صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
شنبه / ۲۹ اَمرداد ۱۴۰۱ / ۱۸:۳۹
کد خبر: 11522
گزارشگر: 306
۸۱
۰
۰
۱

فداکاری کادر درمان در ایام کرونا باید در تاریخ ثبت شود

فداکاری کادر درمان در ایام کرونا باید در تاریخ ثبت شود
یزد - امام جمعه گفت: فداکاری های کادر درمان در ایام شیوع کرونا باید در تاریخ ثبت شود و آیندگان باید با این افراد و روحیه آنها آشنا شوند
آسیانیوز / یزد ؛ آیت الله محمدرضا ناصری در جلسه هماهنگی برگزاری کنگره شهدای علوم پزشکی با تاکید بر اینکه تجلیل از مقام شامخ شهدای مدافع سلامت امری لازم و ضروری است، اظهار داشت: در دوران شیوع کرونا، کادر درمان در بسیاری از کشورها از محل کار خود فرار می کردند اما در کشور ما کادر درمان شبانه روز، فداکارانه به مراقبت از بیماران کرونایی پرداختند.
وی با اشاره به اینکه تعدادی از پزشکان و پرستاران و سایر کادر در کنار بالین بیمار خود جان باختند، افزود: دنیا باید این اسطوره های ایثار و فداکاری را بشناسد و برگزاری این کنگره ها گامی در این مسیر است.
ناصری با بیان اینکه بسیاری از پرستاران و پزشکان و کادر درمان، گمنام خدمت رسانی می کردند، تاکید کرد: فداکاری های کادر درمان در ایام شیوع کرونا باید در تاریخ ثبت شود و آیندگان باید با این افراد و روحیه آنها آشنا شوند.
امام جمعه یزد به دست اندرکاران برگزاری این کنگره گفت: باید تلاش شود محتوای مناسب و قابل قبولی برای این کنگره تهیه شود و شرح حال شهدا باید به طور مفصل بیان شود و شهدای این حوزه به بهترین نحو معرفی شوند.
وی بر لزوم تشکیل کمیته علمی قوی برای برگزاری این کنگره تاکید کرد و اظهار داشت: وزارت بهداشت باید همراهی و همکاری بیشتری با برگزارکنندگان این کنگره در استان یزد داشته باشد و اطلاعات مورد نیاز را به موقع در اختیار دبیرخانه کنگره در یزد قرار دهند.
*کنگره شهدای مدافع سلامت گامی در مسیر گام دوم انقلاب
خطیبی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد نیز در این جلسه با بیان اینکه این هشتمین کنگره شهدای علوم پزشکی و در راستای تحقق گام دوم انقلاب است، اظهار داشت: امیدواریم با حمایت وزارت بهداشت و هماهنگی های داخل استانی بتوانیم کنگره در خور شأن شهدای مدافع سلامت برگزار کنیم.
*تقدیم 235 شهید مدافع سلامت در سطح کشور
عابدین زاده، دبیر کنگره شهدای مدافع سلامت استان یزد نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده برای برگزاری هشتمین دوره این کنگره بیان کرد: 235 شهید در حوزه بهداشت و سلامت در کشور داریم که 128 نفر آنها مرد و بقیه زن هستند، چهار نفر پزشک عمومی و 42 پزشک متخصص و فوق تخصص بیش از 40 پرستار بودند و بیشترین آمار شهدای مدافع سلامت از پزشکان متخصص و فوق تخصص بودند.
پورحسینی، مشاور وزیر بهداشت نیز در این جلسه با بیان اینکه در راه معرفی شهدا قدم برداشتن، دست در دست خدا دادن است بنابراین محکم قدم برداریم که بهترین معامله، معامله با خداوند متعال است.
وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب به مقوله جهاد تبیین افزود: اگر نتوانیم فرهنگ ایثار و شهادت که ریشه در عاشورا دارد را تبیین کنیم، نخواهیم توانست در برابر مستکبران مقاومت کنیم.
در این مراسم از آزادگان حاضر در جلسه به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان دوران دفاع مقدس به میهن اسلامی تقدیر شد.

سید محمد جواد عرفانفر

 

 

فداکاری کادر درمان در ایام کرونا باید در تاریخ ثبت شود , آیت الله محمدرضا ناصری امام جمعه یزد

https://www.asianews.ir/u/7x9
اخبار مرتبط
یزد - دکتر خطیبی در پیامی، به مناسبت ۱۷ مرداد ماه، روز خبرنگار از تلاش اصحاب رسانه قدردانی کرد
یزد - جوان ۲۱ ساله یزدی نجات بخش جان سه بیمار شد
یزد - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد: در شبانه روز گذشته، ۱۲۴ بیمار مبتلا به کرونا در استان شناسایی شده اند
یزد - داغ شدن و ترکیدن پاور بانک داخل اتومبیل، خودرو سمند کارمند دانشگاه علوم پزشکی یزد را به اتش کشید
یزد - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی: آمار بستری های مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان یزد به کمتر از ۶۰ تن رسید
یزد - رئیس، معاونان و برخی مدیران دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد به مناسبت هفته سلامت به سئوالات خبرنگاران پاسخ گفتند
یزد - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی از افزایش آمار بستری های مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان یزد نسبت به روز گذشته خبر داد
یزد - اسلامی، مدیر امور فرهنگی دانشگاه، معاون اجرایی مرکز بهداشت استان یزد ، مدیر سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت دانشگاه را در کارنامه خود دارد
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید