صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
پنج شنبه / ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ / ۰۲:۱۸
کد خبر: 10227
گزارشگر: 213
۱۶۰
۰
۰
۲
رسیدگی جنایی به ماجرای کشته شدن فیلمساز جوان در شهرک اکباتان

عاقبت مجازات مادر بابک خرمدین در پرونده قتل پسرش/حبس زنی که «کند ذهن» تشخیص داده شد!

عاقبت مجازات مادر بابک خرمدین در پرونده قتل پسرش/حبس زنی که «کند ذهن» تشخیص داده شد!
مجازات مادر بابک خرمدین در پرونده قتل پسرش مشخص شد؛ این در حالی است که مادر این فیلمساز جوان تحت معاینه روانپزشکی «کند ذهن» تشخیص داده شد؛ البته نه در حدی که از نقش او در ارتکاب جرم سلب مسوولیت شود.

به گزارش آسیانیوز، در پرونده قتل بابک خرمدین، فیلمساز ایرانی به دست پدر و همدستی مادرش دادگاهی در تهران، ایران موسوی، مادر مقتول را به ۴۵ ماه حبس محکوم کرد. پدر بابک خرمدین که دختر و دامادش را هم کشته بود چند ماه پس از حبس در زندان درگذشت؛ این در حالی است که مادر این فیلمساز جوان تحت معاینه روانپزشکی کند ذهن تشخیص داده شد ؛ البته نه در حدی که  از او در ارتکاب جرم سلب مسوولیت شود.

------------------------------

بیشتر بخوانید

درخواست «دوستان بابک خرمدین» از مردم: به «شایعات» درباره «بابک» توجه نکنید!/آیا فردی از انسان «نیک» بدی می بیند؟!

------------------------------------------------

 بابک خرمدین، کارگردان ۴۷ ساله در اردیبهشت ۱۴۰۰ به دست پدر و مادرش به قتل رسید.

رامتین آقاجانلو، دادیار شعبه سوم اجرای احکام دادسرای جنایی تهران اعلام کرد که ایران موسوی، مادر بابک خرمدین، به ۴۵ ماه حبس محکوم شده است.

آقاجانلو گفت که ایران موسوی، مادر بابک خرمدین به اتهام معاونت در قتل عمدی، به حبس محکوم شد و به دلیل اینکه به رأی دادگاه تمکین کرد با کسر یک چهارم محکومیت صادره توسط دادگاه به ۴۵ ماه حبس، بر اساس ماده ۴۴۲ قانون آیین دادرسی کیفری، محکوم شده است.

دادیار شعبه سوم اجرای احکام دادسرای جنایی تهران افزود، به دلیل فوت پدر بابک خرمدین که متهم اصلی پرونده در مرحله بازپرسی بوده است، قرار موقوفی منع تعقیب صادر شده است.

بابک خرمدین، فیلمساز ایرانی در اوایل سال ۱۴۰۰ به دست پدر و همدستی مادرش به طرز فجیعی به قتل رسید.

اکبر خرمدین، پدر این فیلمساز و کارگردان ۴۷ ساله، در اردیبهشت ۱۴۰۰ به قتل فرزندش اعتراف و حتی جزییات آن را نیز بازگو کرد. او گفته بود با همدستی مادر بابک در غذای بابک قرص خواب‌آور ریختند و پس از بیهوشی او را با ضربات چاقو به قتل رسانده، جسدش را مثله کرده و در سطل زباله انداخته بودند.

پدر بابک اعتراف کرد که این قتل برنامه‌ریزی شده بوده است و آنها (پدر و مادر) نقشه قتل بابک را به دلیل "اختلافات خانوادگی" طراحی کرده بودند.

 این سرهنگ بازنشسته ۸۱ ساله ابتدا به اتهام قتل پسرش بابک خرمدین بازداشت شد اما در حین بازجویی اعتراف کرد که پیش‌تر با همکاری همسرش، دخترو و دامادش را هم به قتل رسانده است. داماد آنها خواهرزاده خرمدین بوده است.

قاتل با خونسردی جنایات خود را تشریح کرد و گفت، پیکرهای بی‌جان قربانیان خود را تکه‌تکه کرده و در سطل‌های زباله خیابان‌ها می‌ریخته‌ است.

اکبر خرمدین پس از تحمل چند ماه حبس در زندان بر اثر ایست قلبی درگذشت. پرونده او همچنان در جریان بوده و گفته می‌شد که او طبق قوانین جزایی جمهوری اسلامی برای قتل سه نفر حداکثر به ۱۰ سال زندان محکوم می‌شد.

اکبر خرمدین که به قتل دو فرزند و خواهرزاده‌اش اعتراف کرده بود، مشمول مجازات قصاص نمی‌شده است. او در دو جنایت، خودش "ولی دم" و مصون از کیفر بوده است. خانواده خواهرش از "حق قصاص" گذشتند اما خواستار حبس ابد او شده‌ بودند.

"سوگنامه‌ای برای یاشار" عنوان فیلمی بود که بابک خرمدین با الهام از زندگی خودش به صورتی آماتور و بدون دریافت مجوز ساخته بود. این فیلم داستان دانشجویی است که برای ادامه تحصیل به غربت می‌رود اما دلتنگی برای پدر و مادر او را در نیمه راه تحصیل به وطن باز می‌گرداند./

اخبار مرتبط
در حالی که سرپرست دادسرای امور جنایی تهران، اعلام کرد که ایران موسوی، مادر زنده یاد بابک خرمدین، فیلمساز جوان، در قتل فرزندان تحت فشار همسرش نبوده و از تمام ماجراها باخبر بوده‌ است، او گفته است که از ترس در قتل فزندانش مشارکت می کرده است!همچنانکه روانشناسان نیز مسوولیت اعمال موسوی را در ارتکاب قتل ها(با وجود تشخیص کند ذهنی در وی) بر عهده وی اعلام کرده اند.
اکبر خرمدین که به اتهام قتل و مثله کردن سه نفر از اعضای خانواده در زندان به‌سر می‌برد، صبح روز یک‌شنبه، ۳۰ آبان در زندان رجایی‌شهر کرج فوت کرده است.
پرونده جنجالی خرمدین‌ها که شاید یکی از پیچیده‌ترین پرونده‌های جنایی سال‌های اخیر به‌شمار می‌رود، حالا و با گذشت خانواده داماد او از قصاص، وارد مرحله‌ای تازه شده است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید