صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
دوشنبه / ۳ اَمرداد ۱۴۰۱ / ۰۰:۱۵
کد خبر: 11015
گزارشگر: 306
۶۶
۰
۰
۱
مدیرکل فنی و حرفه ای استان یزدخبر داد

نگاه ویژه به مهارت آموزشی امری اساسی است / ۱۵ مهرماه، آخرین مهلت ثبت نام در مسابقات ملی مهارت

نگاه ویژه به مهارت آموزشی امری اساسی است / ۱۵ مهرماه، آخرین مهلت ثبت نام در مسابقات ملی مهارت
یزد - مدیرکل فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه نگاه ویژه به مهارت آموزشی امری اساسی است گفت : رسانه ها باید با معرفی مربیان و مهارت های مختلف در جهت ترویج آن گام بردارند


آسیانیوز / یزد ؛ مجید حق جو در جمع اصحاب رسانه استان یزد گفت : در آزمون ادواری سال 1400 استان یزد رتبه اول کشوری را کسب کرد و در سال جاری نیز آغاز عملیات تکمیل و تجهیز مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران یزد صورت گرفت.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان یزد ادامه داد : کلاس های آموزشی بانوان ما در استان تکمیل است و وجود یک مرکز برای بانوان در استان کم است که در برنامه ما ایجاد این مرکز در دستور کار است.

حق جو با اشاره به ماموریت های آموزشی و مهارتی فنی و حرفه ای در استان یزد گفت: نیازهای مهارتی بیش از آموزش ها است اما بر اساس امکانات ما آموزش های خود را دنبال می کنیم و در این راستا نیز از ظرفیت خیرین استفاده می کنیم.

وی با اشاره طرح آزمون گری بیان کرد: یکی از رویکردهای ما آموزش با کیفیت بر اساس منجر شدن به آزمون و سنجش مناسب است و بر این اساس سعی داریم که مهارت بر اساس اموزش و همراه با سنجش و مدرک بوده است.

حق جو ادامه داد: در این راستا سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با استفاده از استاد کارهای ماهر آموزش های مختلف را دنبال می کند و طرح آزمون گری را اجرا می کند و امیدواریم این استادکاران نیز در سازمان حضور پیدا کنند و کارت آن را دریافت کنند.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان یزد گفت: تعهد آموزش سالانه  ما هفت میلیون و پانصد هزار نفر ساعت است  که نیمی از آن در بخش غیر دولتی و بخش دیگر آن در مراکز فنی و حرفه ای انجام می شود.

وی افزود: 16 مرکز آموزشی داریم و در برخی از مراکز خواهران و برادران داریم و آموزشگاه های آزاد نیز ۴۴۵ مرکز است.

این مقام مسئول گفت: در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای اقدامات خوبی در سنوات قبل انجام شده و برنامه های خوبی نیز در پیش روی ما قرار دارد.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان یزد ادامه داد: یکی از اقدامات اثرگذار ما که باعث افتخار است صدور مجوز در مراکز جوار بین کارگاهی است که در آن کارگاه ها می توانند آموزش ها را داشته باشند و مدرک مهارت برای کارگران خود دریافت کنند.

حق جو گفت: یکی دیگر از موارد مورد توجه برگزاری مسابقات ملی مهارت است که این مسابقات در سطوح شهرستانی، استانی، کشوی و جهانی برگزار می شود که تا 15 مهرماه زمان ثبت نام است که در 43 رشته افراد زیر 21 سال می توانند در این مسابقات ثبت نام کنند که امیواریم از استان یزد شاهد حضور برگزیدگان در مسابقات جهانی باشیم.

وی افزود: یکی از اقدامات انجام شده آموزش در محیط کار واقعی است که به طور مثال فرد تراشکار می تواند در محیط واقعی آموزش پیدا کند که افراد 25 روز تا 18 ماه آموزش های لازم را ببینند.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان یزد ادامه داد: در حوزه محیط کار واقعی در ابتدای مسیر هستیم و شاید برنامه های تحولی را در این حوزه استفاده خواهیم کرد اما در این مسیر نیز با مشکلاتی روبرو بودیم و الان 120 نفر در محیط کار واقعی مشغول هستند.

سید محمد جواد عرفانفر

 

 

نگاه ویژه به مهارت آموزشی امری اساسی است / ۱۵ مهرماه، آخرین مهلت ثبت نام در مسابقات ملی مهارت ، حق جو مدیرکل فنی و حرفه ای استان یزد

 

آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید