صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
جمعه / ۲۳ دی ۱۴۰۱ / ۱۵:۴۴
کد خبر: 13036
گزارشگر: 213
۱۰۴۸
۰
۰
۱
خالکوبی های ایرانی ستاره هالیوود

ماجرای تتوی «شبح سیاه» و شعر عجیب مولانا روی بدن بردپیت+عکس

ماجرای تتوی «شبح سیاه» و شعر عجیب مولانا روی بدن بردپیت+عکس
برد پیت اغلب روی فرش قرمز خالکوبی‌هایش را پنهان می‌کند، ولی او مجموعه گسترده‌ای از خالکوبی دارد؛ این بازیگر شعری عجیب و زیبا را از مولانا همراه با یک شبح سیاه بر روی بدنش تتو کرده است.
به گزارش آسیانیوز، برد پیت شعری از مولانا را داخل بازویش خالکوبی کرد: «آنجا دشتی است فراتر از همه تصورات راست و چپ. تو را آنجا خواهم دید.»

اگرچه برد پیت اغلب روی فرش قرمز خالکوبی‌هایش را پنهان می‌کند، این ستاره هالیوود پرافتخار مجموعه گسترده‌ای از خالکوبی دارد؛ از شعری قرن سیزدهمی گرفته تا طرحی از یک کرگدن.

به گزارش نشریه پیج‌ سیکس، وقتی نوبت به خانواده می‌رسد، این ستاره سینما به معنای واقعی کلمه احساسش را به نمایش گذاشته است و بسیاری از طرح‌های خالکوبی‌ها به فرزندان و همسر سابقش، آنجلینا جولی، اختصاص دارند. هرچند حالا میانه‌شان شکراب است و در دعوهایی حقوقی سر اموال و حضانت فرزندانشان درگیرند.

این زوج سابق به خالکوبی علاقه‌ای مشترک داشتند اما جولی در سال ۲۰۱۴ به رادیو تایمز گفت که شوهر آن زمان او نمی‌خواست که فرزندانشان راه آن‌ها را ادامه دهند.

اما مطمئنا خود پیت در طول این سال‌ها بارها به سالن‌های خالکوبی سر زده است. در ادامه به برخی از برجسته‌ترین طرح‌های او نگاهی می‌اندازیم و معانی آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

اوتزی، مرد یخی، پوچی زندگی و شکست‌ناپذیری
یکی از اولین خالکوبی‌های پیت روی ساعد چپ او نقش بسته است: عبارت فرانسوی «Absurdité de l’existence» که به «زندگی پوچ است» ترجمه می‌شود.

پیت سال‌ها بعد، خالکوبی قدیمی‌ترین مومیایی منجمد جهان، اوتزی (Ötzi)، مرد یخی، را در سمت چپ این عبارت اضافه کرد که زیر آن کلمه «Invictus»، به معنای تسخیرناپذیر یا شکست‌ناپذیر، با حروف بزرگ پررنگ نوشته شده است.

حروف اول اسم اعضای خانواده
یک خط عمودی طولانی و نازک روی بازوی راست پیت خالکوبی شده که با یک خط افقی، درست زیر مچ دستش قطع می‌شود و یک صلیب را تشکیل می‌دهد.

حرف A برای آنجلینا در سمت چپ صلیب و در سمت راست آن حروف اول اسم هر شش فرزندشان تتو شده است: M مدوکس، P برای پکس، Z برای زاهارا، S برای شیلو، K برای ناکس و V برای ویوین.

تاریخ تولد آنجلینا جولی
برد پیت روز تولد همسر سابقش را به زبان خمر- زبان رسمی کامبوج، جایی که مدوکس به دنیا آمده- نیز نقش انداخته است. این طرح در سال ۲۰۱۴ هنگامی که برای طرفدارانش دست تکان می‌داد، هویدا شد.

آلفا و امگا
پیت طی یک عکاسی در ژوئیه ۲۰۲۲ برای فیلم «Bullet Train» بخشی از شکم خود را نشان داد و در حالی که به نظر می‌رسید خالکوبی تاریخ تولد همسر سابقش با لیزر پاک شده است، طرح‌های آلفا و امگا هنوز دست نخورده بودند.

در مسیحیت، اولین و آخرین حروف الفبای یونانی برای نشان دادن جامعیت خداوند استفاده می‌شود.

موتورسیکلت
پیت که از علاقه‌مندان شناخته‌شده موتورسیکلت است و مجموعه‌ای از موتورهای فوق‌العاده دارد، یک طرح موتورسیکلت به رنگ سیاه و سفید را روی بازوی خود خالکوبی کرده است.

خط‌خطی‌های آنجلینا
تتوی روی کمر این بازیگر ممکن است یکسری خطوط تصادفی به نظر برسد اما ظاهرا جولی این طرح‌های خط خطی را خودش کشیده و پس از آن، پیت آن‌ها را با خالکوبی روی کمرش همیشگی کرده است.

شعر مولانا و مرد سایه‌ای
پیت قبل از ازدواجش در سال ۲۰۱۴ با جولی، ترجمه انگلیسی شعری از جلال‌الدین محمد بلخی معروف به مولانا را داخل بازویش خالکوبی کرد: «آنجا دشتی است فراتر از همه تصورات راست و چپ. تو را آنجا خواهم دید.»
بردپیت
در کنار شعر مولانا، شبح سیاه مردی نقش بسته که بالای سایه‌اش ایستاده است.

دیگر خالکوبی‌های پشت پیت به‌سختی قابل تشخیص‌اند. پیت طرح سیاهی از یک گردباد هم دارد.

جمجمه و کرگدن
پیت هنگامی که ژوئیه ۲۰۲۲ در اولین نمایش «Bullet Train» در برلین با دامن حضور یافت، خبرساز شد، اما او در کنار نشان دادن پاهای خود، دو طرح به ظاهر جدید را نیز عیان کرد: یک طرح کلی از سر کرگدن روی یک پا و جمجمه انسان به همان سبک که روی پای دیگرش خالکوبی شده بود.(وقت صبح)
https://www.asianews.ir/u/92o
اخبار مرتبط
آنجلینا جولی و برد پیت در سال ۲۰۱۶ با اعلام خبر جدایی خود، دوستدارانشان را غافلگیر کردند و اکنون برد پیت می‌گوید جولی برای ضربه زدن به او دست به کاری زده است.
تام کروز در حالی یکی از مهم‌ترین چهره‌های روز دوم جشنواره کن شد که در فیلم «تاپ گان ۲» با رویکرد مقابله آمریکا و اسراییل با جایی مانند ایران بازی کرده که برگ هایی از جزییات درباره شکست توافق هسته ای، گزینه نظامی و حمله به بخش هایی از ایران؛ از جمله نطنز و سایر سایت‌های هسته‌ای ایران در آن ورق می خورد.
سرویس انتشار آنلاین فیلم‌ها در سالی که گذشت با پرداخت‌های دست و دل بازانه‌اش موجب شد تا بیشتر بازیگران مشهور درآمد خوبی داشته باشند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید