صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۸ آبان ۱۴۰۱ / ۱۵:۲۷
کد خبر: 12277
گزارشگر: 306
۵۹
۰
۰
۱

مسائل شرکت های دانش بنیان به صورت مصداقی حل می شود

مسائل شرکت های دانش بنیان به صورت مصداقی حل می شود
یزد - معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار یزد در جمع خبرنگاران اولین رویداد ملی تا ثریا گفت: امیدواریم با برگزاری این رویدادها و پیدا کردن طرفین عرضه و تقاضا منجر به افزایش توان استان و جایگاه استان در حوزه فناوری همچنین منجر به ایجاد اشتغال ثابت برای فارغ التصحیلان و مهاجرت معکوس و ماندن نخبگان در استان شود
آسیانیوز / یزد ؛  محمد علی شاه حسینی افزود: این رویداد با نگاه نامگذاری سال و توجه ویژه به حوزه دانش بنیان و فناوری و بهم رسانی و جلب و جذب حمایت های مالی شرکت های بزرگ در سطح کشور، معرفی استعدادها و ظرفیت های استان برگزار می شود.
شاه حسینی در مورد حمایت از شرکت های دانش بنیان یزد گفت: برنامه مدون و مشخصی برای دیدار و ملاقات چهره به چهره با شرکت های دانش بنیان به صورت هفتگی داریم و این شرکت ها به طور مشخص و مصداقی مشکلات خود را با استاندار مطرح می کنند.
وی ادامه داد: در جلسات یزدنوین نیز با توجه به اولویت بندی مسائل شرکت های دانش بنیان، در زمینه مجوزها، مالیات، فروش و .... رفع این مسائل در دستور کار قرار گرفته است.
او افزود: سال گذشته از محل تبصره ۱۸ بالغ بر ۴۵ میلیارد تومان تسهیلات به نخبگان و شرکت های دانش بنیان پرداخت شد که این میزان از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۵۰ میلیارد تومان بوده که این افزایش چند برابر به معنای حمایت از شرکت های دانش بنیان است
 معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار یزد از افزایش پنج برابری پرداخت تسهیلات به شرکت های دانش بنیان یزد در قالب تسهیلات تبصره ۱۸ خبر داد.
 شاه حسینی با اشاره به سیاست های استان یزد در زمینه نوآوری و فناوری گفت: استان یزد در بسیاری از مولفه ها جزو سرآمدان کشور است اما در حوزه نوآوری و فناوری نتوانسته ایم به جایگاه شایسته استان یزد دست پیدا کنیم.
وی افزود: در شرایطی که دانش آموزان ما نزدیک به سه دهه رتبه اول کنکور را در کشور کسب کرده اند، شاهد مهاجرت نخبگان از استان هستیم و ریل گذاری اشتغال استان یزد طی سالها در حوزه صنعت بوده است.
شاه حسینی ادامه داد: ریل گذاری انجام شده در دهه های گذشته در یزد، صنعتی و معدنی بوده است و اگر این حوزه با حوزه دانش بنیان عجین شده بود، اتفاقات خوشایند بسیاری در استان رقم می خورد.
او افزود: توجه لازم به حوزه فناوری نشده که اگر اینگونه بود، امروز اشتغال فارغ التحصیلان، دغدغه مدیران استان نبود.
وی بیان کرد: رهبری امسال با نامگذاری که داشتند، ریل گذاری را به سمت دانش بنیان ها بردند و خوشبختانه با نگاهی که در مدیران ارشد استان وجود دارد، فضا برای توسعه فناوری و نوآوری در یزد فراهم شده و سند تحولی استان با عنوان یزدنوین نیز در همین راستا تدوین شده است.
شاه حسینی عنوان کرد: ۱۴ کار ویژه و اولویت مهم در قالب یزدنوین برای استان یزد تعریف شده که در همه این اولویت ها، توجه جدی به خلاقیت، جوانان، نوآوری، علم روز در رشته های مختلف صورت گرفته است.
معاون استاندار یزد ادامه داد: این رویدادها نیز قرار است با همین هدف برگزار شود و در مجموعه سپاه و بسیج نیز رویدادی با عنوان «تا ثریا» تعریف شده است.
وی افزود: از آنجا که شرکت های دانش بنیان ضمانت نامه نداشتند در زمینه تضمین ها با مشکل مواجه بودیم اما دستگاه ها و وزارتخانه های مختلف بسته حمایتی برای حمایت از دانش بنیان ها تعریف کردند و وظایف هر دستگاه در این زمینه مشخص شد که بخشی از مشکلات تسهیلاتی دانش بنیان ها نیز با این اقدام حل شد.
شاه حسینی افزود: طرح احمدی روشن نیز با محوریت حمایت از دانشجویان نخبه و در راستای حل مسائل استان اجرا شد که در قالب این طرح، به شرکت کنندگان بین ۱۲۵ تا ۳۰۰ میلیون تومان در سال پرداخت می شود که سال گذشته ۴۰ نفر و امسال بیش از ۳۰۰ نفر در این طرح شرکت کردند.
وی اظهار داشت: گرچه این طرح اشتغال دائمی نیست اما گامی در جهت رفع مشکلات مقطعی و حمایت از نخبگان است.
شاه حسینی تاکید کرد: یکی از مطالبات بر حق حوزه نخبگانی یزد، ورود صنایع به بحث نوآوری و فناوری است که در این راستا هزار میلیارد تومان در سطح کشور اعتبار تعریف شد که ۵۰۰ میلیارد تومان آن به یزد اختصاص یافت.
سرهنگ علی نوری زاده معاون هماهنگ کننده سپاه الغدیر نیز گفت: ۵۹ طرح برتر فناور به دبیرخانه ارسال شده و برآورد این طرح ها هزار و ۵۰ میلیارد تومان است که امیدواریم هم تعداد طرح ها و هم سرمایه گذاری و هم حمایت های مالی شرکتها افزایش پیدا کند و شاهد پیوند مبارک حوزه صنعت و فناوری و ارتقاء رتبه استان در این زمینه باشیم.
وی افزود: در راستای بیانیه گام دوم، مجموعه سازمان بسیج طرحی را به عنوان اعتلای بسیج طراحی کرد که این طرح مطابق با بندهای گام دوم انقلاب بود.
نوری زاده ادامه داد: در بند اول گام دوم، بحث علم و فناوری مطرح بود و قرارگاهی نیز به این منظور تشکیل شد که این قرارگاه همه ظرفیت های
 بسیج را برای ارتقاء علم و فناوری پای کار آورد.
وی با اشاره به مزیت های این قرارگاه بیان کرد: تمام ظرفیت هایی که در کشور وجود دارد را با نگاه بسیجی و کار جهادی پای کار علم و فناوری آوردیم و جریان سازی در حوزه علم و فناوری از دیگر اهداف تعیین شده در این قرارگاه است.
او با اشاره به اینکه رویداد ملی تا ثریا، رویداد سرمایه گذاری بر طرح های برتر فناور یزد است، افزود: این رویداد بر اساس برنامه تحولی استان به عنوان یزدنوین اجرا می شود.
وی گفت: امیدواریم با برگزاری این رویدادها بتوانیم به جایگاه پیش بینی شده در حوزه علم و فناوری در سطح کشور و دنیا دست پیدا کنیم و بتوانیم اهداف کلان نظام را به درستی دنبال کنیم.
گفتنی است: رویداد ملی تا ثریا چهارشنبه ۱۱ابان در دانشگاه یزد برگزار می شود

سید محمد جواد عرفانفر

 

 

مسائل شرکت های دانش بنیان به صورت مصداقی حل می شود،  محمد علی شاه حسینی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار T سرهنگ علی نوری زاده معاون هماهنگ کننده سپاه الغدیر

https://www.asianews.ir/u/8i0
اخبار مرتبط
یزد - مسئول کمیته ارزشیابی و داوری رویداد ملی «تا ثریا» در استان یزد با اشاره به انواع تجارت در بخش استارتاپها اشاره و با بیان این که معمولاً تجارت دانش بنیانها با دولت موجب نابودی آنها می‌شود، افزود : در همین راستا مدل «تا ثریا» تلاش دارد تجارت «بی تو بی» و «بی تو سی» به معنای ارائه دستاوردها و تولیدات به سایر شرکتها و مردم را ترویج دهد و امیدواریم همین معرفی‌ها منجر به چشاندن طعم فناوری به مردم کشورمان شود
یزد - رئیس کمیته اجرایی رویداد «تا ثریا» در یزد با اشاره به برگزاری ۳۱ رویداد سرمایه گذاری استانی با تمرکز بر ارزش دارای مزیت، عنوان کرد: رویداد یزد بر محوریت سند تحولی استان بر پایه سند آمایش «یزد نوین» در موضوعات آب، اقتصاد، انرژی خورشیدی، پوشاک، سامان خانواده، سرمایه انسانی، کشاورزی، گردشگری، نساجی و ورزش برگزار خواهد شد
یزد - رویداد ملی «تا ثریا» بهانه‌ای برای آشنایی بیشتر و به حداکثر رساندن هم‌افزایی و همگرایی موضوعات مرتبط با زیست بوم علم و فناوری استان خواهد بود
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید