صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
جمعه / ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ / ۱۷:۱۱
کد خبر: 10393
گزارشگر: 213
۲۷۵
۰
۰
۲
توضیحات شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی

حذف کارت سوخت از پمپ بنزین ها صحت دارد؟+اطلاعیه

حذف کارت سوخت از پمپ بنزین ها صحت دارد؟+اطلاعیه
شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی اطلاعیه‌ای درخصوص موضوعات مطرح شده در برخی در رسانه‌ها مبنی بر حذف کارت سوخت آزاد جایگاه‌ داران منتشر کرد.

به گزارش آسیانیوز، شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی در اطلاعیه‌ای برخی شایعات مطرح شده در رسانه‌ها و فضای مجازی مبنی بر حذف کارت سوخت آزاد جایگاه‌ داران را تکذیب کرد.

-----------------------

بیشتر بخوانید

بنزین گران می شود/پشت پرده طرح مخفیانه نصب بنر در پمپ بنزین ها

-------------------------------------------
در این اطلاعیه آمده است؛

۱- به اطلاع عموم هموطنان عزیز می‌رساند؛ در پی انتشار برخی اخبار در رسانه‌ها و فضای مجازی در خصوص حذف کارت سوخت جایگاه‌داران از چرخه عرضه بنزین در جایگاه‌های عرضه سوخت کشور به اطلاع مردم عزیز می‌رساند موارد مورد اشاره شایعه‌ای بیش نیست و همچنان مطابق روال گذشته عرضه بنزین در تمامی مناطق ۳۷ گانه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با نرخ اول بصورت یارانه‌ای (۱۵۰۰ تومانی) و بنزین با نرخ غیر یارانه‌ای (۳۰۰۰ تومان) انجام می‌شود.


 ۲- همچنین درباره افزایش قیمت بنزین، به اطلاع هموطنان عزیز می‌رساند این موضوع نیز تکذیب می‌شود و هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین گرفته نشده است و اساساً چنین موضوعی هم مطرح نیست .

۳- از هموطنان عزیز تقاضا می‌شود به شایعات منتشر شده در فضای مجازی توجه نکرده و اخبار صحیح را از سایت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به آدرس niopdc.ir دریافت کنند.

این در حالی است که چندی پیش شانا، پایگاه اطلاع‌رسانی وابسته به وزارت نفت از قول علی‌اکبر نژادعلی، مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی نوشته است که جمع‌آوری کارت سوخت جایگاه‌داران صحت ندارد و هم‌اکنون کارت سوخت آزاد جایگاه‌داران به میزان کافی در جایگاه‌های سراسر کشور وجود دارد. او توضیح داده است: سامانه هوشمند سوخت بر‌اساس معماری آفلاین بنا شده است و از ویژگی‌های معماری آفلاین تحویل سوخت به مشتریان در لحظه است؛ بنابراین در‌صورتی‌که کارت آزاد جایگاه‌دار موجود نباشد، اگر شخصی بدون کارت سوخت وارد جایگاه شود، نمی‌تواند سوخت دریافت کند؛

بنابراین کارت سوخت جایگاه‌دار لازمه جایگاه عرضه سوخت و سیستم آفلاین سامانه هوشمند سوخت است؛ بنابراین کارت‌های هوشمند سوخت جایگاه‌داران طراحی شده تا بنزین را با قیمت دوم غیریارانه‌ای یا همان لیتری سه هزار تومان عرضه کند. به عبارتی او گفته که اگر کارت سوخت جایگاه‌داران نباشد مردم نمی‌توانند بنزین را با قیمت آزاد بزنند.

این حرف او اما از سوی بسیاری از کاربران ایرانی پذیرفته نشده و آنها به تجربه شخصی خود از مواجهه با اطلاعیه‌های حذف کارت سوخت جایگاه‌داران اشاره می‌کنند و می‌گویند که دولت احتمالا می‌خواهد سهمیه بنزین هزارو 500‌تومانی را حذف کند و سوخت را تک‌نرخی کند؛ بنابراین دیگر نیازی به وجود کارت سوخت جایگاه‌داران احساس نمی‌کند. مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی در ادامه تأکید کرده است که افزایش قیمت بنزین صحت ندارد و تغییر قیمت فراورده‌های نفتی از طریق دولت ابلاغ می‌شود و شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی تاکنون هیچ‌گونه ابلاغیه‌ای از طرف دولت دریافت نکرده است. ضمن اینکه در قانون بودجه هم پیش‌بینی افزایش نرخ بنزین و نفت‌گاز و دیگر فراورده‌های نفتی مرتبط با این حوزه، انجام نشده است./


https://www.asianews.ir/u/72p
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید