صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۲۷ دی ۱۴۰۱ / ۱۳:۱۶
کد خبر: 13091
گزارشگر: 213
۵۱۰
۰
۰
۲
توضیحات سرپرست دفتر حفاظت حیات‌ وحش درباره پیروز

حفاظت از «توله یوز زیبا» در هوای سرد و آلوده تهران چگونه است؟/نتیجه جفت گیری «ایران» و «فیروز»

حفاظت از «توله یوز زیبا» در هوای سرد و آلوده تهران چگونه است؟/نتیجه جفت گیری «ایران» و «فیروز»
سرپرست دفتر حفاظت حیات‌ وحش سازمان محیط زیست درباره وضعیت جسمانی «پیروز» در تهران به علت برودت هوای سرد و جفت‌گیری دوباره «ایران» و «فیروز» توضیحاتی داد.
به گزارش آسیانیوز، سرپرست دفتر حفاظت و مدیریت حیات‌ وحش سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به وضعیت جسمانی مناسب«پیروز» درباره محل استقرار او گفت: این گونه از آغاز فصل سرما در اتاقک‌های تعبیه شده در محوطه فضای باز سایت یوز حضور دارد.

غلامرضا ابدالی در گفت و گو با ایسنا، درباره محل استقرار «پیروز» به علت سرمای هوا و بارش برف و باران اظهار کرد: از گذشته در محوطه فضای باز سایت یوز پردیسان آلونک‌های کوچکی برای گذراندن سرما در فصل زمستان برای حیوانات تعبیه شده‌ است. «پیروز» نیز با شروع فصل سرما شب‌ها در همین آلونک‌های مخصوص می‌خوابد.

وی درباره وضعیت جسمانی «پیروز» به علت برودت هوای سرد اظهارکرد: پیروز شرایط جسمانی خوبی دارد. از قبل به حضور در فضای باز عادت کرده بود اما اکنون نیز باید بتواند خود را با شرایط وفق دهد. پیروز با شروع فصل سرما خود به خود به سمت آلونک‌های تعبیه شده در سایت هدایت شد و مشکلی نیز ندارد.

سایت توران در برف
سرپرست دفتر حفاظت و مدیریت حیات‌ وحش سازمان حفاظت محیط زیست درباره وضعیت سایت توران در سمنان - که محل نگهداری یوزپلنگ‌های در اسارت است- در پی بارش‌های زمستانی گفت: یوزهای ما چند سالی است که در سایت توران در تمامی فصول حضور دارند. تجارب متفاوت در مراحل مختلف هر فصل را تجربه کرده‌اند و تدابیر لازم برای آن سایت نیز اندیشیده شده است‌. در این سایت نیز تاکنون مشکلی نداشته‌ایم.

جفت‌گیری «ایران» و «فیروز»
ابدالی در پایان در واکنش به خبر منتشر شده مبنی بر جفت‌گیری دوباره «ایران» و «فیروز» در این فصل اظهار کرد: باید بررسی‌های بیشتری را برای این موضوع انجام دهیم. در صورت نتیجه‌گیری اطلاع‌رسانی خواهیم کرد اما هنوز قطعیت این موضوع مشخص نشده است./
https://www.asianews.ir/u/943
اخبار مرتبط
به گفته مسوولان دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان محیط زیست محل زندگی پیروز توله یوز ایرانی تغییر خواهد کرد.
ویدئویی از تحرک و بازیگوشی های «پیروز» توله یوز ایرانی که اکنون در پارک پردیسان نگهداری می‌شود، منتشر شده است.
معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست درباره به آخرین وضعیت دو توله یوز کشف شده در توران و احتمال انتقال آن‌ها به تهران گفت: این اتفاق در حیات وحش و طبیعت کشوری که درحال توسعه است، اعتبارات و امکانات آن برای حفاظت کشور ضعیف است و فرهنگ‌سازی کافی درباره حفاظت از تنوع زیستی آن انجام نشده، رخ می‌دهد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید