صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۲۹ آذر ۱۴۰۱ / ۰۱:۵۸
کد خبر: 12756
گزارشگر: 213
۱۹۴
۰
۰
۲
تصمیم عجیب مرد ثروتمند جهان

ایلان ماسک از ریاست توییتر کناره گیری کرد!/مردی که با «سینک دستشویی» به ساختمان مرکزی توییتر وارد شد

ایلان ماسک از ریاست توییتر کناره گیری کرد!/مردی که با «سینک دستشویی» به ساختمان مرکزی توییتر وارد شد
در حالی که ایلان ماسک حدود دو ماه پیش با در دست گرفتن یک سینک دستشویی به دفتر مرکزی توییتر وارد شد، روز گذشته با یک نظرسنجی از کاربران پرسیده بود آیا وی باید از ریاست توییتر کناره گیری کند؟

به گزارش آسیانیوز، پس از برگزاری نظرسنجی در توییتر، ایلان ماسک کناره گیری خود از ریاست توییتر را اعلام کرد.

ایلان ماسک روز گذشته در صفحه خود در توییتر یک نظرسنجی قرار داده بود که طی آن از کاربران پرسیده بود آیا وی باید از ریاست توییتر کناره گیری کند؟

وی در ادامه توییت خود نوشته بود از نتیجه این نظرسنجی پیروی خواهد کرد.

به نقل از فارس، طی حدود ۲۰ ساعتی که از این نظرسنجی گذشته ۵۷.۵ درصد از کاربران خواستار کناره گیری ماسک از ریاست توییتر شده اند و ۴۲.۵ درصد نیز با کناره گیری ماسک اعلام مخالفت کرده بودند.

این در حالی است که توییتر روز پنج‌شنبه حساب چند روزنامه‌نگار برجسته را که اخیراً درباره مالک جدیدش، ایلان ماسک مطالبی نوشته‌اند، به حالت تعلیق درآورد. ماسک در این باره توییت کرد که قوانین ممنوعیت انتشار اطلاعات شخصی برای همه کاربران از جمله روزنامه‌نگاران اعمال می‌شود.

به نقل از رویترز، ماسک که خود را طرفدار آزادی بیان مطلق معرفی می‌کند، با اشاره به قوانین توییتر مبنی بر ممنوعیت اشتراک‌گذاری اطلاعات شخصی در پاسخ به توییتی در مورد تعلیق حساب‌ها، نوشت: «همان قوانین افشاسازی که برای دیگران به کار برده می‌شود در مورد روزنامه‌نگاران نیز صادق است».

-----------------------

بیشتر بخوانید

ایلان ماسک یک مرد «خطرناک» توصیف شد

---------------------------------------------

توییت ماسک به تعلیق حساب «ایلان جت» توسط توییتر در روز چهارشنبه اشاره داشت؛ حسابی که جت شخصی او را به صورت زنده با استفاده از داده‌های موجود در حوزه عمومی ردیابی می‌کند. ماسک تهدید کرده بود که اپراتور این حساب را تحت پیگرد قانونی قرار می‌دهد و گفته بود پسرش به اشتباه توسط یک «دیوانه» تعقیب شده است.

به نوشته تجارت نیوز، مشخص نیست که آیا همه روزنامه‌نگارانی که حساب‌هایشان به حالت تعلیق درآمده بود، در مورد این حساب کاربری نظر داده یا اخباری را به اشتراک گذاشته‌اند اما ماسک روز پنجشنبه در توییتی نوشت: «انتقاد از من در تمام طول روز هیچ مساله‌ای ندارد، اما افشا کردن موقعیت مکانی من و به خطر انداختن خانواده‌ام، اصلا اینطور نیست.»

او روز پنجشنبه در توییتی اعلام کرد که حساب کاربری اشخاص افشاگر به مدت هفت روز تعلیق خواهد شد و پس از آن در یک نظرسنجی از کاربران توییتر درخواست شد تا در مورد زمان بازگرداندن حساب‌های تعلیق شده رای بدهند. او گفت که گزینه‌های زیادی را در نظرسنجی پیشنهاد کرده است و این کار را دوباره انجام خواهد داد. نتایج نشان می‌داد، حدود 43 درصد از کاربران به بازگرداندن فوری حساب‌ها رأی دادند که بیشترین سهم را در میان گزینه‌ها داشت. اما توییتر در این مورد اظهار نظری نکرد.

این تعلیق، بازتاب اقدامات آشفته توییتر از زمان روی کار آمدن ماسک است؛ اقداماتی از جمله اخراج سریع مدیران ارشد و هزاران کارمند، بررسی میزان هزینه برای سرویس اشتراک تیک آبی توییتر و بازگرداندن حساب‌های مسدود شده مثل حساب‌های دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا.

------------------

بیشتر بخوانید

رانندگی عجیب با «خودروی بدون فرمان» تسلا

---------------------------------------------------------

 الا اروین، رئیس بخش اعتماد و امنیت جدید ایلان ماسک، در این ماه به رویترز گفت: توییتر اکنون به شدت بر روی خودکارسازی برای تعدیل محتوا متکی است. در این راستا برخی از بررسی‌های دستی را حذف می‌کند و بیشتر از حذف کامل برخی سخنان از محدودیت‌های پخش محتوا حمایت می‌کند.

توییتر رقیب خود را معلق کرد
در میان حساب‌های روزنامه‌نگاران تعلیق شده، درو هارول، خبرنگار واشنگتن پست بود که در شبکه اجتماعی ماستودون نوشت که اخیراً درباره ماسک مطلبی گذاشته و لینک‌هایی از «داده‌های در دسترس عمومی که به‌طور قانونی به دست آمده» منتشر کرده است. توییتر همچنین حساب رسمی شبکه اجتماعی ماستودون را که به‌عنوان جایگزینی برای توییتر ظاهر شده است، به حالت تعلیق درآورد. ماستودون در این زمینه نظری نداشت.

سالی بازبی، سردبیر پست نیز گفت که تعلیق حساب هارول ادعاهای ماسک مبنی بر اینکه قصد دارد توییتر را به پلتفرمی تبدیل کند که به آزادی بیان اختصاص دارد، نقض می‌کند. با اینحال، هارول اواخر عصر پنجشنبه توانست در یک اسپیس توییتر با خبرنگاران همکار خود صحبت کند، خودِ ماسک برای مدت کوتاهی در این اسپیس شرکت کرد و گفت: «افشاگری کنی، تعلیق می‌شوی، پایان داستان.» در حالی که هارول این ادعا را که موقعیت مکانی ماسک را فاش کرده است، رد کرد و گفت که او فقط در مورد حساب ایلان جت پست گذاشته است.

16 فروردین امسال خبری منتشر شد مبنی بر اینکه ایلان ماسک 9.2 درصد از سهام توئیتر را خریده است و اینگونه به عضویت هیدت مدیره این غول شبکه اجتماعی درآمده است. پس از این موضوع کشمکش های فراوانی بین او و سهامداران توییتر بر سر موضوعاتی شکل گرفت که منجر به پیشنهاد کامل خرید توییتر توسط ثروتمندترین فرد جهان شد.

اردیبهشت امسال بود که ثروتمندترین فرد جهان گفت که این خرید «شخصی» است و ارتباطی با شرکت تسلا ندارد.

رویترز نیز در این باره نوشت که توییتر نتوانسته در مذاکرات خود با ماسک شرطی را اضافه کند تا به این شرکت اجازه دهد حتی پس از امضای قراداد فروش، دیگر پیشنهادها را بررسی کند.

همچنین ماسک که یکی از کاربران فعال توییتر است بارها تاکید کرده بود که توییتر برای تبدیل شدن به یک پلتفرم واقعی برای آزادی بیان باید از بازار بورس شود.
این کارآفرین که مدیرعامل شرکت اسپیس‌ایکس نیز هست گفته که می‌خواهد با ترول‌ها در توییتر مبارزه کند و پیشنهاد تغییراتی را در سرویس اشتراک توییتر از جمله کاهش قیمت و ممنوعیت تبلیغات ارائه کرد.

این میلیاردر طرفدار ارزهای دیجیتال همچنین پیشنهاد کرد دوج‌کوین به‌عنوان گزینه پرداخت در توییتر اضافه شود.

ماسک همچنین معتقد بود که توییتر آبی باید ارزان‌تر باشد و به کاربران امکان دهد که دیگر تبلیغ‌ها را مشاهده نکنند یا بتوانند با رمزارز دوج‌کوین حق اشتراک را پرداخت کنند./

پروانه توکلی
https://www.asianews.ir/u/8v1
اخبار مرتبط
درخواستی از شرکت اسپیس ایکس به کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده ( FCC) ارسال شده که به موجب آن ماهواره‌های نسل دوم استارلینک می‌توانند فیلترینگ را برای همیشه در جهان منسوخ کنند.
چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس به‌دنبال خروج میلیارد‌ها دلار استیبل‌کوین از صرافی بایننس، اظهار نظرات و توصیه‌های جدیدی را برای فعالان بازار رمزارز ارائه کرده است.
روز پنج‌شنبه حساب کاربری چند روزنامه‌نگار به دلیل آنچه زیر پا گذاشتن قوانین این شبکه اجتماعی خوانده شد، به حالت تعلیق درآمد.
دسترسی به فیلترشکن حدود دو ماه است که برای کابران ایرانی تبدیل به یکی از نیازهای اساسی شده است، اما قیمت فیلترشکن‌ها به تازگی افزایش عجیبی داشته و هزینه‌های بیشتری به کاربران تحمیل کرده است.
ایسنا نوشته است، مرکز ملی فضای مجازی نامه اعتراضی رسمی در رابطه با بسترسازی برای توسعه ناآرامی ها در ایران و عدم پاسخگویی در خصوص مکاتبات رسمی پیشین از سوی ایران، به شرکت متا (اینستاگرام) ارسال کرد.
کارشناسان معتقدند با نزدیک شدن به سال ۲۰۲۳، جامعه کریپتو در مورد محدوده قیمت پایین احتمالی حدس و گمان ارائه کرده است.
روزنامه دیلی میل نوشت: ایلان ماسک، مدیرعامل توییتر، پس از آنکه اسناد این شرکت مبنی بر سانسور اخبار مربوط به لپ‌تاپ هانتر بایدن (فرزند جو بایدن) را منتشر کرد، در اسپیس توییتر با سوالی درباره امنیت جانی‌اش مواجه شد.
به گزارش حدود دو ماه از قطعی گسترده، کاربران ادعا می‌کنند، اختلالات اینترنت هر روز رو به افزایش است؛ درحالی که به تازگی یک استارتاپ ارائه‌دهنده خدمات نیز این موضوع را تایید کرده است.
قیمت بیت کوین در روز جمعه و شنبه به 16958 دلار رسید؛ مساله ای که نشان می‌دهد بیت کوین همزمان با کاهش ارزش سهام در بازار وال استریت حمایت کلیدی خود را حفظ کرده است.
از زمان تصاحب توییتر توسط ایلان ماسک در اواخر ماه اکتبر، شرکت‌های زیادی تبلیغات خود را در توییتر متوقف کردند و مدعی شدند که نمی خواهند تبلیغات‌شان در کنار توییت‌های خشونت‌آمیز منتشر شود.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید