صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۱۹ تیر ۱۴۰۱ / ۱۵:۴۸
کد خبر: 10741
گزارشگر: 213
۱۴۵
۰
۰
۲
تازه ترین اظهارات وکیل قربانیان و شاکیان پرونده

آیا کیوان امام‌ وردی اعدام می شود؟

آیا کیوان امام‌ وردی اعدام می شود؟
وکیل قربانیان و شاکیان پرونده کیوان امام‌وردی با اعلام اینکه جرم رخ داده از سوی کیوان امام‌وردی "جرم حدی" است، درباره رضایت دادن برخی شاکیان این پرونده توضیحاتی داد.

به گزارش آسیانیوز، وکیل قربانیان و شکات پرونده کیوان امام‌ وری که به جرم افساد فی‌الارض با تجاوز به چند دختر به اعدام محکوم شده است، جزئیات این پرونده را تشریح کرد.

-----------------

بیشتر بخوانید

محکومیت یک مرد به «افساد فی‌الارض» و تجاوز/کیوان امام‌وردی گفت دخترها خودشان به رابطه جنسی تمایل داشتند

-----------------------------------

شیما قوشه وکیل قربانیان و شکات پرونده کیوان امام‌وردی با بیان اینکه کیوان امام‌ وردی به حکم شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شده است، اظهار کرد: حکم اعدام کیوان امام‌وردی روز شنبه ۱۸ تیر ماه به بنده ابلاغ شده است.

وکیل شاکیان پرونده کیوان امام‌وردی افزود: در این پرونده، ۹ نفر به صورت رسمی شکایت کرده بودند و شاکی قانونی پرونده محسوب می‌شوند اما افراد و قربانیان دیگری هم بودند که با پلیس تماس گرفته و موضوع را اطلاع داده یا تجاوز از سوی کیوان امام‌وردی را به نماینده دانشگاه تهران اعلام کرده بودند.

قوشه با بیان اینکه امام‌وردی در جلسه پایانی دادگاه که برای استماع آخرین دفاعیات متهم برگزار شده بود، دفاع خاصی ارائه نداد، گفت: البته وی مدعی بود که بدون رضایت با کسی رابطه نداشته است!

وی همچنین با بیان اینکه رأی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب توسط قاضی عموزاد، رئیس دادگاه و قاضی افشاری، مستشار دادگاه صادر شده است، یادآور شد: به‌عنوان وکیل شکات نسبت به این رأی شکایت خواهم کرد زیرا مجرم ملزم به جبران خسارت بود که این موضوع در رأی دادگاه مسکوت مانده است.

وی همچنین با اعلام اینکه جرم رخ داده از سوی کیوان امام‌وردی "جرم حدی" است، متذکر شد: رضایت دادن شکات در این پرونده، تأثیری در اجرای حکم اعدام کیوان امام‌وردی ندارد زیرا وی به عنوان اتهامی که دادستان به عنوان مدعی‌العموم شکایت کرده، محکوم به اعدام شده و رضایت شاکی خصوصی برای منتفی شدن حکم اعدام موضوعیت ندارد.

تسنیم نوشت کیوان امام‌وردی دو سال قبل در یک پویش اينترنتی برخی از قربانیان، به تجاوز جنسی متهم شد که پس از دستگیری توسط پلیس و اعتراف به جرم ارتکابی با حکم بدوی دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شده است؛ او متهم به تجاوز به ده‌ها زن جوان پس از نوشاندن نوشیدنی‌های آلوده به مواد بیهوش‌کننده است که شهریور ماه ۱۳۹۹ در پی افشاگری قربانیان پرتعداد خود در فضای مجازی بازداشت شد.

این در حالی است که امام وردی بابیان اینکه دختران به برقراری رابطه جنسی با وی تمایل داشتند و با رضایت ایشان بوده است، از خود دفاع کرده است. آخرین جلسه رسیدگی به اتهامات کیوان امام‌وردی روز اول تیرماه برگزار شد و او از خود در برابر «افساد فی‌الارض» دفاع کرد.

ایران در کنار چین از جمله کشورهایی است که سال‌هاست بیشترین تعداد صدور و اجرای حکم اعدام را داشته‌اند./

اخبار مرتبط
در حالی که کیوان امام‌وردی با بیان تمایل ده ها دختر برای برقراری رابطه جنسی با او، از خود دفاع کرده است، وکیل شاکیان در پرونده کیوان امام‌وردی، متهم به تجاوز به ده‌ها زن، از محکومیت وی به «افساد فی‌الارض و اعدام در دادگاه بدوی خبر داد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید