صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
شنبه / ۲۵ تیر ۱۴۰۱ / ۲۲:۴۰
کد خبر: 10848
گزارشگر: 306
۱۴۴
۰
۰
۱
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری یزد خبر داد

سند تحولی استان با عنوان «یزد نوین» / سیاست دولت چابک سازی سازمان های دولتی است / اجرای طرح مدرسه حکمرانی در استان

سند تحولی استان با عنوان «یزد نوین» / سیاست دولت چابک سازی سازمان های دولتی است / اجرای طرح مدرسه حکمرانی در استان
یزد - معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری در جمع خبرگزاران با ا اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی رهبری "تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین" این موضوع در حوزه دانش بنیان‌ به صورت جدی دنبال می شود که در این حوزه کارهای مهم و بزرگی در استان آغاز شده و در حال انجام است

آسیانیوز / یزد ؛ شاه حسینی با بیان این که شعار دولت سیزدهم موضوع تحول است گفت: این مهم مورد تاکید استاندار است لذا سند تحولی استان با عنوان «یزد نوین» مورد اهتمام قرار گرفته که یکی از بخشهای آن کارگروه سرمایه انسانی است که از سوی این معاونت دنبال می شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری یزد  با بیان اینکه در حوزه دانش بنیان تمام تلاش استان بکار گرفته شود تا در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری گام های موثر برداشته شود افزود: افزایش تعداد ۱۱۰ شرکت دانش بنیان از جمله برنامه های سالجاری است اما افزایش کیفی شرکتها را فدای رشد کمی آنها نخواهیم کرد.  

شاه حسینی اضافه کرد: از محل تبصره ۱۸ ، ۲۵۱ میلیارد تومان و یکهزار میلیارد تومان  هم  از سوی بنیاد برکت و استان تسهیلات برای شرکت های دانش بنیان اختصاص یافته است.

وی خاطر نشان کرد: همچنین استاندار همه دستگاهها  استان را مکلف کرده که  یک نیروی زبده و خبره به عنوان مسوول دانش بنیان دستگاه خود انتخاب نمایند.

این مسوول به طرح سلامت و نشاط کارکنان دولت در استان اشاره کرد و گفت: در همین راستا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی  غربالگری کارکنان در دستور کار قرار دارد که این طرح در بازه زمانی کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت، ظرف چند هفته آینده رونمایی می شود.

شاه حسینی با اشاره  به ملاقات ۴۰۰ نفر از مردم استان در یکشنبه‌های هر هفته با استاندار و مجموعه مدیران استانداری افزود: سامانه‌های مختلفی در دستگاه‌ها و ادارات استان در زمینه درخواست مردمی فعالیت دارند ولی با کارشناسی صاحب نظران یک سامانه جامع طی هفته‌های آینده راه اندازی می شود که طی آن مسوولان استان و مقام ارشد استان می تواند به صورت لحظه ای مطالبات در خواست ها را مشاهده و پیگیری کند.

وی اضافه کرد: نقطه قوت این سامانه این است میزان رضایت یا عدم رضایت شهروندان از هر دستگاه قابل مشاهده است

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری یزد در بخشی دیگر از سخنان خود گفت:تخصصی ترین وظیفه ذاتی این معاونت تسهیل گری و آماده کردن زیرساختها و بستر مناسب برای ارائه خدمات سایر معاونتها و به طور کل استانداری به عنوان یک دستگاه حاکمیتی است.

وی ادامه داد: برخی از وظایف و فعالیت های این معاونت از سایر معاونت های استانداری کمتر نیست و  شاید بدلیل اینکه مطالبه اول مردم نیست به همین  علت اقدامات آن کمتر دیده می شود.

شاه حسینی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در زمینه نیروهای قراردادی در دستگاههای دولت استان افزود: حذف نیروهای  باید با رای هیات تخلفات صورت می گیرد.

وی افزود: نیروی قرارد دادی و شرکتی اخراج نمی شود مگر اینکه تخلفی صورت گرفته باشد و طبق بررسی که شده در استان کمتر پنج درصد نیروها حذف شدند.

شاه حسینی ادامه داد: سیاست دولت چابک سازی سازمان های دولتی است و فربه شدن سازمان های دولتی منجر به خدمت خوب نشده است.

وی با بیان اینکه ۷۵ درصد انتصابات در استانداری از بدنه استانداری و وزرات کشور انجام شده است گفت: با توجه به تاکید استاندار همه مسوولان استان موظف به پاسخگویی به مردم و رسانه ها هستند و هر مسوولی پاسخگو نباشد مورد مواخذه و تذکر قرار می گیرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری یزد با اشاره به طرح بورسیه شغلی نیاز صنایع برای رشته های دانشگاهی گفت: مقدمات این طرح در استان فراهم شده که امید است وزارت علوم تحقیقات و فناوری با آن موافقت کند

وی افزود: در این طرح امسال  ۳۵۰ نفر از پذیرفته کنندگان آزمون سراسری در ۳۰ شرکت تولیدی در رشته های مورد نیاز صنایع استان جذب می شوند که اولویت هم نیروهای بومی استان است.

وی اظهار کرد: پس از موافقت وزارت علوم رشته های مورد نیاز در دفترچه آزمون سراسری کد گزاری می شود که پذیرفته شدگان می توانند براساس علایق رشته مورد نظر را انتحاب کنند.

شاه حسینی ادامه داد: باتوجه به اینکه رشته های تحصیلی دانش آموختگان دانشگاهی استان با بازار کار و صنایع  استان هم خوانی ندارد و تعدادی بسیاری از آنها بیکار هستند که یکی از اهداف طرح یاد شده در این راستا است.

وی ارتباط صنعت با دانشگاه را از دیگر اهداف طرح مورد اشاره بیان کرد و افزود: رییس دانشگاه یزد فردا/ یکشنبه / با وزیر علوم و تحقیقات در زمینه این طرح نشست دارد که امید است مورد موافقت قرار گیرد.

شاه حسینی ادامه داد:  مشوقی ها و حمایت های برای صنایع که در طرح یاد شده همکاری دارند مانند پرداخت تسهیلات، صدور مجوز و بیمه در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: تمام هزینه های این دانشجویان از سوی صنایع پرداخت و پس از فارغ التحصیلی در صنایع استخدام و جذب بازار کار می شوند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری یزد ادامه داد: این طرح هنوز نهایی نشده است اما با اصل موضوع وزارت علوم موافقت کرده است که از سوی استان در حال پیگیری است.

مدیر فناوری اطلاعات، امنیت فضای مجازی و شبکه دولت استانداری یزد نیز در نشست مذکور گفت: اکنون ۷۰۰ دستگاه، اداره و ارگان در استان به این شبکه متصل هستند و در قالب تفاهم نامه‌ای با مخابرات میزان پهنای باند دریافتی ادارات استان تا ۳۴ مگابایت بر ثانیه افزایش یافت.

مرتضی صابری از برگزاری ۳۰۰ جلسه ویدئو کنفرانسی ملی و استانی در استانداری در ۹ ماه گذشته خبر داد و گفت: سامانه مدیریتی هوشمند بیماری کرونا برای پیگیری و استعلام گیری در مورد واکسیناسیون در استان راه اندازی شده است.

وی به راه اندازی سامانه جامع اطلاع رسانی اربعین، ایجاد زیرساخت‌های لازم برای برپایی میز خدمت در مصلی‌های نماز جمعه و راه اندازی سامانه نمابر متمرکز برای فرمانداری‌ها و نیز اقدامات صورت گرفته در حوزه مقابله با حملات سایبری به عنوان دیگر فعالیتهای انجام شده بیان کرد.

 مشاور جوان استاندار یزد هم به طرح مدرسه حکمرانی اشاره کرد و گفت: طرح  با این ایده شکل گرفت که بسیاری از نخبگان و جوانان استان دارای توانمندیهای زیادی هستند یا دارای طرح های مختلفی در زمینه رفع مسائل استان هستند اما دیده نمی شوند یا در سیکل اداری به آنها کمتر توجه شده است.

زهیر حاجی حسینی افزود: در این طرح  ۴۵۰ نفر از جوانان ثبت نام کردند که پس از انجام گزینش در دوره های که برای آنها تعریف شده است شرکت می کنند که نخستین دوره آن ۳۰ و ۳۱ تیرماه برگزار می شود.

وی بیان داشت : در این طرح  دروس عمومی و تخصصی و یک سری بازدید برای افراد شرکت کننده تعریف شده که با توجه با توانمندیهای فردی و آشنایی با مسائل استان دارند بتوانند نظر و ایده در جهت رفع مسائل و مشکلات استان ارائه کنند.

 مصطفی آخوندی مدیر کل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری نیز ارتقای پژوهش مدیران استان را از اقدامات قابل ملاحظه در این معاونت ذکر کرد و طی سخنانی استفاده از نخبگان در شوراها و کارگروه‌های استان، تقویت ساختاری پارک علم و فناوری و نیز بهره‌گیری از ظرفیت‌های حوزه‌های علمیه را در قالب تفاهم‌نامه را از برنامه های مورد توجه این دفتر برشمرد.

 در پایان به سؤالات خبرنگاران پاسخ داده شد.

 

سید محمد جواد عرفانفر

 سند تحولی استان با عنوان «یزد نوین» / سیاست دولت چابک سازی سازمان های دولتی است / اجرای طرح مدرسه حکمرانی در استان ,  شاه حسینی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری , مرتضی صابری مدیر فناوری اطلاعات، امنیت فضای مجازی و شبکه دولت استانداری یزد , زهیر حاجی حسینی مشاور جوان استاندار یزدمصطفی آخوندی مدیر کل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری

https://www.asianews.ir/u/7et
اخبار مرتبط
یزد - سران فتنه باید توبه کنند در مقابل خدا و مردم ، جبران کنند و به نظام برگردند
یزد - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در پی جانباختن تعدادی از هموطنان در حادثه‌ قطار یزد– مشهد پیام تسلیت صادر کرد
یزد - معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار لزوم حفظ شان مراسم‌های بزرگداشت حضرت امام(ره) در شان امام و استان یزد با توجه نقش تاثیرگذار و جایگاهی که در مباحث پیروزی انقلاب اسلامی داشته را متذکر شد و گفت: معتقدم برگزاری یک مراسم باشکوه و در شان امام و انقلاب بهتر از چند مراسم پراکنده است و مسئولان استان باید همت کنند تا مراسمی باشکوه را در استان شاهد باشیم
یزد - استاندار در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه استان بااشاره به مساله مردمی سازی و عادلانه کردن یارانه ها بیان کرد: نه تنها مقدار یارانه کمتر نشده بلکه مقدار آن نیز بیشتر شده است و این که گفته می شود مردمی سازی یارانه ها بدین معنا است
یزد - نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه یزد، استاندار یزد و نماینده مردم شریف استان در مجلس خبرگان رهبری به مناسبت روز قدس از مردم شریف استان یزد برای حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کردند
یزد - استاندار شهرستان یزد رابه طیع مدیریت یک شهرستان متفاوت نسبت به سایر شهرستانهای استان خواند و از ویژگی‌های این شهرستان به قرار گرفتن در مرکزیت استان، برخورداری از افزون بر نیمی از جمعیت استان، وجود بافت ارزشمند تاریخی و ظرفیت بی‌بدیل میراث فرهنگی، گردسگری و صنایع دستی، حاشیه نشینی و اسکان قریب به ۱۳۰ هزار حاشیه نشین در اطراف یزد، حضور اتباع مجاز و غیر مجاز، واقع شدن محلات کمتر برخوردار در کنار محلات برخوردار، وجود احزاب و شخصیت‌های با سلایق متفاوت را ذکر کرد
یزد - استاندار توسعه روابط تجاری با محوریت گردشگری با کشور غنا را مورد تاکید قرار داد و گفت: توسعه گردشگری سلامت جزو این ظرفیت هاست
یزد - استاندار در نشست با اصحاب رسانه استان مهمترین مطالبه استان را بحث آب خواند و با بیان این که فصل مشترک مطالبات یک میلیون و ۲۰۰ هزار یزدی و یکی از زیرساختهای مهم برای پیشرفت و تعالی استان آب است
یزد - روابط عمومی استانداری در اطلاعیه ای از انتصاب سیدمحمدرضا مدرسی به عنوان سرپرست جدید فرمانداری شهرستان یزد خبرداد
یزد - از سوی هیئت خیمه گاه شهرستان بافق 400 جلد کتاب به کتابخانه زندان مرکزی یزد اهدا گردید
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید