صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۵ اَمرداد ۱۴۰۱ / ۱۰:۴۳
کد خبر: 11084
گزارشگر: 213
۴۳۲
۰
۰
۲
اظهارات تدروس آدهانوم گبریسوس درباره هجوم بیماری همگانی

شیوع بیماری ناشناخته و خطرناک در سراسر دنیا/ آماده باش بهداشت جهانی

شیوع بیماری ناشناخته و خطرناک در سراسر دنیا/ آماده باش بهداشت جهانی
«تدروس آدهانوم گبریسوس»، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت، گفت: یک بیماری مسری و خطرناک با روش‌های جدید انتقال در سراسر جهان در حال شیوع و گسترش است.
به گزارش آسیانیوز، «تدروس آدهانوم گبریسوس»، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت، گفت: «ما با شیوع بیماری ای مواجه هستیم که به سرعت از طریق روش‌های جدید انتقال در سراسر جهان گسترش یافته است. ما در مورد آن خیلی کم می‌دانیم.»

«تدروس آدهانوم گبریسوس»، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت، گفت: «ما با شیوع بیماری ای مواجه هستیم که به سرعت از طریق روش‌های جدید انتقال در سراسر جهان گسترش یافته است. ما در مورد آن خیلی کم می‌دانیم.»

به گزارش نیویورک تایمز، هیئت سازمان جهانی بهداشت در بیان این اعلامیه مردد بود زیرا ویروس همچنان در گروه در معرض خطر اولیه، یعنی مردانی که با مردان رابطه جنسی دارند، در حال گسترش است و نه در میان گروه‌های آسیب پذیرتر از جمله زنان باردار، افراد مسن یا کودکان.

فقط کووید ۱۹ و فلج اطفال، عنوان “وضعیت اضطراری جهانی” را دریافت کرده‌اند. اعلام این وضعیت می‌تواند به کشورهای عضو کمک کند تا منابعی را برای کمک به مهار شیوع آن سرمایه‌گذاری کنند و واکسن‌ها و درمان‌ها را به اشتراک بگذارند. دکتر «جیمز لاولر»، یکی از مدیران مرکز جهانی امنیت بهداشتی دانشگاه نبراسکا، گفت: «مهار شیوع بیماری ممکن است یک سال یا بیشتر طول بکشد.»

با این حال کارشناسان هشدار می‌دهند که واکنش در سطح جهانی همچنان از فقدان هماهنگی رنج می‌برد، زیرا کشورهای مختلف با سرعت‌های بسیار متفاوتی برای رسیدگی به این مشکل عمل می‌کنند.

علائم در آخرین شیوع آبله میمون شامل ضایعات در گلو، مجرای ادرار و مقعد است که می‌تواند بسیار دردناک باشد. تب، بدن درد یا علائم تنفسی معمولاً با این بیماری مرتبط هستند، اما این علائم در طول این شیوع در همه افراد مشاهده نشده است.

در همین حال، تجزیه و تحلیل ژنتیکی اخیر نمونه‌های بیماران آلوده نشان داد که ژنوم آبله میمون از سال ۲۰۱۸ تاکنون نزدیک به ۵۰ جهش ژنتیکی داشته است.

اینکه آیا جهش‌ها انتقال، شدت یا سایر ویژگی‌های ویروس را تغییر داده است، مشخص نیست، اما داده‌ها نشان می‌دهند که آبله میمون ممکن است نسبت به سال ۲۰۱۸ آسان‌تر گسترش یابد./
https://www.asianews.ir/u/7la
اخبار مرتبط
امیلیا کلارک، بازیگر سریال پرطرفدار بریتانیایی «بازی تاج و تخت» گفت که بخشی از مغزش را از دست داده است.
انتقال انسان به انسان آبله میمون در وهله اول از طریق قطرات دستگاه تنفسی است، ولی با توجه به آنکه این قطرات نمی توانند بیش از نیم تا یک متر جا به جا شوند اگر تماس طولانی رو در رو با فرد مبتلا وجود داشته باشد، امکان ابتلا به بیماری بالا خواهد بود.
سرپرست اداره بیماری های منتقله از آب و غذای وزارت بهداشت گفت: تعدادی از بیماران مبتلا به وبا در ایران شناسایی شده اند.
برخی منابع خبری گزارش دادند که تیم تخصصی پزشکان به پوتین گفته اند که فرصت او برای ادامه زندگی بسیار محدود است.
در حالی که برخی از اخبار رسمی و غیر رسمی حکایت از آغاز شیوع بیماری آبله میمون در ایران دارند،بسیاری از افراد دچار توهم مبتلا شدن به این بیماری شده‌اند.
در حالی که احتمال شیوع آبله میمون در ایران دور از انتظار نیست مقام ارشد جهانی بهداشت گفت: شیوع آبله میمون ناشی از تماس جنسی است و این بیماری مانند عفونت‌های مقاربتی در حال گسترش است.
«آبله میمون» یک بیماری خود محدود شونده است که علائم آن بین ۲ تا ۴ هفته طول می کشد و اخیرا به خارج از آفریقا شیوع پیدا کرده است؛ این در حالی است که سازمان بهداشت جهانی در صورت بروز مجدد آن از طریق مکانیسم‌های طبیعی، آزمایشگاهی یا انتشار عمدی، در حالت آماده‌باش قرار دارد.
با کم شدن تعداد مبتلایان به کرونا کارشناسان و متخصصان از شیوع بیماری مسری و مرگبار تب کریمه کنگو در اغلب نقاط کشور خبر داده اند.
برخی محققان می‌گویند اغلب به دختران از ابتدا آموزش داده می‌شود که به جای گرفتن کمک یا مشاوره دردهای زنانه را تحمل کنند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید