صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
شنبه / ۱۸ تیر ۱۴۰۱ / ۲۱:۵۴
کد خبر: 10729
گزارشگر: 213
۳۶۸
۰
۰
۲
رشد 12 درصدی رمز ارز معروف

آغاز جنون بیت کوین در فاز صعودی

آغاز جنون بیت کوین در فاز صعودی
بیت کوین در مقیاس هفتگی با رشد 12 درصدی مواجه است و یک بار دیگر فعالان بازار را به این فکر انداخته که احتمالا در حال کف سازی در همین حدود قیمت 20 هزار دلار است تا دوباره وارد فاز صعودی شود.

به گزارش آسیانیوز، بیت کوین پس از ورود به کانال 21000 دلار، هم اکنون معاملات متعادلی دارد. اتریوم هم که وارد کانال 1200 دلار شده، امروز تغییرات قیمتی خاصی نداشته است.

بیت کوین طی چند روز گذشته توانست از کانال 19000 دلار، وارد کانال 21000 دلار شود و امروز بدون تغییرات خاصی نسبت به روز گذشته در حدود قیمت 21600 دلار معامله می شود.

در حال حاضر بیت کوین در مقیاس هفتگی با رشد 12 درصدی مواجه است و یک بار دیگر فعالان بازار را به این فکر انداخته که احتمالا در حال کف سازی در همین حدود قیمت 20 هزار دلار است تا دوباره وارد فاز صعودی شود.

نکته قابل توجه درباره بیت کوین این است که ارزش معاملات 24 ساعت گذشته آن بیش از 53 میلیارد دلار بوده که رقم بسیار زیادی است و نسبت به روزهای میانی هفته گذشته رشد 100 درصدی در ارزش معاملات را شاهد هستیم. رشد ارزش معاملات معمولا نشان دهنده این است که خریداران زیادی وارد بازار شده اند و از نظر آن ها خرید در این قیمت ها ارزنده است.

ارزش بازار بیت کوین نیز عدد 413 میلیارد دلار را نمایش می دهد.

بازدهی 17 درصدی اتریوم در یک هفته

به نقل از اقتصادنیوز، اتریوم هم امروز تغییرات قیمت خاصی نداشته و در حدود نرخ 1220 دلار معامله می شود. بازدهی هفتگی اتریوم بهتر از بیت کوین بوده و در طول یک هفته گذشته بیش از 17 درصد رشد کرده است.

اما ارزش معاملات اتریوم مثل بیت کوین رشد نکرده و 13 میلیارد دلار در طول 24 ساعت گذشته بوده که مشابه روزهای میانی هفته گذشته است. ارزش بازار اتریوم نیز عدد 148 میلیارد دلار را نمایش می دهد.

روز خاص آلت کوین ها
امروز را می توان یک روز خاص در معاملات ارزهای دیجیتال دانست. در حال حاضر در فهرست 50 ارز برتر بازار، تنها نمادی که نوسان بیشتر از یک درصدی داشته کوکوین توکن است که با رشد 5 درصدی همراه بوده. مابقی نمادها یا رشد یا افت کمتر از یک درصد داشته اند که چنین رویدادی در چند ماه گذشته دیده نشده بود.

در فهرست 50 ارز برتر بازار، بازدهی هفتگی نمادها بهبود یافته و هم اکنون به جز لئو که در یک هفته گذشته افت 3 درصدی داشته، مابقی نمادها در مقیاس هفتگی با بازده مثبت همراه بوده اند.

بیشترین رشد هفتگی مربو به نماد اینترنت کامپیوتر است که 35 درصد بازدهی به خریداران خود داده. Aave هم 32 درصد رشد کرده که بازدهی بسیار خوبی است.

پالیگان، یونی سواپ و آوالانچ هم طی این مدت زمانی رشدهای بیش از 20 درصدی داشته اند.

ارزش بازار در حال نزدیک شدن به هزار میلیارد دلار
ارزش بازار ارزهای دیجیتال هم اکنون 959 میلیارد دلار است و این عدد به طور خزنده به هزار میلیارد دلار نزدیک می شود.

ارزش معاملات هم با رشد 22 درصدی نسبت به روز گذشته به عدد 84 میلیارد دلار رسیده است. سهم معاملات دیفای 5 میلیارد دلار بوده و 78 میلیارد دلار هم در استیبل کوین ها معامله شده است./

https://www.asianews.ir/u/7bj
اخبار مرتبط
به افرادی که قصد دارند سرمایه خود را در راه خرید و فروش ارز دیجیتال قراردهند پیشنهاد می‌کنیم، صرافی اوکی اکسچنج را با چندین سال سابقه کاری موفق انتخاب کنند.
هولدرهای بیت ‌کوین همزمان با سقوط قیمت این ارز دیجیتال به ۱۷،۵۰۰ دلار، بیش از ۷٫۳ میلیارد دلار ضرر کردند که «بزرگترین ضرر دلاری تحقق‌یافته در تاریخ بیت ‌کوین» است.
از زمان ظهور بیت‌کوین تاکنون 452 بار مرگش را اعلام کرده اند.
امروز بیت کوین مقاومتی ۱۹ هزار دلاری را هم از دست داد و با ۱۱ درصد افت، به قیمت ۱۸ هزار و ۸۹۱ دلار رسید.
قتل‌عام بازار رمزارزها بی‌وقفه ادامه دارد؛ این در حالی است برخی کارشناسان به سرمایه‌گذاران پیشنهاد می‌کنند در دوران نزولی بودن بازار خرید کنند تا میانگین هزینه‌هایشان را به دست آورند و در بلندمدت سود ببرند.
تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند بهای بیت‌کوین ممکن است به زیر ۲۰ هزار دلار هم برسد؛ کاهش شدید بهای بیت‌‌کوین در کنار افزایش قیمت برق و خاموشی‌ها در ایران به کاهش درآمد‌های دولت منجر خواهد شد.
بیت‌کوین نسبت به ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۵/۵ درصد رشد کرد و باز هم به مرز ۳۰ هزار دلار رسید.
اگر آماری از میزان محبوبیت ارزهای دیجیتال تهیه کنیم، دو اسم در صدر لیست و به عنوان محبوب‌‌ترین‌ها هستند: «بیت کوین» و «اتریوم». حال اگر بخواهیم دست به انتخاب بزنیم، باید کدام یک از این دو را انتخاب کنیم؟ این سوالی است که این مقاله سعی در پاسخ آن دارد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید