صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
جمعه / ۳۰ دی ۱۴۰۱ / ۱۶:۰۰
کد خبر: 13147
گزارشگر: 306
۷۷
۰
۰
۱
امام جمعه یزد

نگرانی دشمنان از پیشرفت نظام اسلامی/ دشمن به شدت از سپاه عصبانی است

نگرانی دشمنان از پیشرفت نظام اسلامی/ دشمن به شدت از سپاه عصبانی است
یزد - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: دشمن از پیشرفت نظام اسلامی نگران است و از اینکه هر حرکتی انجام داده اند، سپاه به همراه سایر نهادهای انقلابی، حرکت آنها را خنثی کرده‌اند به شدت عصبانی هستند
آسیانیوز / یزد ؛ آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه های این هفته نمازجمعه یزد با توصیه نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت: در تمامی آیات قرآن قبل از هر توصیه‌ای به تقوا توصیه شده است.
وی با اشاره به آیات سوره‌های ناس و فلق عنوان کرد: انسان باید از همه وسوسه‌ها و انحرافات به خدا و مالکیت خدا پناه ببرد.
نماینده ولی فقیه در استان یزد عنوان کرد: حرکات امروز دشمن و عواملش در جامعه نیز وسوسه‌های شیطانی است و این اقدامات را انجام می دهند تا مردم را از مسیر منحرف کنند، وسوسه می کنند تا عقاید ما را تغییر دهند و در اعتقادات خود سست شویم.
وی ادامه داد: وسوسه کردن و بیدار کردن شیطان درون، با ذکر خدا خنثی می شود و هر گاه از یاد خدا غافل شویم، شیطان در وجود انسان بیدار می شود.
ناصری با بیان اینکه افراد بسیاری در تاریخ اسلام و انقلاب اسلامی وجود دارند که با وسوسه شیطان و انحرافات، آینده خود را تباه کردند، افزود: نمونه آن جاسوسی است که سال‌ها سابقه خوب و ارزشمند داشت اما با وسوسه‌های شیطان از مسیر منحرف شد و دچار خسران شد.
خطیب جمعه یزد ادامه داد: همه باید از این وسوسه‌ها به قدرت و مالکیت و ربوبیت و الوهیت خدا پناه ببریم.
وی با اشاره به اینکه امروز دشمنان ما حکم همان شیاطین وسوسه کننده را دارند، عنوان کرد: به فرموده قرآن، شیطان قدم به قدم پیش می‌آید و انسان‌ها را از اعتقاداتشان بر می‌گرداند که امروز شاهد این موضوع در بحث حجاب و فضای مجازی هستیم.
امام جمعه یزد تاکید کرد: در این زمینه حرکات شیاطین در زمینه‌های مختلف از جمله تلقین نا امیدی، تفرقه افکنی، شبهه افکنی، بی ارزش خواندن ایثار و شهادت شدت گرفته و همه باید در برابر این وسوسه‎‌ها هوشیار و آگاه باشند.
ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آیاتی از قرآن کریم که می‌فرماید دشمنان اراده کرده‌اند تا نور خدا را خاموش کنند، افزود: نور خدا همان عنایت خدا یا دین خدا یا انبیاء و اولیا و هر آنچه که منتسب به خداوند متعال است و جنبه روشنگری و شفافیت دارد.
وی اظهار داشت: اما وعده خداست که نور خود را استمرار خواهد بخشید و مؤمنان امیدوار باشند و بدانند که خدا اجازه نمی‌دهد که نورش خاموش شود و در انقلاب ما نیز خدا این امیدواری را داده است.
خطیب جمعه یزد عنوان کرد: اراده دشمنان که هر روز بساطی برای خاموش کردن نور خدا پهن می کنند، به طور قطع به سرانجام نمی رسد و حرکت‌های آنها مذبوهانه است.
ناصری بیان کرد: دشمنان تلاش می کنند هر آنچه که باعث قدرت اسلام و انقلاب است را حذف و کمرنگ کنند، یک روز تحریم اقتصادی می‌کنند، یک روز سپاه را تحریم می‌کنند زیرا می دانند که حرکت اینها به سمت تثبیت انقلاب است.
وی با بیان اینکه خدا اجازه نمی‌دهد که نورش در زمین خاموش شود، افزود: دشمنان از اینکه هر حرکتی انجام داده اند، سپاه به همراه سایر نهادهای انقلابی، حرکت آنها را خنثی کرده‌اند و آنها را از سوریه و عراق و لبنان بیرون راندند، و توطئه های آنها را در کشور خنثی نموده است، به شدت عصبانی هستند.
ناصری با بیان اینکه اینها می‌خواستند اسرائیل بزرگ درست کنند اما سپاه مانع حرکات آنها شد و نقشه‌های آنها را نقش برآب کرد، عنوان کرد: بساط اینها در خاورمیانه برچیده شده و می‌دانند که سپاه یکی از نهادهایی است که نقشه‌های دشمن را نقش برآب کرده است.
وی بیان کرد: حفظ و صیانت از جبهه مقاومت و حرم حضرت زینب(س)، کربلا و عراق همه توسط سپاه انجام شده و دشمن از اینکه هر اقدامی انجام می دهد، سپاه آن را خنثی می کند، خشمگین هستند.
امام جمعه یزد اظهار داشت: دشمن پیشرفتی که در حوزه دفاعی و نظامی در ایران انجام شده، را بر نمی‌تابد به همین دلیل یک روز اقدام به تحریم سپاه می کند و امروز به دنبال تروریستی نامیدن سپاه است .
وی افزود: پیشرفت ایران در همه زمینه ها بالا رفته و آنها تلاش می کنند با این اقدامات مذبوهانه خود، به خیال خام خویش، از این پیشرفت‌ها جلوگیری کنند از این رو دست به هرگونه اقدامی علیه نهادهای انقلابی، همچون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می زنند.
ناصری بیان کرد: سپاه و نیروهای نظامی و بسیج زیر چتر ولایت هستند و از مقدسات و مایه تحکیم نظام اسلامی هستند، انقلاب ما الهی است و در مسیر حاکمیت الله و رضایت خدا پیش می رویم و نهادی همچون سپاه، ابزار رسیدن به حاکمیت الله هستند به همین دلیل دشمنان اسلام با آنها دشمنی می کنند اما بی‌شک پیروز نخواهند شد.
وی تاکید کرد: مردم ما در کنار نهادهای انقلابی نظیر سپاه و بسیج، دست به دست هم می دهند و تلاش می کنند با حل مشکلات، در مسیر ارتقاء کشور قدم بردارند همچنانکه اکنون نیز اقدامات بسیاری در دست انجام است.
امام جمعه یزد عنوان کرد: دشمنان ما از هیچ اقدامی کوتاهی نمی کنند اما ملت ما ایستاده اند و از آرمان‌های خود کوتاه نخواهند آمد.
وی با اشاره به خاطراتی از دوران تبعید امام خمینی(ره) به پاریس اظهار داشت: یکی از روزنامه ها مقاله ای نوشته بود و در این مقاله تحلیل‌هایی انجام داده بود و اعلام کرده بود که همه کشورهای دنیا با شاه و مخالف امام هستند و امام خمینی(ره) فقط مردم را دارد.
ناصری تصریح کرد: دیدیم که همین مردم، زمینه ساز پیروزی انقلاب اسلامی شدند و این نشان از اراده الهی برای پیروزی انقلاب اسلامی دارد.
وی تاکید کرد: امروز هم بی‌شک اراده الهی بر حاکمیت الله است و مردم اطمینان داشته باشند که انقلاب اسلامی ایران، مورد تایید خداوند متعال است و همه پیروزی‌هایی که در طول این چند دهه اتفاق افتاده، مؤید این موضوع است.
خطیب جمعه یزد اظهار داشت: همه ما متکی به خدا هستیم و برای خدا حرکت می کنیم و بی شک خدا همه ما را یاری خواهد کرد و این منش امام و رهبری و سرداران بزرگی همچون حاج قاسم سلیمانی است.
وی بیان کرد: هر چه دشمنی های دشمن سخت‌تر شود و عرصه را بر ما تنگ کنند، اگر با هم باشیم و با خدا باشیم و انقلاب را حفظ کنیم و از معصیت دوری کنیم، هیچ مکر و حیله ای در ما اثر ندارد اما رمز آن، صبر و ایمان است.

سید محمد جواد عرفانفر

نگرانی دشمنان از پیشرفت نظام اسلامی/ دشمن به شدت از سپاه عصبانی است ، آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد

https://www.asianews.ir/u/95m
اخبار مرتبط
یزد - نماینده ولی فقیه در استان ، در کلاس درس اخلاق در جمع طلاب مدرسه علمیه کاظمیه به موضوع هدف زندگی اشاره کرد و گفت: سبک زندگی، شیوه خوردن و پوشیدن و کسب و کار و زندگی کردن است اما هدف زندگی، انگیزه افراد از زندگی کردن است که نسبت به سبک زندگی از اهمیت بالاتری برخوردار است
یزد - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه با بیان اینکه دشمن در تلاش برای انزوای فرهنگی ما است و در این مسیر از رسانه ها به بهترین نحو استفاده می کند، گفت: رسانه ملی باید برای بیان واقعیت‌های ایران اقدام جدی کنند
یزد - آیت الله ناصری، امام جمعه یزد گفت: رضایت خدا در گرو رضایت مردم است و در شرایطی که دشمن تلاش می کند با حربه های مختلف نظام را با مشکل رو به رو کند، باید تلاش کنیم تا شرایط اقتصادی را به نفع مردم بهبود ببخشیم
یزد - ​نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گفت: جوانان مراقب باشند که تحت تاثیر نقشه های دشمن و سخنان فتنه انگیزان و رسانه های آنها، عزت خود و اقتدار کشور را لگدمال نکنند
​یزد - معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان استخدامی کشور گفت: منبر و مسجد و وعظ، رسانه شیعه است که متاسفانه از آن غفلت شده اما در یزد چراغ آن هنوز روشن و پر فروغ است
یزد - امام جمعه بر لزوم تشکیل سازمان امر به معروف و نهی از منکر در زیرمجموعه دستگاه قضایی تاکید کرد
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید