صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۲۹ آبان ۱۴۰۱ / ۲۳:۵۲
کد خبر: 12423
گزارشگر: 306
۳۳
۰
۰
۱

دویست و هشتاد وسومین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان یزد برگزار شد

دویست و هشتاد وسومین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان یزد برگزار شد
یزد - دویست و هشتاد وسومین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان با موضوع قرارگاه جهادی عدالت تربیتی و نصیب برابر آموزشی در محل فرمانداری یزد برگزار شد
آسیانیوز / یزد ؛ فرماندار شهرستان یزد ضمن تشکر و قدردانی از مجموعه آموزش و پرورش گفت: اهمیت عدالت در آموزش قابل قیاس با هیچ کالا یا خدماتی نیست زیرا اولین مکانی که فرد بعد از خانواده با آن مواجه می شود مدرسه و نظام تعلیم وتربیت است.
"سید محمدرضا مدرسی" عدم وجود تبعیض در جامعه را ضروری دانست و افزود: در صورتی که عدالت تربیتی و آموزشی در جامعه اسلامی ایجاد نشود باعث بروز مشکلات زیادی در فرهنگ و محیط مدرسه برای دانش آموزان می شود.
وی بیان داشت: عدالت تربیتی و نصیب برابر آموزشی باید برای همه دانش آموزان در هر سطح از زندگی وجود داشته باشد زیرا عدم وجود آن در ازدواج، خانواده، کار و... تاثیر خواهد گذاشت.
"مدرسی" برای حل عدالت تربیتی و آموزشی در مدارس اظهارکرد: باید به این مساله دید واقع بینانه داشت و همه مسئولین دغدغه ی این فعالیت را داشته باشند.
در ادامه "حبیب فکوری" مدیر آموزش و پرورش و دبیر شورای آموزش و پرورش شهرستان یزد با بیان اینکه آموزش و پرورش به عنوان نهاد مردمی و تربیتی در همه جای کشور حضور دارد، گفت: در تمام خانواده‌ها افرادی هستند که با آموزش و پرورش پیوند دارند در همین راستا این قرارگاه شکل گرفته تا بتواند در زمینه‌ی کمبودها به آموزش و پرورش کمک رسانی کند.
وی به وظایف قرارگاه جهادی اشاره کرد و شناسایی و اولویت‌بندی نیازهای مناطق هدف در حوزه نیروی انسانی، کلاس درس، ارتقای کیفیت فرآیند تعلیم و تربیت، تجهیزات اولیه آموزش و پرورش را نام برد.
"فکوری" افزود: نقش اصلی این قرارگاه نیازسنجی، امکان‌سنجی، تنظیم‌گری، تسهیل‌گری مدیریت درون آموزش و پرورش و بسیج ظرفیت‌های سایر نهادها و سازمان‌ها برای عدالت تربیتی در مناطق محروم و کم برخوردار است.
همچنین در این جلسه "نژادحسینیان" مشاور مدیر کل و دبیر قرارگاه جهادی عدالت تربیتی و نصیب برابر آموزشی در استان، این فعالیت را بسیار مهم عنوان کرد و گفت: مجموعه آموزش و پرورش بسیار گسترده با موضوعات متنوع است و وجود مشکلات متعدد در آموزش و پرورش باعث شده تا شکاف آموزشی به وجود بیاید.
وی بیان داشت: بحشنامه ای از سوی وزارت آموزش و پرورش با این موضوع به استان ها ابلاغ شده است که 21 دستگاه عضو این کارگروه است و این نشان دهنده اهمیت عدالت تربیتی و نصیب برابر اموزشی است.
"نژادحسینیان" شهرستان یزد را متفاوت دانست و افزود: وجود مناطق کم برخوردار و وجود مناطق برخوردار در این شهرستان، باعث اختلاف طبقاتی بین مردم شده است و همت مسئولین محترم می تواند به حل این اختلاف و رعایت عدالت تربیتی و آموزشی شود.
وی کارگروه های این طرح را بیان نمود و گفت: برای به نتیجه رسیدن، بهتر است این کارگروه ها هر ماه در نواحی و مناطق برگزار شود و بعد از نیاز سنجی، در شورای آموزش و پرورش شهرستان مطرح و به مرحله اجرایی شدن هدایت شود.

سید محمد جواد عرفانفر

دویست و هشتاد وسومین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان یزد برگزار شد ، سید محمدرضا مدرسی  فرماندار شهرستان یزد

 

https://www.asianews.ir/u/8m1
اخبار مرتبط
یزد - جلسه هم اندیشی فرماندار باجمعی از فعالین حوزه بانوان با موضوع زنان و نشاط اجتماعی درسالن ولایت فرمانداری یزد برگزار شد
یزد - کارگروه آرد و نان شهرستان یزد به ریاست سید محمد ضا مدرسی فرماندار این شهرستان برگزار شد
یزد - ​کارگروه آرد و نان شهرستان یزد،صبح امروز با حضور اعضا و به ریاست فرماندار یزد در سالن ولایت فرمانداری یزد برگزار شد
یزد - فرماندار با حضور در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد ضمن دیدار با رئیس و کارکنان سازمان از آنها تقدیر کرد
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید