پنج شنبه / ۱۹ دی ۱۳۹۸ / ۱۴:۰۶
کد خبر: 1307
گزارشگر: 2
۶۱۰
۰
۰
۲
توسط سازمان بازرسی کل کشور اعلام شد؛

ممانعت از برگزاری اردوهای خارجی برای تمام تیم‌های فوتبال ایرانی!

سازمان بازرسی کل کشور از تیم‌های فوتبال لیگ برتر ایران خواسته است که «به دلیل مسائل امنیتی» اردوهای آمادگی نیم‌فصل خودشان را خارج از ایران برگزار نکنند.

پرسپولیس، سپاهان، و شهرخودروی مشهد تیم‌هایی بودند که اردوهایی در قطر، ترکیه، و امارات متحده عربی داشتند؛ ولی سفرهای آنها در آخرین لحظه لغو شد.
مقامات از ارائه توضیح مشخصی در این رابطه خودداری کردند، ولی گفته می شود سازمان بازرسی کل کشور به علت شرایط امنیتی موجود در منطقه این دستور را صادر کرده است.

جزئیات «مسائل امنیتی» این نهاد نظارتی اعلام نشده است ولی مسعود تابش،‌ مدیر عامل تیم سپاهان اصفهان، گفته است این تیم مجبور شده که اردوی خود در ترکیه را به دلیل نامه سازمان بازرسی لغو کند.

علاوه بر سپاهان، تیم پرسپولیس نیز قرار بود در قطر اردوی آماده‌سازی برگزار کند که با توجه به شرایط موجود این اردو نیز لغو شده است.

برخی نیز مشکلات مالی را دلیل لغو این اردوهای خارجی می دانند چرا که اکثر باشگاه‌های ایرانی بصورت مستقیم یا غیرمستقیم دولتی هستند و کشور با چالش های اقتصادی بسیاری مواجه است.

تیم‌های ایرانی هر سال به دلیل نبود امکانات سخت‌افزاری مناسب و زمین های فوتبال استاندارد، اردوهای تدارکاتی خود را با صرف هزینه های هنگفتی در کشورهای همجوار برگزار می کنند.

در این میان برخی نیز سوءاستفاده مالی مدیران تیم‌ها و رابطه با دلالان و نمایندگان، یا ایجنت‌های، خارج از کشور را یکی از دلایل برگزاری این اردوهای خارجی می دانند.


نوید جمشیدی
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید