صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
دوشنبه / ۱۳ تیر ۱۴۰۱ / ۱۶:۰۲
کد خبر: 10632
گزارشگر: 213
۳۵۳
۰
۰
۲
اظهارات رئیس نمایندگان استان فارس درباره مستمری بگیران

نماینده مجلس هشدار داد که افزایش حقوق بازنشستگان با تورم همخوان شود/تعیین تکلیف اصلاح مصوبه دستمزد

نماینده مجلس هشدار داد که افزایش حقوق بازنشستگان با تورم همخوان شود/تعیین تکلیف اصلاح مصوبه دستمزد
در حالی که تا چند روز دیگر تکلیف مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان مشخص خواهد شد، رئیس مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس گفت: افزایش حقوق کارکنان دولتی، سایر شاغلان و بازنشستگان باید با تورم هم خوانی داشته باشد.

به گزارش آسیانیوز، رئیس مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی گفت: تعیین افزایش حقوق کارکنان دولتی، سایر شاغلان و بازنشستگان باید با تورم هم خوانی داشته باشد.

 علیرضا پاک فطرت یکشنبه در جمع مسئولان تشکل های کارگری استان فارس با تقدیر از تلاش ها و پیگیری های روسای کانونهای بازنشستگان و کارگری افزود: از تمام مشکلات قشر زحمتکش کارگران و کارکنان دولت مطلع هستم و در بسیاری از موارد حق رابه آنها می‌دهم.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در پیگیری مطالبات بازنشسته‌ها و تجمعات قانونی آنها نباید به شان آنها خدشه ای وارد شده و البته نباید موجبات سوء استفاده دشمنان داخل و خارج نیز در این تجمعات فراهم شود.
 
وی اضافه کرد: قطعا رهبر معظم انقلاب اسلامی و مسئولان نظام به دنبال احقاق حق اقشار مختلف هستند و از گرفتن حق توسط مردم هم راضی خواهند بود اما در هر کاری و در پیگیری های صنفی باید راه حل هم ارائه داد.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی افزود: انتخاب اعضای هیات امنای صندوق تأمین اجتماعی باید توسط نمایندگانی از کارگران کشور انجام شود و اگر این مساله محقق و طرحی به مجلس آورده شود که تشکیلات کارگری خودشان حق تعیین سرنوشت و انتخاب مدیرانشان را داشته باشند، قطعا به این مساله رای مثبت خواهم داد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در کمیسیون ها و کارگروههای مختلف مجلس همواره از کارگران و قشر ضعیف جامعه دفاع کردم و در جلسات متعددی نیز با وزرای اقتصادی دولت از جمله وزیر کار و سازمان مدیریت و برنامه ریزی و... برگزار شده با جدیت تمام مشکلات را گوشزد کرده اما باید گفت که دست دولت خالی و منابع مالی دولت ضعیف شده است.

پاک فطرت در بخش دیگر از سخنان خود گفت: فرقی بین مدیران ناسالم با مدیرانی که تخصص ندارند نیست، دولت باید در راستای مشکلات جامعه کارگری با احصاء و دسته بندی مشکلات قشر کارگر لوایحی را به مجلس ارائه و طرح ها و پیشنهادات این حوزه به مجلس داده شود تا نمایندگان مجلس که برخی از آنها خودشان هم از بازنشستگان هستند، پیگیر مطالبات باشند و به نفع معیشت کارگران رای مناسب دهند.

بازنشستگان در تامین هزینه های درمان مانده اند
 عضو فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: امروز بازنشستگان، در تامین هزینه های درمان خود و همسرانشان درمانده اند درحالیکه در بیشتر کشورهای جهان تجاربی ارزنده در حوزه رفاه و درمان بازنشستگانشان وجود دارد که ما از آنان باید بهره ببریم و آنان را شرمنده خانواده های خود و فرزندان و نوه هایشان نکنیم.

رئیس مجمع نمایندگان فارس همچنین گفت: قرار بود دولت لایحه نظام هماهنگ پرداخت حقوق را به مجلس بیاورد و اکنون ۵ ما از تاریخ ارائه این لایحه گذشته و لازم است که سریعا این لایحه به مجلس ارایه شود.

 وی ادامه داد: در بحث جراحی اقتصادی نیز باید دولت هدف از این جراحی را شفاف با مردم در میان بگذارد، زیرا مردم مَحرم نظام اسلامی اند و در تمام صحنه های کشور یار و همراه نظام بوده و نباید چیزی را از آنها پنهان کرد.

پاک فطرت در ادامه اظهارداشت: جنگ بین اوکراین و روسیه را نباید فقط جنگ بین دو کشور دانست، بلکه این جنگ نوعی جنگ بین المللی است که باعث شده تا اقتصاد و معیشت مردم بیشتر کشورهای جهان تحت تاثیر این جنگ قرارگیرد، امروز تامین نهاده های دامی و محصولاتی مثل گندم و ذرت سخت شده و بیشتر کشورهای تولید کننده این اقلام از جمله روسیه و اوکراین حاضر به فروش و صادرات نیستند و همین مساله باعث شده تا قیمت جهانی این محصولات افزایش یابد و با این وضع بحرانی اقتصاد منطقه ای و جهانی باید بتوان در کنترل کشور و مدیریت بحرانهای موجود خیلی دقت کرد.

 نماینده مردم شیراز و زرقان یادآور شد: دولت و دستگاه قضایی تمام تلاش خود را در برخورد با مفسدان اقتصادی داشته اند و اتفاقات خوبی در راستای سلامت اداری کشور خواهد افتاد، معتقدم باید افزایش حقوق بازنشستگان و شاغلان برابر با تورم موجود باشد وگرنه افزایش حقوق به تنهایی دردی را دوا نمی‌کند.

این در حالی است که بازنشستگان در شهرهای مختلف ایران چند گذشته کفن پوشان؛ بار دیگر در اعتراض به افزایش نیافتن حقوق خود بر اساس قانون تجمع کردند.

بر اساس ویدئوهای منتشر شده، بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی در شهرهای مختلف ایران از جمله تهران، ‌کرمان، ‌همدان، ‌خرم‌آباد، ‌آبادان، اصفهان، ‌ساری، زنجان، اهواز، شوش، ‌شوشتر، ‌دزفول، کرج و اراک، در اعتراض به افزایش نیافتن حقوق و مستمری‌هایشان و اجرا نشدن کامل قانون همسان‌سازی و تحقق نشدن دیگر مطالباتشان، تجمع کردند.


«می‌میریم، ‌می‌جنگیم، ‌سازش نمی‌پذیریم»، ‌ «عزا عزاست امروز، ‌ روز عزاست امروز از جمله شعارهای بازنشستگان بود./

https://www.asianews.ir/u/78x
اخبار مرتبط
در حالی که یک مقام سازمان تأمین‌ اجتماعی از آغاز فرایند پرداخت تسهیلات مالی ویژه بازنشستگان و مستمری‌بگیران این سازمان و افزایش ۷۰درصدی مبلغ وام نسبت به سال گذشته خبر داد، مطالبات اصلی این قشر که اجرای قانونی مصوبه و جلوگیری از تضییع حقوق اصلی آنان است، هنوز روی زمین مانده است.
بعد از آنکه مجلس به نحوه افزایش حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی ایراد گرفت، کارگران بازنشسته انتظار دارند که حقوق بازنشستگی تیرماه تغییر کند؛ این در حالی است که رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفت با توجه به نظر هیات تطبیق مقررات مجلس، رئیس مجلس بین ۱۰ روز تا یک ماه مهلت دارد موضوع ابطال مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان را به دولت ابلاغ کند.
در حالی که عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان تهران از اصلاح مصوبه حقوق بازنشستگان تا تیرماه اصلاح سخن گفت، مصوبه هیات‌وزیران در مورد افزایش مستمری بازنشستگان و سایر گروه‌های مستمری‌بگیر از سازمان تأمین‌اجتماعی، افزایش سال‌جاری مستمری این گروه از بازنشستگان را در سه دسته جداگانه در نظر گرفته و به سازمان تأمین‌اجتماعی ابلاغ کرده است.
رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران گفت:وقتی رای ابطال هیات تطبیق به رئیس مجلس می‌رسد، دیگر برای دولت لازم‌الاجراست.
رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفت: انتظار داریم رئیس جمهور به هیات دولت دستور بدهد به رای مجلس تمکین کنند و مصوبه‌ی افزایش مستمری بازنشستگان را براساس ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی اصلاح کند.
هیات تطبق قوانین مجلس، مصوبه‌ی دولت در ارتباط با افزایش مستمری بازنشستگان کارگری را به دلیل مغایرت با قانون باطل کرد؛ و در این حال افزایش ده درصدی مستمری بازنشستگان سایر سطوح ملغی شده است و به گفته عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان تهران گفت: رای هیات تطبیق قوانین مجلس لازم‌الاجراست.
در حالی که تجمع دوباره بازنشستگان در چند شهر ادامه دارد، معترضان کرمانشاه «سفره خالی» را به طور نمادین تشییع کردند.
اعتصابات سراسری بازاریان و فعالان برخی صنف‌ها در شهرهای مختلف و تهران ادامه دارد؛ این در حالی است که تجمع و راهپیمایی سراسری بازنشستگان تامین اجتماعی نیز در برخی از استان های کشور هر روز برگزار می شود.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید