صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۱۴ دی ۱۴۰۱ / ۰۰:۰۳
کد خبر: 12933
گزارشگر: 306
۸۵
۰
۰
۰
در 9 ماهه سال جاری انجام شد

صرفه جویی 759 هزارم میلیون مترمکعب آب از منابع آب زیرزمینی در منطقه شمالی (اردکان و میبد)

صرفه جویی 759 هزارم میلیون مترمکعب آب از منابع آب زیرزمینی در منطقه شمالی (اردکان و میبد)
یزد - رییس اداره منابع آب شهرستان های اردکان و میبد از صرفه جویی 759 هزارم میلیون مترمکعب آب از منابع آب زیرزمینی ناشی از مجوزهای صادرشده در راستای اقدامات حفاظتی از ابتدای سالجاری تاکنون خبر داد
آسیانیوز / یزد ؛ "مصطفی وطنخواه" با اعلام این خبر، مجوزهای صادر شده در این مدت را 310 مورد شامل مجوزهای حفر، بهره برداری، تغییرمحل و لایروبی چاهها، حفر پیشکار قنوات، تعمیر منصوبات چاهها و تامین آب واحدهای صنعتی و دامی برشمرد.
 
به گفته وی از تعداد 302 حلقه چاه کشاورزی فعال در حوزه عملکرد این اداره تاکنون 237 حلقه معادل 78.5 درصد مجهز به کنتور هوشمند شده است و با برنامه ریزی انجام شده تا پایان سال اکثر چاههای فعال مجهز به کنتور خواهد شد.
 
وی همچنان اشاره کرد: از تعداد 142 حلقه چاه صنعتی فعال در محدوده شهرستان های اردکان و میبد   تاکنون 100 حلقه معادل 70 درصد مجهز به کنتورهوشمند شده است.
 
این مسئول همچنین برداشت سالیانه آب از چاههای فعال منطقه را 121 میلیون متر مکعب برشمرد و گفت: 98 میلیون متر مکعب در بخش کشاورزی، 13 میلیون مترمکعب در بخش صنعت و خدمات و 10 میلیون متر مکعب در بخش شرب و بهداشت سالیانه برداشت می شود.
 
وی با بیان اینکه در شهرستان های اردکان و میبد 25 دهنه چشمه و 212 رشته قنات دایر وجود دارد  گفت: از مجموع 237 دهنه چشمه و رشته قنات فعال نیز سالیانه حدود 20 میلیون متر مکعب تخلیه صورت می گیرد که کلا برای کشاورزی استفاده می شود.
 
وطنخواه تعداد چاههای غیرمجاز شناسایی شده در این مدت را 10 حلقه برشمرد و گفت: از این تعداد چاه، 9حلقه پر و یا مسدود شده است.

سید محمد جواد عرفانفر

 

 

صرفه جویی 759 هزارم میلیون مترمکعب آب از منابع آب زیرزمینی در منطقه شمالی (اردکان و میبد) ، مصطفی وطنخواه رییس اداره منابع آب شهرستان های اردکان و میبد

https://www.asianews.ir/u/8zv
اخبار مرتبط
یزد - مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای در پیامی سومین سالروز شهادت سردار سلیمانی و روز جهانی مقاومت را گرامی داشت
یزد - گروه جهادی آبفای یزد جهت تامین آبرسانی به اردوگاه شهید عاصی زاده در شهر اهواز اعزام شد
یزد - نشست شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان ، با حضور مشاور عالی سخنگوی دولت سیزدهم، مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد و مدیران روابط عمومی ادارات استان، با محوریت مدیریت مصرف انرژی و به همت شرکت‌های صنعت برق و گاز یزد برگزار شد
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید