صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
دوشنبه / ۱۲ دی ۱۴۰۱ / ۲۲:۳۳
کد خبر: 12916
گزارشگر: 213
۴۴۵۶
۰
۰
۳
پیش بینی ها درباره سال 2023

​آیا پیشگویی نوستراداموس درباره سال جدید میلادی واقعی است؟

​آیا پیشگویی نوستراداموس درباره سال جدید میلادی واقعی است؟
​منتقدانِ نوستراداموس به ماهیت و ارتباطِ مبهمِ پیشگویی‌های او با وقایعی که هم‌اکنون رخ داده‌اند، اشاره می‌کنند؛ در حالی که نوستراداموس هرگز برای پیشگویی‌هایش به تاریخ‌های دقیق اشاره نمی‌کرد.
به گزارش آسیانیوز، منتقدان نوستراداموس به ماهیت و ارتباط مبهم پیشگویی‌های او با وقایعی که هم‌اکنون رخ داده‌اند، اشاره می‌کنند. از آنجا که نوستراداموس هرگز برای پیشگویی‌هایش به تاریخ‌های دقیق اشاره نمی‌کرد، برخی ناباوران عقیده دارند اتفاقات تاریخی مهم به صورت تصادفی با رباعی‌های پیشگویانه‌ی او انطباق داده شدند.


10 حقیقت افشا نشده درباره‌ نوستراداموس
منتقدانِ نوستراداموس به ماهیت و ارتباطِ مبهمِ پیشگویی‌های او با وقایعی که هم‌اکنون رخ داده‌اند، اشاره می‌کنند؛ در حالی که از آنجا که نوستراداموس هرگز برای پیشگویی‌هایش به تاریخ‌های دقیق اشاره نمی‌کرد، برخی ناباوران عقیده دارند اتفاقات تاریخی مهم به صورت تصادفی با رباعی‌های پیشگویانه‌ی او انطباق داده شدند.

پیشنهاد ویژه یک رستوران بین راهی برای سربازان+عکس

«نوستراداموس متولد ۱۴ دسامبر ۱۵۰۳ در پراوِنس به واسطه‌ی پیشگویی کل تاریخ جهان از زمان مرگش در سال ۱۵۶۶ تا به امروز و آینده معروف است. پس از حملات هولناک و تکان‌دهنده‌ی ۱۱ سپتامبر، نامی که بیشترین جستجوهای اینترنت را به خود اختصاص داد، نوستراداموس بود و انگیزه‌ی این جستجو استیصال و درماندگی مردم در یافتن توضیحی برای این حادثه‌ی وحشتناک بود.

شهرت این ستاره‌شناس، کیمیاگر و غیب‌گو بر مبنای یک هزار رباعی و مسدس است که رخدادهای برجسته‌ی جهان را تا پایان سال ۱۹۹۹ میلادی پیش‌بینی کرده‌اند، از اعدام شاه چارلز اول تا آتش‌سوزی بزرگ لندن و ظهور هیتلر و رایش سوم. از قرار معلوم در پیشگویی‌های او به ترور رئیس‌جمهور جان اف. کندی و انداختن بمب اتمی روی شهر هیروشیما اشاره شده است.

منتقدان نوستراداموس به ماهیت و ارتباط مبهم پیشگویی‌های او با وقایعی که هم‌اکنون رخ داده‌اند، اشاره می‌کنند. از آنجا که نوستراداموس هرگز برای پیشگویی‌هایش به تاریخ‌های دقیق اشاره نمی‌کرد، برخی ناباوران عقیده دارند اتفاقات تاریخی مهم به صورت تصادفی با رباعی‌های پیشگویانه‌ی او انطباق داده شدند. در ادامه ۱۰ حقیقت شگفت‌آور درباره معروف‌ترین پیشگوی تاریخ را می‌خوانید.

۱. او کسب و کارش را با مغازه‌داری آغاز کرد
پیش از اینکه نوستراداموس به معروف‌ترین پیشگوی این سیاره تبدیل شود، اوانِ زندگی‌اش دنیوی و متعارف بود. او در اوایل دهه‌ی ۲۰ سالگی ازدواج کرد و پیش از باز کردن مغازه‌ی داروفروشی (معادل داروخانه‌های امروزی) به عنوان پزشک آموزش دید. در مغازه‌ی نوستراداموس برای مشتریان بیمار، درمان‌های متعددی ارائه می شد، همینطور داروهای گیاهی، شیرینی و حتی شرط‌بندی روی جنسیتِ کودکِ متولدنشده!

۲. نخستین پیشگویی‌های او نشات گرفته از اندوه بودند
می‌گویند مرگ غم‌انگیز همسر و فرزندان نوستراداموس در اثر شیوع طاعون در فرانسه عاملی بود که او را در مسیر پیشگویی وقایع قرار داد. نوستراداموسِ اندوهگین در این ایام تلخ شروع به نوشتن پیشگویی‌هایش کرد و عازم سفر به دور اروپا شد. او بیش از یک دهه هر آنچه ایده‌ی جدید درباره‌ی طالع‌بینی وجود داشت فراگرفت، از عرفان یهودی گرفته تا تکنیک‌های منسوب به علم ستاره‌شناسی. نوستراداموس وقتی به پراوِنس بازگشت، سال ۱۵۵۵ نخستین پیشگویی‌هایش را منتشر کرد که به بزرگ‌ترین اثر او تبدیل شد، یعنی کتاب «پیشگویی‌ها» که شامل ۹۴۲ پیشگویی تاریک و سیاه بود.

۳. شهرت او به لطف ماشین چاپ گسترش یافت
«پیشگویی‌ها» تا حد زیادی به لطف اختراع مدرن آن زمان، یعنی ماشین چاپ، نوستراداموس را به یک نام معروف در سراسر دنیا تبدیل کرد. در قیاس با پیشینیان که به صورت شفاهی یا از طریق جزوات، پیشگویی‌هایشان را به اشتراک می‌گذاشتند، نوستراداموس از فناوری مدرن چاپ بهره‌مند شد که امکان چاپ زیاد و انتشار پیشگویی‌هایش به تمام دنیا را به او داد. چاپخانه‌های آن زمان مشتاقِ یافتنِ کتاب‌های پرفروش و موضوعاتی از قبیل طالع‌بینی و پیشگویی بودند، بنابراین کتاب نوستراداموس به یک کتاب پرفروش و پرمخاطب تبدیل شد. چیزی که برای خوانندگان جذابیت داشت، سبک منحصربه‌فردِ نویسندگی او بود، طوری که انگار الهاماتی را مستقیماً با یک سبک شاعرانه تیره و نگران‌کننده، از ذهنش به روی کاغذ آورده است.

۴. کاترین مدیچی از نوستراداموس حمایت کرد
کاترین مدیچی، ملکه‌ی ایتالیایی فرانسه بین سال‌های ۱۵۴۷ و ۱۵۵۹، خرافاتی بود و در جستجوی کسانی بود که بتوانند آینده را به او نشان دهند. او پس از مطالعه‌ی اثر نوستراداموس، او را در دربار فرانسه و پاریس از گمنامی به شهرت رساند. ملکه با خواندن یک رباعی خاص که مرگ همسرش، یعنی شاه هنری دوم فرانسه را پیشگویی می‌کرد نگران شد. این نخستین باری بود که نوستراداموس با موفقیت آینده را پیشگویی می‌کرد: او سه سال زودتر، مرگ هنری را پیشگویی کرده بود. شاه هنری جوان در ۱۰ جولای ۱۵۵۹ از دنیا رفت. او در حال مبارزه بود که نیزه‌ی حریف کلاه‌خود او را شکافت و در چشم‌ها و گلوی او رخنه کرد. مرگ غم‌انگیز او منطبق با پیشگویی دقیق و عجیب نوستراداموس بود که آن را یک مرگ دردناک و طولانی توصیف کرده بود.

۵. او نگران متهم شدن به جادوگری بود
سابقه‌ی یهودی نوستراداموس به این معنا بود که در ایام افزایش ضد-سامی‌گرایی هم از سوی دولت و هم از سوی کلیسا در فرانسه، او از زیر نظر گرفته شدنِ تمام حرکاتش برای ارتکاب به بدعت‌گذاری و کفر از سوی مقامات، آگاه بود. شاید ترس از متهم شدن به سحر و جادوگری که مجازاتش مرگ بود موجب شد نوستراداموس پیشگویی‌هایش را با زبان رمزی به نگارش درآورد.

۶. او به عنوان درمانگر هم کار می‌کرد
نوستراداموس علاوه بر شهرتش به عنوان یک پیشگو، خودش را درمانگری حرفه‌ای می‌دانست و برای درمان قربانیان طاعون از روش‌های نسبتاً مبهمی استفاده می‌کرد، مثلاً حجامت و لوازم آرایشی و بهداشتی، اما هیچ‌یک از این روش‌ها اثر نکرد و ثابت نشد قربانیان طاعون با استفاده از روش‌های او شفا گرفته باشند.

۷. او به سرقت ادبی متهم شد
در قرن شانزدهم، نویسندگان آثار دیگر را کپی و تفسیر می‌کردند. نوستراداموس به طور خاص از یک کتاب به نام «میرابیلیس لیبر» (۱۵۲۲) به عنوان منبع اصلی پیشگویی‌هایش استفاده می‌کرد. این کتاب که حاوی ۲۴ نقل‌قول وابسته به کتاب مقدس است به واسطه‌ی لاتین بودن، تاثیر محدودی روی او گذاشت. نوستراداموس پیشگویی‌های آن کتاب را تفسیر کرد و این باور نیز وجود دارد که او از یک فال انجیلی استفاده کرده است تا به صورت تصادفی کتابی از تاریخ را به عنوان منبع الهام پیشگویی‌هایش انتخاب کند.

۸. هیتلر پیشگویی‌های نوستراداموس را باور داشت
نازی‌ها متقاعد شده بودند در یکی از رباعیات نوستراداموس نه تنها به ظهور هیتلر بلکه به پیروزی نازی‌ها در فرانسه هم اشاره شده است. نازی‌ها که پیشگویی را به عنوان یک ابزار تبلیغاتی می‌دیدند، جزواتی از آن را به وسیله‌ی هواپیما از آسمان فرانسه به زمین انداختند تا شهروندان فرانسوی را به فرار به سمت جنوب و دور شدن از پاریس ترغیب کنند تا نیروهای آلمانی بتوانند بدون هیچ مانعی فرانسه شوند.

۹. او پیشگویی کرد دنیا در سال ۱۹۹۹ به پایان می‌رسد
از آتش بزرگ لندن تا انداختن بمب‌های اتمی روی هیروشیما و ناگاساکی، تا ترور جان اف کندی در دالاس، طرفداران نوستراداموس باور دارند او تمام رویدادهای مهم جهان را از زمان خودش تا به امروز پیشگویی کرده است. در سال ۱۹۹۹، طراح فرانسوی پاکو رابان نمایشگاه پاریس خودش را لغو کرد، چون باور داشت نوستراداموس در ماه جولای همان سال، پایان دنیا را پیشگویی کرده است. پس از سقوط بازار سهام، اوضاع خیلی زود به روال گذشته بازگشت و حیات ادامه یافت. تا به امروز، هیچ‌کس نتوانسته است با استفاده از کتاب پیشگویی‌هایی نوستراداموس، رویدادهای آینده را به صورت عینی و ملموس پیش‌بینی کند.

۱۰. او از خلسه‌ برای الهام گرفتن کمک می‌گرفت
نوستراداموس باور داشت توانایی‌های نادر و غیر طبیعی به او عطا شده است که می‌تواند آینده را پیشگویی کند. بیشتر جادوگران و غیبگویانی که ادعا می‌کردند به آنها الهام می‌شود از تکنیک‌های برای تحریک خیال استفاده می‌کردند. نوستراداموس محرک‌های خودش را داشت، مثلاً در اتاقی می‌نشست و تماشای طولانی‌مدت یک کاسه آب سیاه یک حالت خسله‌مانند را در او القا می‌کرد. برخی افراد بر این باورند که نوستراداموس با دانشی که از گیاهان توهم‌آور داشت، از آنها برای فرو رفتن در حالت خلسه کمک می‌گرفت و زمانی که این الهامات را دریافت می‌کرد، آنها را به صورت رمز درمی‌آورد و از طریق شهود و سنت عرفانی کابالا و طالع‌بینی تفسیر می‌کرد./

منبع: Historyhit و دنیای اقتصاد
https://www.asianews.ir/u/8ze
اخبار مرتبط
یک رئیس‌جمهور گفت جهان "دیوانه" شده و در شرف "فروپاشی" است.
نوستراداموس چند اتفاق تکان دهنده جهان را در چند ماه پیش رو و سال میلادی جدید پیش بینی کرده بود.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید