صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
دوشنبه / ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ / ۱۷:۰۴
کد خبر: 11842
گزارشگر: 213
۴۶۵
۰
۰
۲
جدیدترین راهکار برای رسیدن به قدرت مغزی

قانون ۳۳۳ چیست؟

قانون ۳۳۳ چیست؟
قانون ۳۳۳ براساس تازه ترین یافته های روانشناسی روشی غیررسمی برای مقابله با ناآرامی ها است.
به گزارش آسیانیوز، در هر دوره‌ای، حدود هشت میلیون نفر در بریتانیا نوعی از اختلال ناشی از اضطراب را تجربه می‌کنند.

این میزان ممکن است از یک اختلال ناشی از هراس، تا اضطراب اجتماعی، فشار عصبی پس از سانحه و ترس‌هایی مانند کلاستروفوبیا (ترس از مکان‌های بسته) یا آگورافوبیا (ترس از مکان‌های باز) متغیر باشد.

به گفته سازمان خدمات ملی سلامت بریتانیا (NHS)، در حالی‌که بیشتر مردم در یک برهه یا برهه دیگر زمانی، احساس اضطراب را تجربه می‌کنند، بعضی‌ها سخت‌تر می‌توانند نگرانی‌های خود را کنترل ‌کنند و احساس اضطراب تأثیر پایدارتری بر زندگی روزمره آن‌ها دارد.

مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۴ از یوگاو (YouGov) نشان داد که از هر ۵ نفری که اضطراب را تجربه می‌کنند، یک نفر ساز و کار مقابله‌ کردن با آن را ندارد که کمکش کند از پس آن بربیاید.

در حالی که خدمات بهداشت، درمان‌هایی مانند روان‌درمانی یا داروهای ضدافسردگی را پیشنهاد می‌کند، کارهای دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید برای مدیریت این احساس‌ها انجام دهید.

رسانه‌های اجتماعی چگونه بر سلامت ما تاثیر می‌گذارند و راه علاج آن چیست؟
یکی از این روش‌ها «قانون ۳۳۳» نام دارد. به گفته هلث‌لاین (Healthline)، قانون ۳۳۳ روشی غیررسمی برای مقابله با اضطراب است.

این روش می‌تواند به شما کمک کند تا استوار بمانید و «در لحظه‌ای که خیلی احساس اضطراب یا فشار می‌کنید خودتان را آرام کنید.»

قانون ۳۳۳ از سه عامل تشکیل شده است. هنگامی که احساس اضطراب می‌کنید، باید به محیط فعلی خود نگاه کنید و:

- سه چیزی را که می‌بینید نام ببرید.

- سه صدایی را که می‌شنوید شناسایی کنید.

- سه چیز را حرکت دهید، مانند دست‌ها یا پایتان یا سه چیز شیءمانندی را لمس کنید.

ویدیو تازه‌ای در تیک‌تاک که باشگاه عضویت سلامت روان مایند بار (Mind Bar) آن را منتشر کرده، حاکی از آن است که: «به کار بردن این روش ابزاری آسان برای بازگرداندن شما به زمان حال است.»

به نقل از ایندیپندنت در حالی‌که هیچ مطالعه‌ای علمی در مورد اثربخشی قانون ۳۳۳ انجام نشده است، اما این روش می‌تواند کمک مفیدی برای مدیریت اضطراب باشد.

به گفته سازمان خدمات ملی سلامت بریتانیا، راه‌های دیگر کمک به کاهش احساس اضطراب عبارتند از گذراندن دوره‌های خودیاری، ورزش منظم، ترک سیگار و کاهش میزان الکلی که مصرف می‌کنید.

اگر اضطراب، زندگی روزمره شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد، می‌توانید با شماره ۰۳۴۴۴۷۷۵۷۷۴، خط انگزایتی یوکی (Anxiety UK) تماس بگیرید./
پروانه توکلی
https://www.asianews.ir/u/85x
اخبار مرتبط
به گفته بیورن اندرسون، مدیر منطقه‌ای صندوق جمعیت سازمان ملل متحد، وقتی به سیر بحران‌های بشردوستانه در آسیا و اقیانوسیه نگاه می‌کنیم، چراغ‌ها به رنگ قرمز چشمک می‌زنند؛ این بحران‌ها یک موضوع مشترک دارند: جمعیت‌ها با موانع بیشتری برای دسترسی به خدمات اولیه مواجه می شوند.
لحظه ای که یک دختر در لایو اینستاگرام به سرش شلیک کرده، در یک ویدیو دست به دست شده است.
یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که استفاده از ردیاب تناسب اندام (fitness tracker)، افراد را ترغیب می‌کند که هر روز ۴۰ دقیقه بیشتر راه بروند.
کوین ترودو، کارآفرین و تاجر، در نامه جدیدش که به تحریریه آسیانیوز رسیده، بیشتر افراد موفق انرژی جسمی و روحی زیادی دارند و دارای استقامت روحی و بردباری هستند.
چند ویژگی در عادات زن و مرد، ممکن از روز نخست دیدار سبب خراب شدن رابطه شود.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید