صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
جمعه / ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ / ۰۰:۰۹
کد خبر: 13316
گزارشگر: 306
۱۳۴
۰
۰
۱
فرماندار یزد خبر داد

بهره برداری 114پروژه شهری و روستایی در دهه فجر / ساخت ۳۷ هزار واحد مسکونی اجرای طرح نهضت ملی مسکن

بهره برداری  114پروژه شهری و روستایی در دهه فجر /  ساخت ۳۷ هزار واحد مسکونی اجرای طرح نهضت ملی مسکن
یزد - فرماندار با اشاره به پروژه‌های افتتاحی در دهه فجر امسال گفت: در دهه فجر امسال ۱۱۴ پروژه که ۸۶ مورد آن شهری و مابقی روستایی به بهره‌برداری خواهد رسید

آسیانیوز / یزد ؛ « محمدرضا مدرسی» به مناسبت ایام‌الله دهه فجر به اتفاق معاونین خود در نشست خبری که در محل سالن منتظرقائم استانداری یزد برگزار شد تصریح داشت : حدود ۴۶۷ میلیارد تومان حجم اعتبارات این پروژه‌ها است که ۶۹ پروژه زیربنایی، در حوزه کشاورزی ۵ پروژه که اعتبارات آن بالغ بر ۱۷ میلیارد تومان، در حوزه عمرانی ۲۳ پروژه با اعتبار ۱۴۶ میلیارد تومان، در حوزه ورزشی ۴ پروژه و تعدادی پروژه در حوزه میراث‌فرهنگی است که به بهره‌برداری خواهد رسید.

فرماندار یزد  گفت : فرمانداری یزد تنها فرمانداری در سطح  استان یزد است که دارای سه معاونت جداگانه و تفکیک شده است .

مدرسی ادامه داد: بنده از سال ۹۲ تا ۹۶ در شورای اسلامی شهر یزد حضور داشته‌ام و به علت تعاملات بالایی که شورای شهر با فرمانداری داشته است کاملاً در جریان فعالیت‌ها بوده و شناخت دقیقی نسبت به وضعیت شهر یزد دارم و این موضوع که مطرح می‌گردد که بنده از خارج سیستم آمده و اشراف دقیقی روی موضوعات ندارم اشتباه است.

این مقام مسئول  با بیان اینکه روزمرگی‌ها و مشکلات فراوان شهری در فرمانداری‌ها بسیار زیاد خاطرنشان کرد : اگر یک فرماندار بتواند همین موضوعات روزمره را رسیدگی کند، بسیار اقدام بزرگی انجام داده است و نباید انتظار داشت در این شرایط فرماندار بتواند برنامه‌های خود را دنبال کند.

فرماندار یزد در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت : در سال جاری فرمانداری یزد درگیر موضوعات و چالش‌های متعددی ازجمله سیل،  مردمی‌سازی یارانه‌ها، اعتراضات و اجتماعات صنفی که بعد از آزادسازی یارانه‌ها شکل گرفت، حادثه قطار، سیل مرداد، سرویس مدارس، اغتشاشات، سفر ریاست‌جمهوری بوده است که در تمام این برنامه‌ها سعی شده حس اعتماد بین مردم شکل‌گرفته و در راستای رفع دغدغه‌های مردم اقدام شود.

وی با اشاره به اینکه فرمانداران باید برش طرح‌های استانی را نیز پیگیری کنند اظهار کرد: یکی از برنامه‌هایی که به‌شدت در حال پیگیری آن هستیم برنامه یزد نوین است که برنامه‌ای کلان است و پیگیری‌های خاص خود را دارد.

مدرسی با تأکید بر اینکه در راستای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان یزد حدود ۳۷ هزار واحد مسکونی ساخته خواهد شد تصریح کرد: تاکنون حدود ۴ هزار واحد مسکونی آن عملیات اجرایی آن شروع شده است.

وی در مورد شلوغی نانوایی‌های یزد نیز اظهار کرد: بعد از آزادسازی یارانه‌ها حجم مصرف و مراجعه آنها به نانوایی‌ها حدود ۳۰ درصد افزایش داشت و به علت نحوه اجرای طرح آزادسازی یارانه‌ها که یارانه به آرد تعلق می‌گیرد قاچاق نان نیز افزایش یافت.

فرماندار یزد ادامه داد: تلاش شد قاچاق آرد به حداقل ممکن برسد و در همین زمینه تاکنون ۵۳۷ نانوایی متصل به سامانه شده‌اند که عملکرد آنها کاملاً نظارت می‌شود و در صورت وجود مشکلی سهمیه آرد آنها کاهش خواهد یافت و به همین علت در دو ماه اخیر مشکلات قاچاق و شلوغی نانوایی کاهش‌یافته است.

مدرسی با اشاره به اینکه یکی دیگر از اقداماتی که برای کاهش صف نانوایی‌ها انجام شد صدور مجوز برای راه‌اندازی نانوایی‌های جدید بود تصریح کرد: در مدت اخیر حدود ۴۰ سهمیه نانوایی جدید صادر شد که این موضوع به دلایل متعدد در سال‌های اخیر مسکوت مانده بود و هیچ مجوزی صادر نمی‌شد که خود دلیلی بر شلوغی صف‌های نانوایی در برخی مناطق بود.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از اقداماتی که در زمینه برطرف‌شدن صف نانوایی‌ها انجام شد، مشخص‌کردن سقف ارائه نان به افراد داخل صف بود تصریح کرد: یکی از قوانینی که مشخص کردیم برای برطرف‌ شدن صف نانوایی‌ها، ممنوع کردن کنارگذاشتن نان در ساعات فعالیت نانوایی‌ها است که اگر مردم و همشهریان چنین مواردی را مشاهده کردند حتماً گزارش کنند.

فرماندار یزد در پایان با تاکید به اینکه هیچ دولتی به‌اندازه دولت سیزدهم دغدغه کارهای فرهنگی نداشته است ابراز کرد: بیشترین جلسات و پیگیری‌های فرمانداری یزد مربوط به طرح‌های فرهنگی بوده است و امیدواریم بتوانیم در این زمینه اقدامات قابل‌قبولی ارائه بدهیم.

سید محمد جواد عرفانفر

 

بهره برداری  114پروژه شهری و روستایی در دهه فجر /  ساخت ۳۷ هزار واحد مسکونی اجرای طرح نهضت ملی مسکن  ، محمد رضا مدرسی فرماندار یزد

https://www.asianews.ir/u/9aa
اخبار مرتبط
یزد - فرماندار با حضور در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد ضمن دیدار با رئیس و کارکنان سازمان از آنها تقدیر کرد
یزد - فرماندار گفت : سامان خانواده و تحکیم آن به افزایش جمعیت،​ فرزندآوری و جوانی کشور کمک می‌کند و به همین دلیل اصلی‌ترین و موضوع اولویت‌دار است و همه باید همراهی و کمک کنند
یزد - میز ارتباطات مردمی سرپرست فرمانداری یزد،معاونین فرمانداری و جمعی از مسئولین دستگاههای اجرایی شهرستان
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید