صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
جمعه / ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ / ۱۶:۱۲
کد خبر: 12031
گزارشگر: 213
۲۴۷
۰
۰
۲
دستخط «پنهان مانده» الیزابت دوم

نامه محرمانه ملکه انگلستان پرده از چه اسراری برمی دارد؟

نامه محرمانه ملکه انگلستان پرده از چه اسراری برمی دارد؟
الیزابت دوم؛ ملکه انگلستان، نامه‌ای محرمانه از خود بر جا گذاشته است که تا سال ۲۰۸۵ نباید باز شود.
به گزارش آسیانیوز، نامه مرموز ملکه در ساختمانی در سیدنی نگهداری می‌شود

ملکه انگلستانه روز پنجشنبه (۸ سپتامبر) درگذشت، نامه‌ای محرمانه برای شهروندان سیدنی به‌ جا گذاشت که تا سال ۲۰۸۵ نباید باز شود.

ملکه پس از ۷۰ سال سلطنت، در ۹۶ سالگی در قلعه بالمورال «در آرامش» درگذشت.

او به‌عنوان رئیس دولت استرالیا نامه‌ای نوشت که در یک کپسول زمان در ساختمانی مخفی شده که به‌ یاد جد مادری‌اش (مادر مادر مادربزرگش)‌، ملکه ویکتوریا، نام‌گذاری شده است.

ملکه به‌مناسبت بازسازی ساختمان ملکه ویکتوریا در سال ۱۹۸۶، این نامه مرموز را به لرد میر (شهردار) سیدنی ارسال کرد.

به گزارش وب‌سایت News.com.au، در دستورالعمل‌های مربوط به این نامه آمده است: «در یک روز مناسب به انتخاب شما در سال ۲۰۸۵ میلادی، لطفا این پاکت را باز کنید و پیام من به شهروندان سیدنی را به آن‌ها برسانید.»

این نامه، که فقط با نام «الیزابت» امضا شده است، از زمانی که ملکه آن را نوشت در یک محفظه شیشه‌ای در قسمت ممنوعه‌ای از ساختمان نگهداری می‌شود.

گزارش‌ها حاکی از آن است که حتی کارکنان شخصی ملکه از محتوای نامه اطلاعی ندارند.

ساختمان ملکه ویکتوریا اولین بار در سال ۱۸۹۸ به‌مناسبت جشن شصتمین سالگرد سلطنت او ساخته شد. در دهه ۱۹۵۰، تقریبا تخریب شد تا جایی برای یک پارکینگ خودرو باز شود، اما با درخواست بازسازی آن موافقت شد.

اکنون که ملکه درگذشته است، شاه چارلز سوم، پادشاه جدید بریتانیا و رئیس دولت ۱۵ قلمرو مشترک‌المنافع، ازجمله استرالیا، نیوزیلند، کانادا و برخی از کشورهای حوزه کاراییب است.

آنتونی آلبانز، نخست‌وزیر استرالیا، روز پنجشنبه ۲۲ سپتامبر را در سوگ درگذشت ملکه، تعطیل رسمی اعلام کرد.

این روز پس از خاکسپاری ملکه در روز دوشنبه ۱۹ سپتامبر، به‌طور رسمی «روز ملی سوگواری برای علیاحضرت ملکه» نامیده می‌شود.

زیرا آلبانز و دیوید هرلی، فرماندار کل، برای شرکت در مراسم خاکسپاری در بریتانیا خواهند بود و چهارشنبه ۲۱ سپتامبر به کشور بازخواهند گشت./
https://www.asianews.ir/u/8b4
اخبار مرتبط
امیر تتلو، خواننده ایرانی ساکن ترکیه درباره مرگ ملکه الیزابت دوم انگلستان نظر جالبی منتشر کرد.
کمتر از ۴۸ ساعت پس از درگذشت ملکه الیزابت دوم، پسر بزرگ او که از این پس با عنوان «چارلز سوم» نامیده می‌شود، طی مراسمی دربه لندن رسماً پادشاه بریتانیا معرفی شد.
کاخ باکینگهام عصر پنجشنبه ۱۷ شهریور اعلام کرد که الیزابت دوم، ملکه بریتانیا، درگذشت؛ این در حالی است که «تونی بلر» نخست وزیر سابق انگلستان روز مرگ ملکه را یک روز غمبار برای این کشور توصیف کرد.
از شروع به کار لیز تراس و دولتش زمان زیادی نگذشت که اولین واکنش جدی وزارت خارجه او در قبال ایران اعلام شد؛ در حالی که این واکنش نه در مورد برجام بود و نه در راستای تعامل با جمهوری اسلامی ایران؛ بلکه موضوع سایبری در خصوص آلبانی بود که بریتانیا را به واکنش وادار کرد.
لیز تراس، نخست وزیر جدید بریتانیا در یک سخنرانی کوتاه در برابر دفتر نخست‌وزیری گفت روی حل بحران انرژی، مشکلات اقتصادی و بهبود خدمات درمانی عمومی کشور تمرکز خواهد کرد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید