صاحب امتیاز
دکتر ساقي باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ / ۱۴:۲۶
کد خبر: 10199
گزارشگر: 213
۶۰۱
۰
۰
۲
عضو مقاومت پنجشیر کشته شد

جنایت تکان دهنده طالبان؛ «تیرباران ناگهانی» خواهر و برادر

جنایت تکان دهنده طالبان؛ «تیرباران ناگهانی» خواهر و برادر
سهراب عضو جبهه ملی مقاومت پنجشیر، برای آسیب نرسیدن به خانواده‌اش تسلیم شد، اما طالبان او و خواهرش را به طرز فجیعی تیرباران کردند.
به گزارش آسیانیوز، سهراب،برای آسیب نرسیدن به خانواده‌اش تسلیم شد، اما طالبان او و خواهرش را تیرباران کردند.

سهراب، عضو جبهه مقاومت ملی، برای دیدار مخفیانه با خانواده‌اش به روستای سوق رفته بود. افراد طالبان در حدود ساعت ۱۰ شب دوشنبه، ۱۶ خرداد، سهراب، یک عضو جبهه مقاومت ملی، و خواهرش را در روستای سوق شهرستان فرنگ استان بغلان، تیرباران کردند.

یکی از اعضای خانواده سهراب، به شرط محفوظ ماندن نامش،  گفته است که افراد طالبان با مطلع شدن از حضور سهراب در روستای سوق، برای بازداشت او اقدام کردند. پس از بازداشت سهراب، اعضای خانواده‌اش با التماس از طالبان خواستند او را نجات دهند و خواهر ۱۹ ساله او خود را روی سهراب که با دست‌های بسته روی زمین افتاده بود، انداخت و از طالبان خواست او را آزاد کنند؛ اما افراد طالبان در همان لحظه، خواهر و برادر را تیرباران کردند و به بقیه اعضای خانواده هشدار دادند که همین‌طور مجازات خواهند شد.

این عضو خانواده سهراب افزود هنگامی که طالبان خانواده‌ سهراب را محاصره کرد، او برای اینکه به افراد خانواده‌اش آسیبی نرسد، مقاومت نکرد و دست به سلاح نشد؛ بلکه خود را به افراد این گروه تسلیم کرد، اما نیروهای طالبان او و یکی از خواهرانش را تیرباران کردند.بیشتر بخوانید

طالبان در ماه‌های اخیر، در سایر استان‌ها از جمله در پنجشیر و تخار نیز با اعضای جبهه مقاومت ملی و خانواده‌هایشان برخوردی مشابهی داشته است. سه هفته قبل و در جریان هجوم نظامیان طالبان به شهرستان ورسج در تخار، دست‌کم پنج نفر از اعضای جبهه مقاومت ملی به همراه بستگانشان، پس از اسارت، تیرباران شدند.

روز جمعه، ۱۳ خرداد، سه عضو جبهه مقاومت ملی در روستای کرباشی استان پنجشیر، پس از اسیر شدن به دست طالبان، به طرز فجیعی کشته شدند. افراد طالبان دو تن از این افراد را سر بریدند و دیگری را تیرباران کردند. روز دوشنبه نیز پدر و پسری از اعضای جبهه مقاومت ملی، در شهرستان پریان استان پنجشیر، به اسارت طالبان درآمدند و پس از پنج ساعت شکنجه، کشته شدند. طالبان احمدشاه، از فرماندهان جبهه مقاومت، را سر بریدند و پسرش جاوید را تیرباران کردند.

روز دوشنبه، یک عضو خانواده احمدشاه، نیز گفته است، او پس از شکنجه فراوان، از سوی طالبان تیرباران شده است، اما ساعتی بعد، مولوی حبیب‌الله حسام، برادر احمدشاه، به رسانه افغانستان انترنشنال گفت، احمدشاه از سوی طالبان سر بریده شده است.

طالبان از حدود یک ماه پیش، با لشکرکشی به پنجشیر، تخار و بغلان، می‌کوشد نیروهای جبهه مقاومت ملی را سرکوب کند، اما این جبهه همواره از وارد آوردن تلفات به طالبان در جریان درگیری‎‌‌ها خبر می‌دهند. نیروهای جبهه مقاومت ملی که بیشتر بومی‌های پنجشیر، بغلان، تخار و سایر استان‌های شمال افغانستان‌اند، به دلیل آشنایی با جغرافیای کوهستان‌های منطقه، توانسته‌اند خود را در سنگرهای کوهستانی پنهان کنند.

جبهه مقاومت ملی، به رهبری احمد مسعود، در آستانه فروپاشی دولت افغانستان در اوت ۲۰۲۱ در پنجشیر شکل گرفت و در این مدت با طالبان درگیری‌های سنگین و شدیدی داشته است./
https://www.asianews.ir/u/6xi
اخبار مرتبط
در حالی که احمد مسعود که رهبری مهم ترین جبهه نظامی علیه طالبان را بر عهده دارد، تلاش می‌کند تا فعالیت‌های در حال گسترش جبهه مقاومت ملی؛ از طریق یک شورای عالی با احزاب تاثیرگذار سیاسی ادامه یابد، گفته است: اوضاع افغانستان به‌سرعت در حال تغییر است.
هم‌زمان با افزایش فعالیت جریان‌های ضد طالبان، این گروه تلاش می‌کنند با پیشنهاد امتیازهای مالی و مصونیت جانی، شماری از خلبان‌های دولت پیشین افغانستان و خلبان‌های بازنشسته را به کار دعوت کنند.
وقوع دو انفجار جداگانه در شهر مزار شریف افغانستان باعث کشته شدن ۹ نفر شد.
انتشار تصاویر و ویدیوهایی، از تحرکات نظامی و جنگی در مرز ایران و افغانستان خبر می دهند؛ در حالی که صف‌آرایی و استقرار نیروهای لشکر ٨٨ زرهی زاهدان نشان از حرکت به سوی مرز افغانستان است.
رسانه‌های اسرائیل به نقل از شماری از مقام‌ها و دیپلمات‌ها گزارش دادند که آمریکا خود را برای اعلام شکست مذاکرات هسته‌ای با ایران آماده می‌کند.
به نقل از منابع محلی طالبان در پی تنش با نیروهای مرزی ایران یک خودروی نظامی ایرانی را تصاحب کردند.
یک منبع آگاه گفته است در پی تنش بین مرزبانان جمهوری اسلامی و نیروهای طالبان گذرگاه مرزی اسلام‌قلعه و از مهم‌ترین واحدهای گمرکی این منطقه بسته شد.
انفجار و حمله انتحاری در در غرب کابل و در چندین مراکز آموزشی این شهر منجر به جان باختن دست‌کم ۲۵ دانش آموز در یکی از مدارس شده است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید