صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
جمعه / ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ / ۰۵:۵۴
کد خبر: 13321
گزارشگر: 213
۲۰۷
۰
۰
۲
نظر کارشناس بازار سرمایه درباره صعود شاخص کل

زمان سبز شدن بورس

زمان سبز شدن بورس
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: بازار سرمایه تا پایان سال نوسانی است اما در بهار سال آینده صعود خواهد کرد.

به گزارش آسیانیوز، ریزش‌های هیجانی دوباره گریبان بازار سرمایه را گرفته و باعث شده شاخص کل بورس کانال یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد را از دست بدهد؛ اتفاقی که یک کارشناس بازار سرمایه دلیل آن را حواشی عرضه خودرو در بورس می‌داند و بر این باور است که این بازار تا پایان سال نوسانی است اما در بهار سال آینده صعود خواهد کرد.

سعید جعفری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه مهم‌ترین دلیل سقوط بازار سرمایه طی دو هفته اخیر تصمیماتی است که درمورد عرضه خودرو در بورس کالا گرفته شده است، عنوان کرد: صنعت خودرو یکی از صنایع مورد اقبال بازار بوده و اتفاقاتی که در این صنعت رخ می‌دهد روی کل بازار تاثیرگذار است.

عرضه محصولات شرکت‌های خودروسازی در بورس کالا باعث می شود این صنعت از زیان‌دهی خارج و شرایط آن‌ها بهتر شود. بحث‌هایی که از دو هفته قبل درمورد عرضه خودرو در بورس کالا پیش آمد، باعث شده این صنعت دچار مشکل شود.

وی ادامه داد: در نگاه کلی‌تر بخشی از سهام‌داران با گزارش‌های فصل پاییز شرکت‌ها که چندان جذاب نبود تمایل خود به خرید سهام را از دست دادند و حتی برخی سهام‌داران شناسایی سود کردند. البته گزارش‌های منفی اثر خود را پیش از این گذاشته بود. از طرف دیگر باید توجه کرد که گزارش‌ها درمورد گذشته است. گزارش‌ها در فصل‌های زمستان و بهار سال آینده بر اساس تورم و نرخ ارزی که افزایش پیدا کرده است، بهتر خواهد بود.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد: ممکن است بازار سرمایه تا آخر سال جاری نوسانی باشد اما در سال آینده با توجه به تورم، صعود خوبی را تجربه خواهد کرد..

https://www.asianews.ir/u/9af
اخبار مرتبط
سه عرضه اولیه به صندوق‌ها تخصیص داده شده است که فرابورس اسامی صندوق‌های سرمایه‌گذاری که در عرضه اولیه مشارکت داشته‌اند، به همراه تعداد و میانگین قیمت را در سایت خود افشا کرده است.
دوشنبه گذشته (۲۶ دی ماه) ۱۰ هزار دستگاه دناپلاس دستی در بستر بورس کالا با قیمت ۳۸۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معاملات شد.
رئیس سازمان خصوصی‌سازی درباره شناسایی جاماندگان سهام عدالت اظهار کرد: در راستای شناسایی جاماندگان سهام عدالت تکلیفی وجود داشت که باید انجام می‌شد.
شاخص کل بورس اوراق بهادار با رشد ۲.۲۵ درصدی سقف خود در روزهای گذشته را شکست و به عدد ۱۶۸۰۰۰۰ واحدی رسید.
مدت‌ زیادی به دلیل شرایط نامناسب بازار سرمایه، عرضه‌های اولیه لغو شده بود اما با بهبود نسبی شرایط بازار قرار است در این هفته سهام شرکت صنایع فرو آلیاژ ایران عرضه شود.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید