صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
دوشنبه / ۲۴ اَمرداد ۱۴۰۱ / ۱۳:۵۴
کد خبر: 11411
گزارشگر: 213
۳۶۳
۰
۰
۲
همراه با اظهاراتی از سخنگوی وزارت خارجه

ارتباط ضارب سلمان رشدی با سپاه پاسداران صحت دارد؟

ارتباط ضارب سلمان رشدی با سپاه پاسداران صحت دارد؟
پس از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر وجود ارتباط میان ضارب سلمان رشدی با سپاه پاسداران و سپاه قدس،سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی این گزارش‌ها را تکذیب کرد.
به گزارش آسیانیوز، پس از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر وجود ارتباط میان ضارب سلمان رشدی با سپاه پاسداران،سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی این گزارش‌ها را تکذیب کرد.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه مرداد در نشست خبری هفتگی خود گفت: «به صورت قطعی و رسمی چنین موضوعی را تکذیب می‌کنیم».

شامگاه یکشنبه وبسایت «وایس» به نقل از مقام‌های اطلاعاتی مدعی شد که هادی مطر ۲۴ ساله‌، عامل حمله با چاقو به سلمان رشدی، با اعضای سپاه پاسداران ایران در تماس بوده است.

پیشتر روزنامه نیویورک‌پست به نقل از منابع مطلع ادعا کرد که این فرد از طرفداران جمهوری اسلامی‌ ایران و سپاه پاسداران است.

 با این حال، هنوز رسماً انگیزه فرد حمله‌کننده به نویسنده رمان «آیات شیطانی» از سوی مقام‌های آمریکایی اعلام نشده و مدرکی دال بر نقش ایران در این حمله نیز ارائه نشده است.

سخنگوی وزارت خارجه ایران در نشست خبری خود اضافه کرد: «ما در ارتباط با ضارب که این کار را انجام داده غیر از آن چیزی که از رسانه‌های آمریکا شنیدیم، اطلاعی نداریم».

او گفت: «ما در ماجرای حمله‌ به سلمان رشدی، هیچ کس غیر از او و حامیانش را شایسته سرزنش و محکومیت نمی‌دانیم».

اظهارات کنعانی، اولین موضع‌گیری رسمی کشور به حمله علیه سلمان رشدی است که بیش از ۳۳ سال پیش، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، حکم قتل او را به اتهام «توهین» به اسلام صادر کرد.

همچنین اما آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در واکنش به موضع‌گیری‌های برخی رسانه ها در ایران، روز یکشنبه اعلام کرد: «نهادهای دولتی ایران برای نسل‌هاست که علیه رشدی تحریک به خشونت کرده‌اند و رسانه‌های وابسته نیز اخیرا از سوءقصد به جان وی ستایش به عمل آورده‌اند. این نفرت‌انگیز است»./
https://www.asianews.ir/u/7u8
اخبار مرتبط
ضارب سلمان رشدی روز شنبه در جریان حضور در دادگاه اتهاماتش را نپذیرفت و خود را «بی‌گناه» دانست!؛ این در حالی است که آتیش تاسیر، نویسنده، شامگاه شنبه در توئیتی نوشت که رشدی «از زیر دستگاه تنفس مصنوعی خارج شده و صحبت می کند.
براساس گزارش های خبری رویترز، در خصوص آخرین وضعیت سلمان رشدی در بیمارستان؛ دادستان‌ها روز شنبه ۲۲ مرداد مدعی شدند که عامل سوءقصد به جان سلمان رشدی، نویسنده رمان «آیات شیطانی»، به‌طور رسمی به تعرض و اقدام به قتل متهم شده است.
شبکه آمریکایی ان.بی‌.سی‌نیوز به نقل از یک مقام پلیس مدعی شد که ضارب سلمان رشدی در رسانه‌های اجتماعی حامی سپاه پاسداران بوده است!
سلمان رشدی قبل از شروع سخنرانی در موسسه شاتاکوا در غرب ایالت نیویورک، هدف حمله مهاجم مسلح به چاقو قرار گرفت؛ براساس گزارش آسوشیتدپرس وی در نشست ادبی وزمانی که مدیر برنامه در حال معرفی رشدی بود، مرد مهاجم در مقابل چشم شرکت‌کنندگان به جایگاه سخنرانان حمله کرد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید