صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ / ۲۱:۳۴
کد خبر: 10330
گزارشگر: 213
۹۸
۰
۰
۳
مهم ترین رمز ارز؛ زیر منطقه حمایتی

بیت‌کوین در اتاق اوژانس

بیت‌کوین در اتاق اوژانس
یت کوین که دیروز نتوانست از شتاب نزول خود بکاهد، روند نزولی خود را تا زیر منطقه مهم حمایتی 25000 دلار ادامه داد. در ادامه در نزدیکی منطقه حمایتی 23500 دلاری خرس ها(فروشندگان) قدرت گرفتند و باعث شدند قیمت با حدود 20% کاهش، حتی به زیر منطقه حمایتی 22000 دلاری برسد.

به گزارش آسیانیوز، بیت کوین که دیروز نتوانست از شتاب نزول خود بکاهد، روند نزولی خود را تا زیر منطقه مهم حمایتی 25000 دلار ادامه داد. در ادامه در نزدیکی منطقه حمایتی 23500 دلاری خرس ها(فروشندگان) قدرت گرفتند و باعث شدند قیمت با حدود 20% کاهش، حتی به زیر منطقه حمایتی 22000 دلاری برسد.

---------------

بیشتر بخوانید

ریزش تکان دهنده بیت کوین با «درآمدهای ایران» چه خواهد کرد؟

------------------------------------

در ادامه این حرکت، پایین ترین سطح قیمت چند هفته اخیر نزدیک به تراز 20824 دلار تشکیل شد و با وجود بهبودی اندکی که حاصل شد، قیمت همچنان در یک روند نزولی قوی معامله می شود.
دامیننس بیت کوین( سلطه بیت‌کوین نسبت به سایر رمزارزها) نیز به دلیل فشار فروش در تمام بازار، کاهش زیادی داشت، و روند این شاخص در تایم فریم 4 ساعته از حالت صعودی خارج شده است. اما همچنان داخل کانال صعودی قرار دارد، و یک حرکت برگشتی به سمت بالا می تواند به ثبت برساند.

شاخص کل بازار نیز با شکست کامل سطح حمایت بسیار مهم یک تریلیون دلار، به سطوح پایین تری در محدوده 860 میلیارد دلار برخورد کرده است، ولی تا این لحظه به این محدوده واکنش خوبی نشان داده است. در صورت مشاهده نشانه های حمایت، یک موج اصلاحی صعودی کوتاه مدت در روند نزولی مورد انتظار می باشد.

و اما تحلیلگران در این روزهای ترس شدید نظرشان درباره ادامه روند بیت‌کوین چیست؟

  به گزارش سایت کوین تلگراف، در حالی که فروش بیت کوین اکنون کمی کاهش یافته، اما معامله‌گران می‌ترسند که اخبار منفی و افزایش نرخ بهره در ایالات متحده، در آینده باعث کاهش بیشتر قیمت این ارز دیجیتال شود. در ادامه، نگاهی می‌اندازیم به آن‌چه که چندین تحلیلگر در مورد افت بیت کوین و ادامه روند آن می‌گویند.
رکت کپیتال (Rekt Capital) یک تحلیلگر شناخته شده، می‌گوید که در بازارهای نزولی قبلی، بیت کوین از حمایت خوب و قابل‌قبولی در میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای خود برخوردار بوده اس

نمودار هفتگی بیت‌کوین همراه با اندیکاتور میانگین متحرک 200 هفته‌ای(رکت کپیتال)

  رکت کپیتال با استناد به دو چرخه نزولی قبلی، می‌گوید که اگر پرایس اکشن بیت کوین مشابه عملکردهای قبلی آن باشد، BTC این‌بار هم ممکن است از میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای خود (در محدوده ۲۳ هزار دلار) برگردد و یک حرکت رو به جلو را در پیش بگیرد.
در این میان، یک تحلیلگر دیگر با نام مستعار ویل مپ (Whalemap) با انتشار نمودار زیر، می‌گوید که بیت کوین بسیاری از سطوح حمایتی خود را از دست داده و این سطوح اکنون به مقاومت تبدیل شده‌اند. او پیش‌بینی می‌کند که در صورت تداوم از دست دادن دیگر سطوح حمایتی، قیمت بیت کوین ممکن است حداکثر تا ۱۳،۳۳۱ دلار سقوط کند.

نمودار تحلیل ویل مپ مبتنی بر ادامه نزول بیت‌کوین تا محدوده 13 هزار دلار
در نهایت، فرانسیس هانت (Francis Hunt)، یک تحلیلگر بازار که با نام مستعار The Market Sniper نیز شناخته می‌شود، پیش‌بینی می‌کند که قیمت بیت کوین ممکن است تا ۸ هزار دلار هم کاهش یابد.

نمودار یک روزه بیت‌کوین (تحلیل ، فرانسیس هانت)

  از دیگر سو یک معامله‌گر محبوب ارزهای دیجیتال که مدت هاست کاهش قیمت بیت کوین را به زیر ۲۳,۰۰۰ دلار پیش‌بینی کرده بود، اکنون تحلیلش درست از آب درآمده است و پیش بینی خود را به‌روزرسانی کرد. این تحلیلگر که با اسم مستعار کاپو فعالیت می‌کند، مطمئن است که بیت کوین در مقطعی به پایین محدوده هدف او یعنی ۲۱,۰۰۰ دلار سقوط خواهد کرد.
اواخر هفته گذشته، کاپو هشدار داد که افزایش مختصر بیت کوین از ۲۷,۵۰۰ دلار به ۲۸,۲۲۸ دلار یک تله‌ است و معامله‌گرانی را که نسبت به بیت‌ کوین بیش از حد خوش‌بین هستند را به دام خواهد انداخت. کاپو معتقد است که در این ریزش بازار، آلت کوین‌ها افت شدیدتری به نسبت بیت کوین خواهند داشت.

نکته نهایی اینکه در صورت تثبیت قیمت بیت‌کوین به زیر۲۱٬۰۰۰ دلار، برخی از دستگاه‌های استخراج مخصوص این ارز دیجیتال که قبل از سال ۲۰۱۹ تولید شده‌اند، دیگر سودآوری نخواهند داشت. این اطلاعات از بررسی پلتفرم بیت‌دیر (Bitdeer) به دست آمده است که نشان می‌دهد هر دستگاه با رسیدن بیت کوین به چه قیمتی سودآوری خود را از دست می‌دهد. بر اساس این بررسی، مدل ۶۷ و ۷۳ تراهشی «+Antminer S۱۷» با قیمت‌های کنونی دیگر بازدهی نخواهند داشت.این نکته در میان حجم زیاد اخبار منفی و تحلیل های مبتنی بر ادامه نزول بیت‌کوین می‌تواند می‌تواند حاکی از این باشد که فشار فروش از سوی برخی ماینرها برداشته خواهد شد و آنها تا بهبود قیمت بیت‌کوین به استخراج بیت‌کوین ادامه نخواند داد چون برایشان به صرفه نیست.

مطلب فوق پیشنهاد خرید و یا فروش نیست صرفا بیان نظر تحلیلی برخی تحلیلگران است../

آسیانیوز
اخبار مرتبط
تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند بهای بیت‌کوین ممکن است به زیر ۲۰ هزار دلار هم برسد؛ کاهش شدید بهای بیت‌‌کوین در کنار افزایش قیمت برق و خاموشی‌ها در ایران به کاهش درآمد‌های دولت منجر خواهد شد.
بیت‌کوین نسبت به ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۵/۵ درصد رشد کرد و باز هم به مرز ۳۰ هزار دلار رسید.
اگر آماری از میزان محبوبیت ارزهای دیجیتال تهیه کنیم، دو اسم در صدر لیست و به عنوان محبوب‌‌ترین‌ها هستند: «بیت کوین» و «اتریوم». حال اگر بخواهیم دست به انتخاب بزنیم، باید کدام یک از این دو را انتخاب کنیم؟ این سوالی است که این مقاله سعی در پاسخ آن دارد.
سرمایه‌گذاری بلند مدت در ارزهای دیجیتال، به‌نوعی سرمایه‌گذاری گفته می‌شود که در آن فرد برای مدت حداقل 6 ماه بیت کوین یا سایر دارایی‌های دیجیتالی خود را نگه می‌دارد. اگرچه بسیاری از سرمایه‌گذاران فضای کریپتوکارنسی، به دنبال سود بردن از نوسانات قیمت از طریق یک استراتژی کوتاه‌مدت هستند، اما بهترین راه برای سودآوری در بازار، سرمایه‌گذاری بلندمدت است. در واقع سرمایه‌گذاری بلندمدت، سرمایه‌گذاران را از نوسانات بازار نجات داده و ریسک سرمایه‌گذاری را به‌شدت پایین می‌آورد.
در حالی که ثروتمندترین فرد جهان گفته بود که خریدش «شخصی» است و ارتباطی با شرکت تسلا ندارد، هیات مدیره توییتر با پیشنهاد ایلان ماسک برای خرید این شرکت موافقت کرد؛ او بارها تاکید کرده بود که توییتر برای تبدیل شدن به یک پلتفرم واقعی برای آزادی بیان باید از بازار بورس شود. .
ایلان ماسک گفته است که بی خانه شده و درباره بی خانمان شدنش توضیحاتی داده است.
نایب رییس فدراسیون فوتبال در ارتباط با پرونده کلاهبرداری «کینگ مالی» بازداشت شد؛ این در حالی است که تا کنون بیش از سه‌‌هزار مال‌باخته، در پرونده کلاهبردی رمزارز جعلی «کینگ» شکایت خود را ثبت کرده‌اند.
نتیجه یک آمارگیری معتبر نشان داد که حتی با هشدار قانون‌گذاران درباره خطرات بازار و تلاش برای تنظیم صنعت، دارایی‌های دیجیتال همچنان محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.
به گزارش سرویس رمزارز آسیانیوز:جریان خروجی بیت‌کوین از صرافی‌ها به بالاترین حد سالانه رسیده است، این بدان معناست که بازیگران سازمانی همچنان بر این عقیده‌اند که بیت‌کوین‌های بیشتری را خرید و نگهداری کنند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید