صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۲۶ اَمرداد ۱۴۰۱ / ۱۹:۳۸
کد خبر: 11469
گزارشگر: 306
۱۵۲
۰
۰
۱

ضرورت تجمیع ظرفیت های نهادهای خدمت رسان در زمینه آسیب های اجتماعی

ضرورت تجمیع ظرفیت های نهادهای خدمت رسان در زمینه آسیب های اجتماعی
یزد - معاون اجتماعی و پیشگیری از قوع جرم دادگستری استان گفت: ورود دستگاه های خدمت رسان در مقابله با جرائم و آسیب های اجتماعی، نیازمند سامان دهی، هماهنگی و تجمیع ظرفیت هاست
آسیانیوز / یزد ؛ محمدحسین رحیمی زاده در نشست با معاون امور جوانان هلال احمر استان یزد، افزود: بسیاری از نهادهای فرهنگی و اجتماعی در موضوع آسیب های اجتماعی و سایر امور حمایتی در حال خدمت به مردم می باشند، اما برای تعمیق بیشتر فعالیت ها، اثر گذاری مضاعف و نتیجه گرایی، ضرورت دارد تا ظرفیت های مختلف تجمیع و امور به صورت هدف گذاری شده و نظام مند دنبال شود.
وی با اشاره به اینکه بیشتر آسیب ها در مناطق حاشیه ای است و باید در این مناطق کار بیشتری انجام شود، اظهار داشت: ارائه آموزش های مستمر و زمینه سازی برای ارتقاء‌ سطح آگاهی مردم در این مناطق بهترین راه برای کاهش آسیب های اجتماعی است.
این مقام قضایی تصریح کرد:‌ اکنون هلال احمر، بهزیستی، دفاتر تسهیل گری و برخی از سمن ها در حال انجام کار و پیگیری برنامه های خود در مناطق مختلف هستند که اگر ضمن بررسی فراوانی آسیب های اجتماعی، جرائم و مشکلات هر محله، برنامه های مشترک تدوین و طی یک هماهنگی و تقسیم کار، پیگیری و اجرا شود، به نتایج بهتر و اثر گذار تری منجر خواهد شد.
رحیمی زاده بر جلب مشارکت مردم و تشکل های مردم نهاد تأکید کرد و بیان داشت:‌ اگر بتوان تحت عنوان جشنواره، مسابقه، همایش و فراخوان خود مردم را در حل مشکلات فرهنگی و اجتماعی دخیل کرد، تحقق اهداف پیشگیرانه تسریع و تسهیل خواهد شد.
شایان ذکر است در این نشست پیرامون چگونگی اجرایی شدن تفاهم نامه منعقد شده بین معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه و هلال احمر کشور در استان یزد، بحث و تبادل نظر شد.

سید محمد جواد عرفانفر

 

 

ضرورت تجمیع ظرفیت های نهادهای خدمت رسان در زمینه آسیب های اجتماعی , محمدحسین رحیمی زاده   معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه

https://www.asianews.ir/u/7vt
اخبار مرتبط
یزد - هیئت عزادارن مهدی آباد مبلغ ۳۰ میلیون تومان را جهت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اهدا نمود
یزد - نیکوکار یزدی مبلغ ۶۲ میلیون تومان هزینه پخت غذا محرم خود را جهت آزادی ۲ زندانی جرائم غیر عمد اهدا نمود
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید