چهارشنبه / ۳ مهر ۱۳۹۸ / ۱۸:۴۱
کد خبر: 1040
گزارشگر: 49
۱۵۷۹
۱
۰
۰

تب حذف ربای بانکی فرونشست؟

بلوای حذف بهره مرکب بانکها به فراخور زمان و مکان چنان پرطمطراق می شود که ربازدگان باور می کنند که واقعا دولتمردان و بانک مرکزی دغدغه رونق تولید دارند‌.
بلوای حذف بهره مرکب بانکها به فراخور زمان و مکان چنان پرطمطراق می شود که ربازدگان باور می کنند که واقعا دولتمردان و بانک مرکزی دغدغه رونق تولید دارند‌. به یکباره تیترهای آنچنانی تحت عنوان بخشودگی بهره مضاعف و جریمه های بانکی چنان گوش فلک را کر می کند که امیدی واهی را برای فعالان اقتصادی بویژه صنعتگران ، کشاورزان و کارآفرینان را رقم زده ، ولی در نهایت همه چیز چندین باره و به نفع بانکها مسکوت می ماند. سوال اینجاست که دیگر چه بلایی باید بر سر تولید و کارآفرینان نازل شود که مسئولین از این خواب خوش بیدار شوند وبرای حذف ربای بانکی و منشا تمامی مشکلات اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی اندیشه کنند؟ اخیرا مصیبت نامه ای به اسم  مصوبه الزام بانکها به حذف بهره مرکب که در واقع به کام بانکهاست برای چندمین بار از طرف بانک مرکزی طراحی و به مجلس تحمیل شد، همان مصوبه یا شیر بی یال دمی که قرارداد موخر قبل از سال ۹۳ را اولیه تلقی و برای ربای بانکی سقف و زمان و مهلت پرداخت تعیین کرد. ولی در تبلیغات صورت پذیرفته آن را نسخه نجات بخش تولید خواندند، برای این نسخه که عملا راه حلی برای رسمیت بخشیدن تخلفات بانکی است ، مهلتی دو تا سه ماه برای تسویه مانده بدهی ناشی از تخلفات بانکها  ازجمله حذف قرارداد اولیه را در نظر گرفتند و چون می دانند هیچ تولید کننده ای امکان پرداخت دفعتا واحده  همین محاسبات موهوم را نیز ندارد با این روش و به قصد خلع سلاح ربازدگان در محاکم قضایی ، تیر آخر را با روشی نوین بر پیکر بی جان تولید زدند، این طرح پس از ایرادات فراوان و مخالفت در شورای نگهبان مدت مدیدی است در مجمع تشخیص مسکوت مانده است ، و به مانند اره ای که بر تنه درخت تولید کشیده می شود اگر تصویب شود ریشه تولید را قطع و اگر رد شود روز از نو و روزی از نو، دوباره باید شاهد حراج و مزایده اموال و بی آبرویی قشر مظلوم و ستمدیده صنعتگر بمانیم تا همین اندک بضاعت موجود نیز به جای صیانت از سربازان جنگ اقتصادی در هاله ای از ابهام باقی بماند. در کشاکش این رفت و آمد های بی نتیجه بر سر این طرح سراسر ایراد ، این ربازدگان بانکی هستند که چهار سال است چشم انتظار حذف ربای بانکی مانده اند و محاسبات موهوم و تخلفات بانکها از دلاور مردان عرصه اقتصاد یک بدهکار بانکی بی آبرو ساخته و همچنان این بانکها هستند که با خلق پول و بنگاهداری به همه ارکان نظام دهن کجی می کنند‌. زنهار اگر ازپس امروز بود فردایی.
مجید حسینی
بهزاد
۱۳۹۸/۰۷/۰۸
0
0
0

لعنت خدا بر آبا و اجداد کسانی باشد که مروج ربا خواری بوده و از این عمل کثیف حمایت میکنند ، اینا در واقع مفسد فی الارض هستند ،چرا که ربا خواری جنگ با خداست .مرگبر بر رباخوار و حامیان ربا خواری


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید