صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ / ۱۴:۱۰
کد خبر: 11817
گزارشگر: 213
۲۰۷
۰
۰
۰
براساس اظهارات مشاور وزیر آموزش و پرورش

جزئیات آغاز به کار «مدرسه مجازی ایران»/چه دانش آموزانی در مدرسه جدید تحصیل خواهند کرد؟

جزئیات آغاز به کار «مدرسه مجازی ایران»/چه دانش آموزانی در مدرسه جدید تحصیل خواهند کرد؟
براساس گزارش ها «مدرسه مجازی ایران» به زودی افتتاح خواهد شد تا دانش آموزان با آموزش مجازی و ترکیبی به تحصیل ادامه دهند

به گزارش آسیانیوز، مشاور وزیر آموزش و پرورش در قرارگاه عدالت تربیتی و نصیب آموزشی برابر اعلام کرد که «مدرسه مجازی ایران» نیز به زودی افتتاح خواهد شد تا آموزش مجازی و ترکیبی به دانش آموزانی که شرایط حضور در مدرسه را ندارند از این طریق انجام شود و این گروه نیز تحت آموزش قرار بگیرند.

حمیدرضا خان‌محمدی در نشستی خبری که با موضوع توزیع نوشت افزار ایرانی-اسلامی و بازدید از فرایند توزیع استانی نوشت افزار در انبار بازرگانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد با بیان اینکه معتقدیم توسعه ظرفیت های موجود در عرصه تولید محصولات نوشت افزار ایرانی تنها در آموزش و پرورش و با اهتمام کانون قابل تحقق است گفت: حتما حمایت می‌کنیم که به نقطه مطلوب برسیم.

وی افزود: این مهم باید به گونه‌ای رقم بخورد که همه نوشت افزار و همه محتوا ی مورد استفاده از سوی دانش آموزان ایرانی، ساخت ایران باشد. وقتی دانش آموزان ما از نوشت افزاری استفاده می‌کند که توسط متخصصان و تولیدگران ایرانی ساخته شده آن حس خودباوری در وجودش تقویت می‌شود.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در قرارگاه عدالت تربیتی و نصیب آموزشی برابر با اشاره به توزیع و عرضه مستقیم نوشت افزار ایرانی در شهرهای مختلف که امکان آن به تازگی از طریق سایت "دیجی کانون" کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فراهم شده است اظهار کرد: وقتی این موضوع به فرهنگ تبدیل شود دانش آموزان دیگر به لوازم التحریر خارجی نگاه نمی‌کنند.

نرخ بازماندگی از تحصیل در دوران کرونا با قبل کرونا تفاوت آنچنانی نداشت

خان‌محمدی در پاسخ به پرسشی درباره بازماندگی از تحصیل نیز گفت: نرخ بازماندگی دوران کرونا با قبل کرونا تفاوت آنچنانی نداشت و یک علت آن استفاده از ابزار فناورانه برای ادامه آموزش بود اما آنچه اکنون با آن مواجهیم چالشی است که اگر درست برنامه ریزی نشود ممکن است در مهر و آبان اتفاق بیفتد. باید ببینیم از افرادی که ثبت نام کرده اند چه تعداد در کلاس درس حضور نمی‌یابند.


تامین کتب درسی دانش آموزان بازمانده و نیازمند

وی با اشاره به اینکه بناداریم یک میلیون بسته لوازم التحریر را با مشارکت نهادهای خیریه و گروه‌های جهادی در قالب " پویش همه حاضر" توزیع کنیم گفت: امکان اهدای بسته لوازم التحریر در طرح عرضه مستقیم نوشت افزار از طریق سایت "دیجی کانون" نیز وجود دارد تا دانش آموزی به علت هزینه نوشت افزار از مدرسه باز نماند و بخشی از بار مردم نیازمند سبک شود.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در قرارگاه عدالت تربیتی و نصیب آموزشی برابر ادامه داد: ما تامین کتب درسی دانش آموزان بازمانده و نیازمند را نیز انجام خواهیم داد. در آموزش و پرورش با وجود همه مشکلات و گرفتاری‌ها ابتدای مهر میزبان همه دانش آموزان خواهیم بود. اگر گروه‌های مردم نهاد و رسانه‌ها دانش آموزان بازمانده را می‌شناسند به دفاتر قرارگاه در ادارات اطلاع دهند تا بتوانیم آنها را به مدرسه برگردانیم.


به نقل از ایسنا، خان‌محمدی با بیان این‌که دو تفاهم نامه خوب با دو خیریه بستیم تا برای آموزش ۱۰ هزار دانش آموز که به دلایل مختلف در سیستان و بلوچستان دسترسی به آموزش ندارند، برنامه ریزی کنند گفت: مدرسه مجازی ایران نیز به زودی افتتاح خواهد شد که آموزش مجازی و ترکیبی به دانش آموزانی که شرایط حضور در مدرسه را ندارند انجام شود تا این گروه نیز تحت آموزش قرار بگیرند./

https://www.asianews.ir/u/858
اخبار مرتبط
یزد - رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر در بازدید از برخی مدارس گفت: سرانه های ورزشی در سطح شهر یزد بسیار پایین است و یکی از دغدغه های شورای اسلامی شهر و مطالبات جدی مردم است
مدارس تیزهوشان یا همان سمپاد یکی از بهترین مدارس از نظر سطح علمی در کشور ایران است و با توجه به موفقیت‌هایی که در آینده برای تحصیل کنندگان در این مدرسه فراهم می شود، خیلی از خانواده‌ها علاقه دارند فرزندشان در این مدارس تحصیل کنند. امروز قصد داریم واقعیت‌هایی از مدارس تیزهوشان را به شما بگوییم که ممکن است نظر شما را در مورد ثبت نام و یا عدم ثبت نام در مدارس تیزهوشان تغییر دهد، پس تا پایان همراه ما باشید.
برنامه امتحانات نهایی پایه دوازدهم دوره دوم متوسطه روزانه، بزرگسالان، آموزش از راه دور و داوطلبان آزاد شاخه نظری در نوبت خردادماه سال تحصیلی 1401ـ1400 اعلام شد.
مقام مسوول آموزش و پرورش اعلام کرد: تخلف مدارسی که آموزش حضوری را اجرا نکردند ثبت شده است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید