صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
جمعه / ۱۱ آذر ۱۴۰۱ / ۱۲:۳۱
کد خبر: 12518
گزارشگر: 306
۴۴۰
۰
۰
۱

مستند سازی ۳۰ امین نشست مرکز راهبردی پیشرفت و عدالت در استان با موضوع قطعه سازی و ماشین سازی توسط مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان یزد

مستند سازی ۳۰ امین نشست مرکز راهبردی پیشرفت و عدالت در استان با موضوع قطعه سازی و ماشین سازی توسط مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان یزد
یزد - در پی تصمیمات مسئولین ارشد استان یزد به منظور ثبت رویدادها و جلسات مهم در مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان به عنوان مرجع مستند سازی و ثبت و ضبط آن در دولت سیزدهم سی‌امین نشست مرکز پیشرفت و عدالت استان با محوریت ارایه گزارش وضع موجود و پیگیری ۱۱ پروژه قطعه‌سازی و ماشین‌سازی فاز دوم برنامه تحولی یزدنوین که در تالار کوثر استانداری یزد برگزار شد توسط این مرکز مستند سازی شد
آسیانیوز / یزد ؛ در این نشست مجید دهقانی‌زاده با یادآوری اینکه استان یزد استانی صنعتی و معدنی بوده و باید در مسیر تعالی این حوزه مهم و ماموریت خاص به درستی گام برداشت، تاکید کرد: باید توسعه پایدار صنعتی و معدنی استان را مبتنی بر تکمیل زنجیره ارزش صنایع مزیت‌دار و رقابتی با اتکا بر فناوری‌های پیشرفته و دانش‌بنیان در دستور کار اصلی استان قرار گرفته و آن را به صورت ویژه پیگیری کرد.
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، ماشین‌سازی و قطعه‌سازی را مهمترین رویکرد تحولی استان در افق پیشرو حوزه صنعت دانست و افزود: با توجه به این مهم می‌توان همچنان استان پیشرو در حوزه صنعت کشور بود و ضمن حفظ نقش خود، این جایگاه را نیز ارتقاء داد.
دهقانی‌زاده اضافه کرد: بر همین اساس پروژه‌های حوزه قطعه‌سازی و ماشین‌سازی از محورهای مهم و کلیدی برنامه‌های تحولی استان در مجموعه یزدنوین است که باید با نگاه ویژه‌ای در دستور کار استان و مسئول پیگیری‌های ویژه حوزه قطعه‌سازی و ماشین‌سازی برنامه‌های تحولی یزدنوین قرار گیرد.
وی با بیان اینکه مسئولان پیگیری ویژه برنامه تحولی یزد نوین وظیفه پیگیری و پایش اقدامات محورهای این برنامه را در استان بر عهده دارند، تاکید کرد: استان اعم از بخش خصوصی، دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادها و سازمان‌ها باید همه توان خود را به تعامل مستمر با یکدیگر و پاسخگویی به موقع مکاتبات مسئولان پیگیری ویژه این برنامه به کار گیرند.
وی در پایان با اشاره به یازده پروژه تحولی حوزه قطعه‌سازی و ماشین‌سازی ابراز امیداوری کرد با تحقق این پروژه‌ها به زودی شاهد تحول جدی و اساسی در حوزه صنعت استان خواهیم بود.
جعفر رحمانی شمسی معاون آمار و برنامه‌ریزی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان نیز در این نشست با اشاره به روند برگزاری جلسات یزد نوین، گفت: ارتقاء عملکرد واحدهای قطعه‌سازی و ماشین‌سازی استان و توسعه و تکمیل زیرساخت‌های آن به عنوان دو برنامه عملیاتی پروژه‌های حوزه قطعه‌سازی و ماشین‌سازی در فاز دوم برنامه تحولی یزدنوین در دستور کار استان قرار گرفته است.
رحمانی شمسی با بیان اینکه پروژه‌های تحولی یزد نوین از اجماع نظر سه گروه دانشگاهیان و نخبگان، بخش خصوصی و بخش دولتی احصاء و تدوین شده است، اظهار داشت: محور پروژ‌های حوزه قطعه‌سازی و ماشین‌سازی با نگاه به اینکه صنایع فولادی در استان وجود دارد اما به صنایع پایین دست آن توجهی نشده است به عنوان یکی از محورهای مهم برنامه تحولی استان دارای اهمیت است.
معاون آمار و برنامه‌ریزی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، افزود: با توسعه و ارتقاء این حوزه ضمن ایجاد اشتغال برای دانش‌آموختگان دانشگاهی استان در راستای جذب و نگهداشت متخصصان قطعه‌ساز و ماشین‌سازی یزدی می‌توان ارزش افزوده بیشتری را در این بخش عاید استان کرد.
سپس محمد دهقان مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی یزد و مسئول پیگیری ویژه حوزه قطعه‌سازی و ماشین‌سازی برنامه تحولی یزد نوین به ارایه گزارشی از اقدامات و برنامه‌های خود در عملیاتی کردن پروژه‌های این حوزه پرداخت و گفت: توان قطعه‌سازی برای معادن و شرکت‌ها در استان یزد وجود دارد و فقط نیاز به توجه و خودباوری دارد و اگر به داخل استان توجه شود قطعا توانایی تامین وجود دارد.
گفتنی است قرار است کلیه مستندات مربوط به پروژه های یزد نوین به صورت مجزا در مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان یزد ثبت ملی و برای انتقال تجربه به مدیران آینده آرشیو گردد.

سید محمد جواد عرفانفر

 

 

مستند سازی ۳۰ امین نشست مرکز راهبردی پیشرفت و عدالت در استان با موضوع قطعه سازی و ماشین سازی توسط مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان یزد  ، مجید دهقانی‌زاده  رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ، جعفر رحمانی شمسی معاون آمار و برنامه‌ریزی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ، محمد دهقان مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی یزد

https://www.asianews.ir/u/8om
اخبار مرتبط
یزد - در ادامه ی پروژه ی مصاحبه ی تاریخ شفاهی استانداران بعد از انقلاب سید علی سجادی میهمان واحد آرشیو شفاهی مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان یزد شد.
یزد - در راستای اطلاع رسانی حوزه های فعالیت مرکز اسناد و کتابخانه ی ملی استان یزد برای دانش آموزان مقاطع تحصیلی دیدار مدیر این مرکز در استان با رئیس هنرستان آیت الله حائری انجام شد
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید