صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۲۸ دی ۱۴۰۱ / ۱۴:۴۹
کد خبر: 13116
گزارشگر: 213
۸۹۹
۰
۰
۱
واکنش به قرار گرفتن سپاه پاسداران در لیست تروریستی اروپایی ها

وزیر کشور خطاب به اقدامات اروپا: چگونه نیروی رسمی را تروریست می نامند؟

وزیر کشور خطاب به اقدامات اروپا: چگونه نیروی رسمی را تروریست می نامند؟
وزیر کشور خطاب به اقدامات اروپا در خصوص سپاه پاسداران گفت: اینکه عده‌ای در غرب بخواهند کاری خارج از قواعد بین‌الملل انجام بدهند و یک نیروی رسمی را تروریسم بنامند، نشان‌دهنده ضعف فکری و سیاسی‌شان است.
به گزارش آسیانیوز، وزیر کشور در واکنش به تحرکات ضدایرانی برخی اعضای پارلمان اروپا برای قرار دادن نام سپاه در فهرست گروههای تروریستی گفت: این طرح هیچ نگرانی ندارد و سپاه با قدرت به راه خود ادامه خواهد داد.

احمد وحیدی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اینکه عده‌ای در غرب بخواهند کاری خارج از قواعد بین‌الملل انجام بدهند و یک نیروی رسمی را تروریسم بنامند، نشان‌دهنده ضعف فکری، اخلاقی و سیاسی‌شان است.

وی تاکید کرد: آنها فکر می‌کنند می‌توانند سپاه را که در دل مردم جا دارد و به مردم خدمت می کند، تضعیف کنند. سپاه مهمترین نیروی ضد تروریست است و در راس آن شهید سلیمانی عزیز نماد جهانی مبارزه با تروریسم قرار دارد.

وحیدی تاکید کرد: این نیرو بیشترین مبارزه با تروریسم داشته، اما از سوی جریان‌هایی که از تروریسم حمایت می‌کنند، تهدید می‌شود؛ رژیم صهیونیستی، تروریسم دولتی است و آمریکا نیز آشکارا سردار سلیمانی را ترور کرد. همه کسانی که در منطقه هستند خودشان را مدیون تلاش‌های سپاه و سردار شهید سلیمانی می‌دانند.

مشکل آبگرفتگی در استانهای جنوبی برطرف شد
وحیدی در پاسخ به سوال ایرنا درباره آبگرفتگی در استان‌های جنوبی کشور اظهار داشت: در آبگرفتگی مشکل جدی نداشتیم. سال گذشته در کنارک و اهواز مشکل جدی داشتیم اما امسال با تدابیر دولت سیزدهم برطرف شد.

وزیر کشور اضافه کرد: با توجه به گسترش شبکه فاضلاب، مشکلات آبگرفتگی حل و آب‌ها جذب شد.

وی در پاسخ به سوالی درباره تغییر استانداران توضیح داد: آنهایی که در برنامه بود، تغییر کردند؛ما روال جاری ارزیابی عملکرد را داریم و بر اساس آن نتایج ارزیابی ها به موقع و در وقت خودش تصمیم می گیریم.

وزیر کشور همچنین تغییر دبیر شورای عالی امنیت ملی را شایعه دانست.

تاکید بر همکاری مردم در مصرف انرژی برای عبور از سرما
وحیدی در ادامه بر ضرورت بهینه سازی مصرف سوخت و کاهش شدت مصرف انرژی در کشور تاکید کرد و گفت: اولویت دولت رفاه هموطنان و گرم نگه داشتن خانه های مردم است و متناسب با آن درباره مدیریت مصرف انرژی تصمیم گیری می شود.

وی با اشاره به وقوع یخبندان در برخی استان‌های کشور در روزهای گذشته و قطعی گاز اظهار داشت: اینها روزهای معدودی است که به سرعت به حالت عادی برمی گردد و ممکن است در ادامه در طول بهمن ماه دچار چنین سرمایی بشویم که انشاالله مدیریت صورت می گیرد.

وی ادامه داد: آنچه مورد تاکید است، بهینه سازی مصرف و کاهش مصرف از سوی مردم عزیز است که همکاری خوبی داشتند و امیدواریم با نقش موثر مردم از این فصل سرما به سلامتی عبور کنیم./
منبع: ایرنا
 
https://www.asianews.ir/u/94s
اخبار مرتبط
وزیر خارجه آلمان خواستار قرار گرفتن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های تروریستی اتحادیه اروپا شد.
نشریه تلگراف انگلیس مدعی شد که انگلستان اقدامی را علیه سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در دست انجام دارد.
پژوهشگر استراتژیک گفت: ادعاها و اظهارات آمریکایی‌ها درباره برجام ناشی از فشار افکار عمومی غرب و آمریکا است تا بایدن وارد مذاکره با ایران نشود!
رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با یک توئیت مدعی شد آخرین مورد، امید جمعی برای برگشت سریع و متقابل به اجرای کامل برجام را از بین رفته است!
رییس شورای راهبردی روابط خارجی با بیان اینکه ایران آمادگی دارد که به تعهدات برجامی بازگردد، اظهارداشت: امیدواریم سفر کارشناسان آژانس، موجب حل شدن این مسائل شود و برجام به نتیجه برسد.
نماینده آمریکا در سازمان ملل تاکید کرد که توافق هسته‌ای جدای از مساله اعتراضات در داخل ایران است؛ این در حالی است که رابرت مالی چندی پیش در این باره چرخش موضع داشت و از اعتراضات حمایت کرد.
دولت نیوزیلند در همراهی با آمریکا و متحدان این کشور ۲۲ مقام ایرانی از جمله فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین و فرمانده نیروی انتظامی را تحریم کرد.
فیصل بن فرحان آل سعود، وزیر خارجه عربستان سعودی، روز جمعه اول مهر گفت به موفقیت مذاکرات احیای برجام امید چندانی نیست.
جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای برجام و بازگشت متقابل ایران و آمریکا به این توافق در وضعیت بن‌بست قرار گرفته است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید