صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۳ آبان ۱۴۰۱ / ۲۱:۵۳
کد خبر: 12242
گزارشگر: 306
۱۲۱
۰
۰
۱

استاندارد، چتر حمایت از تولید کننده و مصرف کننده است

استاندارد، چتر حمایت از تولید کننده و مصرف کننده است
یزد - رئیس کل دادگستری استان گفت: استاندارد، تبلور و تجلی آگاهی و آزمایش است که نقش چتر حمایتی هوشمند، فنی و دقیق از تولید کننده و مصرف کننده را ایفا می کند
آسیانیوز / یزد ؛ غلامعلی دهشیری در بازدید تعدادی از اعضای شورای معاونین دادگستری از فعالیتهای اداره استاندارد یزد در حفظ حقوق عامه، اظهار داشت: نظام استاندارد مبتنی بر نتایج علوم و فنون و تجارب است که نظارت دقیق در مباحث تولیدی، صادرات، واردات و همچنین مباحث خدماتی، تضمین کننده امنیت و سلامت جامعه برای اعتلای کیفیت تولید و رونق و توسعه در کشور است.
وی نشان استاندارد را یک علامت مهم و عامل اعتماد و اطمینان مردم از صحت و سلامت فرایند تولید و‌کیفی بودن یک کالا و خدمات ذکر کرد و بیان داشت: مردم به نشان پر معنای استاندارد اعتماد دارند و این موضوع وظیفه و رسالت سازمان استاندارد را در بحث حقوق عامه سنگین می کند چرا که باید با نظارت در تولید کالا و کنترل کیفیت از حقوق و اعتماد عمومی و امنیت جانی و مالی مردم صیانت نمایند.
این مقام قضایی، رسالت استاندارد را یک نوع اقدام پیشگیرانه از وقوع برخی حوادث، جرم و آسیب دانست و تصریح کرد:‌ نقش آفرینی و اقتدار و صلابت استاندارد در ورود به مباحث مختلف تولیدی و خدماتی، تضمین کننده حقوق شهروندی، آبروی صادرات کشور و پیشگیری کننده از وقوع جرم و اختلاف بین تولید کننده و مصرف کننده و در نهایت تشکیل پرونده در دستگاه قضایی است.
وی با بیان اینکه یکی از بزرگترین اقدامات و ثمرات استاندارد، پیشگیری از وقوع تقلب و تخلف و کاهش هزینه برای کشور است، اظهار داشت: بسیاری از سرمایه‌گذاری‌های موفق در سایه اطمینان به نشان استاندارد انجام می‌گیرد.
رئیس کل دادگستری استان یزد با اشاره به نقش مهم استاندارد و استاندارد سازی در توسعه اقتصادی و تحقق شعار سال و رونق تولیدات و اشتغال داخلی، افزود:‌ در حمایت از مصرف کننده و تولید کننده و رقابت در بازارهای خارجی، مهم ترین پایه، استاندارد سازی است و در راستای پیاده سازی پروژه های اقتصاد ملی و حمایت از کالای ایرانی نباید اجازه داد کالای بی کیفیتی در داخل کشور تولید و باعث رکود اقتصاد کشور شود.
وی بر ورود استاندارد به شرکت های بسیار بزرگ و صیانت از حقوق شهروندی مصرف کننده تأکید کرد و ابراز داشت:‌ بحث استاندارد و ارتقای کیفیت خودرو های داخلی یکی از موضوعات و مطالبات به حق مردم است که نیازمند ورود استاندارد، شفاف سازی و اقناع سازی امور برای آحاد جامعه است.
این مقام قضایی، رعایت حداقل استاندارد های ملی و کیفیت داخلی در خصوص خودروهای تولید داخل را کمترین توقع مردم در این زمینه دانست و گفت:‌ نباید برخی ملاحظات مانع از تحقق این خواست به حق مردم شود.
شایان ذکر است در ابتدای این بازدید، مدیر کل استاندارد استان یزد، گزارشی از مهمترین اقدامات صورت گرفته و برنامه های این اداره ارائه داد.

سید محمد جواد عرفانفر

 

استاندارد، چتر حمایت از تولید کننده و مصرف کننده است ، غلامعلی دهشیری رئیس کل دادگستری استان

https://www.asianews.ir/u/8h1
اخبار مرتبط
یزد - مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد از آزادی ۹۱ محکوم مالی جرائم غیر عمد از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد
یزد - رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح کشور از تعیین تکلیف خودرو‌های توفیقی در این انبار خبر داد
یزد - قناد یزدی برای سومین سال متوالی مبلغ ۲۰ میلیون تومان را جهت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اهدا نمود
یزد - مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان با اشاره به اینکه ۶۰ تا ۷۰ درصد پرونده های قضایی مربوط به مباحث زمین و املاک است ، گفت: با هویت سازی و مستندسازی و اجرای کامل قانون کاداستر ، بسیاری از پرونده های قضایی کاهش می یابد
​یزد - ​سرپرست اداره کل تعزیرات حکومتی استان از تشکیل یک فقره پرونده مشاوراملاک متخلف در شهر یزد خبر داد
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید