صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ / ۲۲:۵۷
کد خبر: 13382
گزارشگر: 306
۲۶۴
۰
۰
۳
مدیر کل بیمه سلامت یزد خبر داد

بیمه سلامت تا ۷۰ درصد از تعرفه درمان ناباروری را در راستای جوانی جمعیت تقبل می‌کند / یزد اولین استان بیمار پذیر کشور محسوب می‌شود

بیمه سلامت تا ۷۰ درصد از تعرفه درمان ناباروری را در راستای جوانی جمعیت تقبل می‌کند / یزد اولین استان بیمار پذیر کشور محسوب می‌شود
یزد - مدیر کل بیمه سلامت استان با بیان این ‌که در حوزه سلامت دولت اقدامات شاخص و مهمی را در دستور کار دارد تصریح داشت : بیمه سلامت تا ۷۰ درصد از تعرفه درمان ناباروری را در راستای جوانی جمعیت تقبل می‌کند که در این رابطه از ابتدای امسال تاکنون پنج هزار و ۹۶۱ زوج در استان با مجموع هزینه ۲۰ میلیارد تومان تحت حمایت قرار گرفته‌اند

آسیانیوز / یزد ؛ دکتر «محمد دریجانی» در نشست مطبوعاتی خود به مناسبت ایام الله دهه فجر بیان داشت : از ابتدای سال جاری تا کنون از بهره مندی قریب به شش هزار زوج نابارور در استان یزد از خدمات بیمه سلامت  و موفقیت درمان حدود دو هزار مورد از آنها خبر داد.

وی حمایت از بیماران صعب العلاج را از رویکردهای جدی خدمات بیمه سلامت دانست و افزود : صندوق حمایت از بیماران خاص از اواخر آذرماه سال جاری راه‌اندازی شده و تاکنون بالغ بر سه میلیارد تومان کمک هزینه به بیماران خاص و صعب العلاج در استان یزد پرداخت کرده است.

دریجانی با بیان این که یزد اولین استان بیمار پذیر کشور محسوب می‌شود،‌ متذکر شد: البته ۴۳ درصد از هزینه‌های فوق مربوط به بیماران غیربومی مراجعه کننده به مراکز درمانی استان است که این بخش نیز در تخصیص اعتبارات بیمه سلامت به استان لحاظ می‌شود.

مدیر کل بیمه سلامت استان یزد با اشاره به فراهم شدن امکان ارجاع الکترونیک بیماران در استان یزد، ابراز امیدواری کرد که سال آینده، طرح پزشک خانواده در راستای کاهش هزینه‌های بخش درمان در کشور اجرایی شود.

دریجانی با اشاره به این که درمان و باروری یکهزار و ۴۹۰ مورد از این زوج‌ها در استان مطابق با استانداردهای جهانی موفقیت آمیز بوده است، خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تا پایان دیماه ۱۶ هزار و ۴۵۲ مورد زایمان در استان یزد ثبت شده و مورد حمایت بیمه سلامت قرار گرفتند.

وی همچنین از ارائه خدمات حمایتی بیمه سلامت جهت توانبخشی بیماران توانخواه خبر داد و گفت: خانواده‌های توانخواه معمولاً از هزینه‌های بالا در این بخش گلایه داشتند که در همین راستا حمایتهای مورد نیاز از سوی بیمه سلامت پوشش داده می‌شود.

این مقام مسئول با بیان این که شهرستان اردکان در سطح استان بهترین خدمات را برای افراد تحت پوشش ارائه می‌کند، ابراز امیدواری کرد که در تمام شهرستانهای استان این خدمات به بهترین نحو مطلوب ارائه شود.

مدیر کل بیمه سلامت استان با بیان این که بیمه سلامت بهترین وضعیت پرداختی به مراکز درمانی و تشخیصی را در میان سازمانهای بیمهگر طی سالیان اخیر داشته است، گفت: بیمه سلامت استان یزد در مجموع ماهانه ۳۳ میلیارد تومان به مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و ۱۶ میلیارد تومان نیز به مراکز درمانی بخش خصوصی در ازای ۳۳۰ بیمه شده خود پرداخت می‌کند.

سید محمد جواد عرفانفر

 بیمه سلامت تا ۷۰ درصد از تعرفه درمان ناباروری را در راستای جوانی جمعیت تقبل می‌کند / یزد اولین استان بیمار پذیر کشور محسوب می‌شود ، دکتر محمد دریجانی مدیر کل بیمه سلامت یزد

https://www.asianews.ir/u/9c4
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید