صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
جمعه / ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ / ۱۵:۱۷
کد خبر: 10391
گزارشگر: 213
۴۹۲
۰
۰
۳
طی چند روز اخیر رخ داد

جزییات زمین لرزه های عجیب در کیش و زندگی مردم در چادرها+ویدیو و عکس

جزییات زمین لرزه های عجیب در کیش و زندگی مردم در چادرها+ویدیو و عکس
جزیره کیش و منطقه چارک در سرزمین اصلی طی دو روز اخیر بیش از ۵۰ بار لرزیده است و هراس مردم سبب شده که در چادرهای اطراف شهر و استادیوم ها اسکان داده شوند.

به گزارش آسیانیوز، آخرین گزارش‌ها حاکی از این است که پس از وقع زمین‌لرزه در دور روز اخیر مردم مناطق کیش و چارک در غرب هرمزگان در چادرها اسکان داده شدند. این زلزله هیچ خسارت جانی و مالی نداشته است.

 


در دو روز اخیر کیش و چارک در غرب هرمزگان تاکنون بیش از ۵۰ بار لرزیده‌ است.

به نقل از فارس،‌ جزیره کیش و منطقه چارک در سرزمین اصلی طی دو روز اخیر بیش از ۵۰ بار لرزیده است. اگر چه منابع رسمی از نبود خسارات مالی و جانی طی این زلزله‌ها خبر می‌دهند اما مردم هر لحظه نگران از وقوع زلزله بزرگ‌تری هستند.

جزییات زمین لرزه های عجیب در کیش و زندگی مردم در چادرها+ویدیو

از کیش خبر می‌رسد که نگرانی‌ها در شب گذشته در دومین شب پس از آغاز زلزله‌های ممتد کمتر شده و بسیاری از مردم به خانه‌های خود بازگشته‌اند، اما پاره‌ای دیگر نیز با دلهره در پارک‌ها، خودروها و یا در سالن‌های ورزشی، شب را صبح کردند.

 به گفته مهدی مسعودی استاد زمین‌شناسی دانشگاه هرمزگان، احتمال وقوع زلزله بزرگ‌تر در این منطقه بسیار بسیار کم است. با این حال باید مطالعات تکتونیکی منطقه و گسل‌های فعال وغیرفعال آن از سوی سازمان زمین‌شناسی مورد بررسی دقیق‌تری قرار گیرد. چرا که بخش‌های جنوبی کشورمان به‌دلیل قرارگیری گسل‌ها در زیرآب عملا کمتر مورد پژوهش واقع شده‌اند.

همچنین به گفته مهرداد حسن‌زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان، تمام واحدهای امدادی و اکیپ‌های هلال احمر در مناطق غربی هرمزگان در وضعیت آماده باش قرار دارند. در منطقه چارک نیز با همت مسئولان محلی، مراکز تجمعی برای مردم در نظر گرفته شده است تا در صورت نیاز از آن استفاده کنند./

https://www.asianews.ir/u/72n
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید