صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
دوشنبه / ۲۷ تیر ۱۴۰۱ / ۰۰:۴۸
کد خبر: 10880
گزارشگر: 306
۵۳
۰
۰
۱

برگزاری جشنواره ملی نهج البلاغه در یزد

برگزاری جشنواره ملی نهج البلاغه در یزد
یزد - جشنواره ملی نهج البلاغه در ۴ بخش هنری و بخش ویژه مفاهیم و ارزش های نهج البلاغه برگزار می‌گردد
آسیانیوز / یزد ؛ جشنواره ملی نهج البلاغه به مناسبت گرامیداشت دهه امامت و ولایت و عید غدیر خم به همت دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد به مدت ۳ روز برگزار می‌گردد.
 
از آنجایی که نهج‌البلاغه، جامع‌ترین کتاب پس از قرآن است که می‌تواند راهنمای انسان در تمام ابعاد زندگی به شمار آید و هدایت بشر را در عرصه‌های گوناگون عهده‌دار شود، این جشنواره در بخش های مختلف ادبی، هنرهای تجسمی، هنرهای دیجیتال، صنایع دستی و بخش ویژه مفاهیم و ارزش های نهج البلاغه ویژه عموم برگزار می‌شود.
 
از جمله محورهای جشنواره ملی نهج البلاغه میتوان به دشمن شناسی در نهج البلاغه، زندگی سالم در نهج البلاغه، مدیریت و اخلاق مدیران در نهج البلاغه و اقتصاد سالم و جامعه پویا در نهج البلاغه اشاره کرد که باتوجه به شرایط کنونی جامعه نیاز به شناخت، فراگیری، سیر و عمل به نهج البلاغه به شدت احساس می‌شود.
 
جامعیت نهج البلاغه به گونه ای است که می‌تواند به نیازهای مختلف بشر پاسخ دهد و جامعه ما همان‌گونه که به آموزه‌های قرآن نیاز دارد، به معارف نهج‌البلاغه نیز محتاج است تا بتواند ارزش هایی چون مضامین فرهنگی و تربیتی در نهج البلاغه و اخلاق فردی و اجتماعی در نهج البلاغه را درک و از آن استفاده کند.
 
لازم به ذکر است آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره ۲۷ تیرماه اعلام شده است و اختتامیه این جشنواره یکم مرداد ماه برگزار خواهد شد.
 
گفتنی است دبیرخانه دبیرخانه جشنواره ملی نهج البلاغه در دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد واقع شده است.

سید محمد جواد عرفانفر

 

برگزاری جشنواره ملی نهج البلاغه در یزد

اخبار مرتبط
یزد - به مناسبت دهه امامت و ولایت و پرداختن به موضوع مهم عفاف و حجاب، غرفه عفاف و حجاب در پارک آزادگان برپا شد
یزد - سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری بمناسبت عید سعید غدیر خم گردهمائی ورزش های پهلوانی و زور خانه ای برگزار می نماید
یزد - سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری و ستاد مبشر غدیر دور همی عیدانه غدیر برگزار میکند
یزد - نمایشگاه بزرگ خوان غدیر در یزد افتتاح شد
یزد - چهارمین جشنواره قصه گویی بومی محلی «چله قصه ها» با هدف بسط و گسترش قصه های بومی و محلی در استان یزد برگزار می‌شود
یزد - تور گردشگری «از امیر تا وزیر با غدیر» ویژه خانواده‌های یزدی برای دومین سال متوالی در دهه امامت و ولایت برگزار می‌شود
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید