صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
شنبه / ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ / ۱۷:۲۵
کد خبر: 10408
گزارشگر: 306
۲۵۷
۰
۰
۱

کوتاه سازی فرایند دادرسی و جلب رضایت حداکثری مراجعین، مورد اهتمام باشد

کوتاه سازی فرایند دادرسی و جلب رضایت حداکثری مراجعین، مورد اهتمام باشد
یزد - رئیس کل دادگستری استان استمرار تلاشها در مسیر رسیدگی به پرونده های معوقه، مسن و کثیرالشاکی و ارتقاء کیفیت رسیدگی را خواستار شد و گفت: باید با کوتاه سازی فرایند دادرسی، رضایت حداکثری مردم را جلب کرد
آسیانیوز / یزد ؛ غلامعلی دهشیری در آیین تکریم و معارفه رئیس دادگستری شهرستان ابرکوه، افزود: اصل و مهم راهبردی در دستگاه قضایی و دادگستری، عملکرد مثبت است که منجر به آمارهای مثبت می شود و الا هرگونه تلاش و تظاهر با هدف مثبت سازی آمارها تلاشی عبث و هدر دادن وقت و هزینه و فرسودن جسم و روان است.
وی بر تعامل، همراهی و همکاری در شهرستان تأکید کرد و اظهار داشت: تقویت همدلی و انسجام و وحدت بین کارکنان و مدیران قضایی و همچنین بین مسئولان شهرستان، به پیشبرد امور و کاهش مشکلات حقوقی-قضایی و به تبع آن قضازدایی و سبک سازی بار محاکم کمک می کند.
دهشیری به اولویتهای دستگاه قضایی در برنامه1401 اشاره کرد و بیان داشت: اهتمام به ارتقاءکیفیت عملکرد با کار جهادی، پیشگیری از وقوع جرم، کوتاه سازی فرایند دادرسی و تلاش برای جلب رضایت واقعی مردم از جمله این اولویت هاست.
این مقام قضایی، تمرکز بر اهداف قوه قضاییه در سند تحول و تعالی و تلاش برای اجرایی نمودن محور های 15گانه ریاست قوه قضاییه در سال جاری را خواستار شد و تصریح کرد: کاهش ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی با انجام اقدامات پیشگیرانه و فرهنگ‌سازی پیرامون برخی مسائل، کوتاه کردن زمان رسیدگی‌ها و کاهش اطاله دادرسی، کاهش جمعیت کیفری و کم کردن تعداد زندانیان و تلاش و همت مضاعف در تحقق شعار سال و حمایت کامل و همه‌جانبه از تولیدکنندگان و کارآفرینان و شرکت‌های دانش‌بنیان در چارچوب قوانین و مقررات، باید در دستور کار باشد.
وی حفظ کرامت انسانی، تکریم ارباب رجوع و ارتقاء سرمایه اجتماعی را یک اصل مهم و راهبردی ذکر کرد و اظهار داشت: صبر و حوصله و متانت در شنیدن خواسته ها و درد و دل مراجعین و راهنمایی مشفقانه آنها، حضور در مساجد و حسینیه‌ها و دیدار بدون واسطه با مردم و ارائه مشاوره های حقوقی و قضایی از جمله اولویت‌هایی است که باید مورد اهتمام باشد.
رئیس کل دادگستری استان یزد، ابراز داشت: مقابله قاطعانه با مخلان امنیت مردم، مبارزه بدون اغماض با مفسدان اقتصادی، نظارت مستمر و روزانه بر سراسر مجموعه و زیرمجموعه‌ها بصورت حضوری و سیستمی، تعامل با ضابطین در راستای افزایش امنیت مردم، حفظ حقوق عامه و مقابله با متعدیان حقوق مردم نیز مورد تأکید است.
وی توجه به وضعیت مردم و تلاش برای رفع مشکلات آحاد جامعه را خواستار شد و تأکید کرد: در زمانی که دشمن، معیشت مردم را گرو گرفته و با جنگ شناختی، ادارکی و ترکیبی همه آحاد جامعه را بمباران می کند و توپخانه های رسانه ای معاندین، امنیت روانی و آرامش ذهنی را از مردم ربوده است، باید تا آنجا که امکان دارد، گره گشای مردم بود و به آنان خدمت کرد.
دهشیری تصریح کرد: بصیرت و هوشیاری مردم نقطه قوت نظام اسلامی است که در همه عرصه ها و صحنه ها حضور داشته و دارند و شایسته بهترین خدمت رسانی اند.
شایان ذکر است در این آیین، از خدمات  تلاش های مجتبی رحمت زاده تقدیر شد و سید مهدی رضوی به عنوان رئیس دادگستری شهرستان ابرکوه معارفه گردید.

سید محمد جواد عرفانفر

کوتاه سازی فرایند دادرسی و جلب رضایت حداکثری مراجعین، مورد اهتمام باشد , غلامعلی دهشیری رئیس کل دادگستری استان یزد

 

https://www.asianews.ir/u/732
اخبار مرتبط
یزد - رییس اداره توسعه حل اختلاف استان گفت: ترویج و توسعه فرهنگ صلح و سازش، اختلافات بوجود آمده بین اصحاب دعوی را مرتفع خواهد کرد
یزد - تیم کارشناسی تعیین شده توسط دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان پس از بررسی های کارشناسانه در گزارشی عوامل موثر در سیل اخیر یزد را اعلام کرد
یزد - رئیس کل دادگستری استان اظهار داشت: دستگاه قضایی باید برای رسالت پیشگیری از قوع جرم و آسیب های اجتماعی، از ظرفیت نخبگان و فرهیختگان جامعه استفاده نماید
یزد - رییس اداره توسعه حل اختلاف استان از سازش یک فقره پرونده با موضوع اختلاف مالی به ارزش بالغ بر دو میلیارد ریال و آزادی محکوم آن از زندان، خبر داد
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید