صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
شنبه / ۴ تیر ۱۴۰۱ / ۱۴:۵۴
کد خبر: 10499
گزارشگر: 306
۶۸
۰
۰
۱
مدیر امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان یزد خبر داد

شرکت ۲۷۲ نفر مهارت آموز در آزمون جامع دانشگاه فرهنگیان یزد

شرکت ۲۷۲ نفر مهارت آموز در آزمون جامع دانشگاه فرهنگیان یزد
یزد - مدیر امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان گفت: آزمون جامع دانشگاه فرهنگیان یزد با حضور ۲۷۲ نفر در مرکز آزمون پردیس شهیدان پاکنژاد دانشگاه فرهنگیان استان درحال برگزاری است
آسیانیوز / یزد ؛ «منصور دهقان منشادی» مدیر امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان یزد در گفت و گو با خبرنگاران از برگزاری آزمون جامع دانشگاه فرهنگیان یزد خبر داد و اظهار داشت: این آزمون از ۳۱ خرداد ماه در استان آغاز و تا سوم تیرماه ماه همزمان با سراسر کشور به صورت حضوری و مجازی برگزار می‌شود.
دهقان منشادی افزود: این آزمون در ۳۱ خرداد ماه برای رشته‌های ۲۲ گانه به غیر از آموزش ابتدایی و روز‌های اول تا سوم تیرماه ماه هم در رشته آموزش ابتدایی برگزار می‌شود.
وی ادامه داد:آزمون جامع دانشگاه فرهنگیان یزد با حضور ۲۷۲ نفر در مرکز آزمون پردیس شهیدان پاکنژاد دانشگاه فرهنگیان استان درحال برگزاری است و حاضران در این آزمون بر اساس عناوین درسی مشخص شده، در آزمون کتبی چند گزینه‌ای و عملکردی شرکت می‌کنند.
مدیر امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان یزد افزود: زمان این آزمون هر روز در ۶ سانس برای هر گروه متناسب با تعداد سئوالات حدود ۵۰ دقیقه است.
وی خاطرنشان کرد:  آزمون جامع یا آزمون اصلح دانشگاه فرهنگیان، آزمون نهایی است که مهارت آموزان این دانشگاه و سایر مشمولان قانون تعیین تکلیف آموزش و پرورش پس از گذراندن دو پودمان در دانشگاه فرهنگیان و فراگیری تخصص‌های لازم باید در آن شرکت کرده و قبول شده تا به طور رسمی وارد حرفه معلمی شوند.
انتشار فصلنامه پژوهشی دانشگاه فرهنگیان استان یزد 
 
مدیر امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان یزد گفت: فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی اولویت اصلی این دانشگاه است و در این زمینه، برنامه‌های مختلفی طراحی و در حال اجرا است.
وی انتشار فصلنامه پژوهشی دانشگاه فرهنگیان استان، برگزاری همایش ملی آموزش علوم تجربی، افتتاح چند طرح از جمله سالن چند منظوره ورزشی در پردیس فاطمه الزهراء، افتتاح موزه تربیت معلم و تکمیل خوابگاه خواهران را از برنامه‌های سال جاری این دانشگاه بیان کرد و افزود: اکنون ظرفیت خوابگاه برادران این دانشگاه ۷۲۰ و خواهران ۴۱۰ نفر است.
مدیر امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان یزد کمبود نیروی اداری، کمبود اعضای هیات علمی، فرسوده بودن ساختمان‌ها و کمبود خوابگاه را از جمله مشکلات و دغدغه‌های این دانشگاه در استان نام برد.
کسب ۱۳ رتبه برتر در جشنواره کشوری حرکت و رویش
 
وی برگزاری اردوی راهیان مقاومت کرمان با حضور ۱۰۰ دانشجو معلم، اجرای فاز دو طرح جهاد تربیتی برای یکهزار و سیصد دانش آموز کم برخوردار و محروم از تحصیل، برگزاری دوره‌های مهارت آموزی، برپایی بیش از ۲۰ نشست علمی – تخصصی، اجرای ۶ طرح پژوهشی را از جمله اقدامات انجام شده این دانشگاه بیان کرد.
دهقان منشادی ادامه داد: کسب ۱۳ رتبه برتر در جشنواره کشوری حرکت و رویش، کسب رتبه اول کشوری در جشنواره قرآن و عترت و کسب رتبه برتر در ششمین جشنواره کشوری طراحی رسانه‌های فرهنگی و ورزشی دانشجو معلمان از افتخارات این دانشگاه است.
وی با بیان اینکه ۶۰ درصد دانشجویان این دانشگاه بومی و ۴۰ درصد غیر بومی هستند گفت: ۱۳ نفر عضو هیئت علمی این دانشگاه هستند که ۲۳۰ استاد مدعو در این دانشگاه تدریس می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: از سال ۹۵ تاکنون ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در دوره کارشناسی پیوسته از دانشگاه فرهنگیان استان در رشته‌های مختلف دانش آموخته شدند.
دهقان منشادی افزود: دانشجویان این دانشگاه از ابتدای تحصیل استخدام و مدت تحصیل جزو سوابق کاری آن‌ها محسوب می‌شود و علاوه بر دریافت حقوق، برادران از معافیت تحصیلی برای خدمت سربازی نیز برخوردار هستند.
وی افزود: دانشجویان این دانشگاه از رتبه‌های برتر کنکور و از طریق مصاحبه و گزینش پذیرش می‌شوند.

سید محمد جواد عرفانفر

 

شرکت ۲۷۲ نفر مهارت آموز در آزمون جامع دانشگاه فرهنگیان یزد ؛ , «منصور دهقان منشادی» مدیر امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان یزد

 

اخبار مرتبط
یزد - امام جمعه در جمع مسئولان دانشگاه فرهنگیان، گفت: تحول و تغییر در سبک آموزش ضرورت دارد، زیرا این سبک آموزش مربوط به سالیان قبل و برگرفته از غربی‌هاست که هویت، تفکر عقلانیت در آن کمرنگ است
در حالی که بدهی‌های معوق واحدهای تولیدی به سیستم بانکی را باید یکی از دلایل اصلی عدم رونق تولید در کشور عنوان کرد، افزایش قابل توجه قیمت مواد اولیه داخلی و خارجی و نیز پدیده قاچاق در کشور ضربه های مهلک دیگر به تولید هستند.
​یزد - مدیر دانشگاه فرهنگیان از اعزام نخستین گروه راهیان نور دانشجومعلمان این دانشگاه به مناطق عملیاتی جنگی جنوب کشور خبر داد
یزد - مرکز نیکو کاری دانشگاه فرهنگیان رسما آغاز به کار کرد
یزد - مدیر امور پردیس دانشگاه فرهنگیان در گفت و گو با خبرنگاران ضمن تبریک ایام الله دهه فجر اظهار داشت: دانشگاه فرهنگیان مولود انقلا‌ب است، دانشگاهی است که مورد عنایت ویژه مقام‌ معظم رهبری و دانشگاهی مأموریت محور است
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید