صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
دوشنبه / ۳ اَمرداد ۱۴۰۱ / ۱۷:۱۹
کد خبر: 11029
گزارشگر: 306
۱۰۳
۰
۰
۱

جشنواره شعر طنز «دادخند» نمادی از خلاقیت،حسن ابتکار و شجاعت دستگاه قضا است

جشنواره شعر طنز «دادخند» نمادی از خلاقیت،حسن ابتکار و شجاعت دستگاه قضا است
یزد - غلامعلی محمدی گفت: خلاقیت، حسن ابتکار و شجاعت دستگاه قضا استان یزد در برگزاری جشنواره شعر طنز «دادخند» قابل تقدیر است.
آسیانیوز / یزد ؛ غلامعلی محمدی در آیین اختتامیه نخستین جشنواه شعر طنز «دادخند»گفت: برگزاری چنین جشنواره ای نه تنها در تاریخ انقلاب اسلامی بلکه قبل از انقلاب نیز در تاریخ عدلیه مسبوق به سابقه نبوده است.
وی بیان آسیب های دستگاه قضایی در قالب طنز را حرکتی بسیار جالب و اثر گذار دانست و افزود: نقش و اثرگذاری طنز بر هیچکس پوشیده نیست چرا که طنز واژه ای با بار ارزشی و اجتماعی است .
محمدی با بیان اینکه خنده بر هر درد به درمان دواست گفت: طنز به نوعی برای تسلای آحاد جامعه به ویژه در شرایط کنونی جامعه بسیار مفید است.
وی تصریح کرد: نقش طنز در تلطیف فضا جامعه بسیار مهم است و می توان در قالب طنز و کمدی به بسیاری از موضوعات و آسیب های اجتماعی پرداخت و راهکارهایی برای آن پیدا کرد.
معاون رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: طنز اگر موقر و متین باشد حتما با استقبال افکار عمومی روبرو خواهد شد.
وی با بیان اینکه طنز بیان کننده نکات ظریف تکان دهنده ای است که انسان را به وجد می آورد گفت: مخاطب از دل این لطفات طبع و طنازی پیام های موشکافانه و حساس را می گیرد و از آن به عنوان یک درس استفاده می کند.
وی تدوین و اجرای رویدادهای فرهنگی و هنری مختلف را رویکرد جدی سازمان زندان‌های کشور دانست و افزود:‌ جشنواره شعر طنز دادخند در بستر دستگاه قضا نتیجه هوشیاری و تدبیر درست و به موقع دست‌اندرکاران این رویداد آموزنده است.
رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: طنز و هنر دو مقوله مهم در بازسازی شخصیت زندانیان است که باید از آنها برای تحقق اهداف اصلاحی و تربیتی مددجویان استفاده شود.
محمدی اقدامات فرهنگی و هنری با همکاری شاعران و هنرمندان را زمینه ساز پویایی و نشاط عمومی در جامعه دانست و بیان کرد: این مهم  برای حل بسیاری از مشکلات روحی و روانی موثر است باید در قالب یک برنامه منسجم و مستمر مد نظر قرار گیرد.

سید محمد جواد عرفانفر

 

جشنواره شعر طنز «دادخند» نمادی از خلاقیت،حسن ابتکار و شجاعت دستگاه قضا است ,  غلامعلی محمدی غلامعلی محمدی

https://www.asianews.ir/u/7jp
اخبار مرتبط
یزد - رئیس سازمان زندان‌ها در سفر خود به استان یزد، از زندان مرکزی این استان و کارگاه‌های مختلف حرفه‌آموزی و اشتغال آن بازدید کرد
یزد - دکتر غلامعلی محمدی در افتتاحیه مسابقات «ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی» زندان‌های کشور که در شهر یزد برگزار شد، گفت: ما زندانبان‌ها برای اینکه اقدامات اصلاحی و تربیتی را در سازمان زندان‌ها به جامعه و افکار عمومی نمایش دهیم، باید بهترین شیوه را در توجه به ورزش و توسعه رویدادهای ورزشی بگذاریم
​یزد - مدیر نمایندگی ستاد دیه استان از آزادی ۵۲ محکوم مالی جرائم غیر عمد از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد
یزد - معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان گفت: به مناسبت اعیاد پر خیر و برکت دهه امامت و ولایت 23 محکوم مالی از زتدان آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگشتند
یزد - ​بمناسبت عید سعید غدیر خم، اهالی روستای زربند بخش خضر آباد با هنرمندان مطرح استانی مهدی صفوی زاده و قاسم پرهیزگار که هر دو سابقه همکاری در پویش های مختلفی جهت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد را در کارنامه خود دارند اقدام به برگزاری جشنی تحت عنوان “جشن غدیر” نموده و در این برنامه با برگزاری گلریزانی مبلغ ۳۰ میلیون تومان را جهت آزادی یک محکوم مالی جرائم غیر عمد اهدا نمودند
یزد - رئیس کل دادگستری استان ، بر تلاش مضاعف مجموعه دستگاه قضایی استان در اجرای توصیه های هشت گانه رهبر معظم انقلاب به عدلیه تأکیدکرد و گفت: تمام نظام فکری و ظرفیت های استان باید در اجرایی شدن این توصیه ها بسیج شود
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید