صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۲۶ اَمرداد ۱۴۰۱ / ۱۴:۳۱
کد خبر: 11462
گزارشگر: 213
۵۹۹
۰
۰
۲
تعمیق روابط و مناسبات دو کشور در دیدار مسئولان مطرح شد

روزهای فرهنگی ایران در تاجیکستان

روزهای فرهنگی ایران در تاجیکستان
مدیرکل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور در دیدار با معاون اول وزیر فرهنگ تاجیکستان گفت: محدودیتی برای تعمیق مناسبات فرهنگی و هنری با تاجیکستان قائل نیست؛ در حالی که «روزهای فرهنگی ایران در تاجیکستان» موضوع دیگری بود که این دو مقام ایران و تاجیکستان درباره آن تبادل نظر کردند.

به گزارش آسیانیوز، مدیرکل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور در دیدار با معاون اول وزیر فرهنگ تاجیکستان با تأکید بر اهتمام در گسترش روابط فرهنگی بین دو کشور، گفت: جمهوری اسلامی ایران محدودیتی برای تعمیق مناسبات فرهنگی و هنری با تاجیکستان قائل نیست.

محمدعلی کیانی، مدیرکل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در جریان سفر به شهر «دوشنبه» به منظور دیدار با مقامات عالی رتبه فرهنگی تاجیکستان و بررسی راه‌های گسترش همکاری‌ فرهنگی بین دو کشور، با عابد نظریان، معاون اول وزیر فرهنگ تاجیکستان، دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، طرفین در باره روابط فرهنگی دو کشور از جمله برگزاری «روزهای فرهنگی تاجیکستان در ایران» و «روزهای فرهنگی ایران در تاجیکستان» تبادل نظر کردند.

مدیرکل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور در سخنانی، گفت: اشتراکات فراوان فرهنگی، هنری و زبانی دو کشور ایران و تاجیکستان در عرصه‌های مختلف به ویژه در حوزه فرهنگ و هنر، ظرفیت بسیار خوبی برای بسط و گسترش همکاری‌های متقابل بوده و جمهوری اسلامی ایران در جهت تعمیق مناسبات فرهنگی و هنری با جمهوری تاجیکستان هیچ محدودیتی قائل نخواهد بود.

کیانی با قدردانی از سفیر جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان برای ایجاد بسترهای مناسب جهت ارتقای سطح روابط دو کشور، اظهار داشت: دیدار مقامات فرهنگی ایران و تاجیکستان در سال جاری با هماهنگی سفارت کشورمان در تاجیکستان به منظور تقویت روابط بین دو کشور صورت گرفت.

وی با تأکید بر اینکه روابط فرهنگی ایران و تاجیکستان در حال گسترش است،‌ افزود: نقشه راه تعاملات فرهنگی دو کشور می‌تواند پشتوانه خوبی برای عملیاتی کردن اراده طرفین در راستای توسعه هر چه بیشتر روابط فی مابین باشد.

بنابر این گزارش، با توجه به سفر رؤسای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تاجیکستان و گسترش روابط فرهنگی در حوزه فرهنگ و هنر و حضور هنرمندان تاجیکی در مناسبت‌های فرهنگی ایران در سنوات اخیر و همچنین، اراده مقامات دو کشور به منظور گسترش روابط میان دو ملت با توجه به اشتراکات فرهنگی و زبانی و نیز تحولات رو به گسترش میان «تهران» و «دوشنبه»، آمادگی جمهوری اسلامی ایران جهت برگزاری هفته‌های فرهنگی ایران در تاجیکستان و هفته‌های فرهنگی تاجیکستان در ایران به جهت توسعه و تقویت مناسبات در همه زمینه‌ها از جمله همکاری‌های ادبی و فرهنگی، هنری دو کشور در دستور کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و وزارت فرهنگ جمهوری تاجیکستان قرار گرفت.

همچنین، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی طی سنوات گذشته و سال جاری، میزبان هیأت‌های فرهنگی و هنری از کشور تاجیکستان به ایران بوده‌اند./

گزارشگر: سیدرحمان موسوی

https://www.asianews.ir/u/7vm
اخبار مرتبط
این روزها در راستای تسهیل شیوه‌های آموزش، در عرصه‌ی سیستم‌های آموزشی جهان آموزش الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در دانشگاه‌های کانادا هم علاوه بر آموزش حضوری از آموزش مجازی استفاده می‌شود. به همین دلیل قصد داریم در این مطلب تمام نکات با اهمیت و شرایط تحصیل آنلاین در کانادا را بررسی کنیم.
گفت و گوی ایرج جمشیدی، مدیر مسئول روزنامه آسیا، با علی علیزاده، سفیر آذربایجان درباره روابط سیاسی و فرهنگی دو کشور ایران و آذربایجان، فرآیند صدور روادید و سفرهای هوایی و زمینی و همچنین شرایط اقامت برای ایرانیان در کشور آذربایجان شکل گرفت.
در حالی که سفیر روسیه در تهران حجاب و ممنوعیت مشروبات الکلی را مانع سفر شهروندان روس به ایران بیان کرد، دستیار وزارت امور خارجه ایران واکنش نشان داد و گفت جاذبه‌های ما زیارتی است.
سفیر جمهوری آذربایجان در مراسم عصرانه سفارتخانه این کشور در تهران که با حضور گروهی از اصحاب رسانه و از جمله مدیر مسوول روزنامه آسیا و سردبیر آسیانیوز و‌ جمعی از اهالی رسانه برگزار شد، گفت: آذربایجان در راستای صلح پایدار در منطقه تلاش می کند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید