صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ / ۱۴:۵۴
کد خبر: 13387
گزارشگر: 213
۱۷۷۲۷
۱
۱
۴
خبر مهم درباره پرداخت عیدی مستمری بگیران

مبلغ و زمان واریز عیدی بازنشستگان مشخص شد+جزئیات

مبلغ و زمان واریز عیدی بازنشستگان مشخص شد+جزئیات
وزیر تعاون گفت: میزان عیدی و پاداش پایان سال در دولت مشخص و ابلاغ شد.

به گزارش آسیانیوز، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره زمان واریز عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: امیدواریم تا نیمه اسفندماه «عیدی» بازنشستگان را واریز کنیم.

سیدصولت مرتضوی، در این باره اظهار کرد: میزان عیدی و پاداش پایان سال در دولت مشخص و ابلاغ شد.

وی درباره زمان واریز این عیدی گفت: دولت به خزانه وصل است و ما به درآمد؛ باید تامین منابع کرده و سپس عیدی را پرداخت کنیم.

به نقل از اقتصادآنلاین، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در تلاشیم بتوانیم تا نیمه اسفند عیدی‌ها را پرداخت کنیم گفت: بااین حال امیدواریم زودتر هم پرداخت شود.

----------

بیشتر بخوانید

افزایش پرداختی های مستمری بگیران در سال ۱۴۰۲/زیاد شدن دریافتی ها در لایحه بودجه

----------------------------------------

به گزارش آسیانیوز، این در حالی است که عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲ کشور با کمیسیون تلفیق و دیگر کمیسیون‌های وابسته مجلس گفت: در حال گفتگو و چانه زنی هستیم تا بتوانیم درصد کمک‌ها به مستمری بگیران در لایحه بودجه ۱۴۰۲ کشور را افزایش دهیم.

حقوق مستمری بگیران روستایی اعلام شد
حقوق مستمری بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با افزایش ۴۰ درصدی همراه شد.

مدیرکل تعهدات قانونی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر از افزایش ۴۰ درصدی مستمری و واریز حقوق ماهانه کلیه مستمری بگیران این صندوق بیمه‌ای خبر داد که تا پایان سال ۱۴۰۰ مشمول بهره‌مندی از مزایای مستمری شده‌اند.

به نقل از دنیای اقتصاد، مصطفی شریعتی افزود: برهمین اساس مبلغ مستمری دی ماه مستمری بگیران صندوق پس از اعمال افزایش ۴۰ درصدی به همراه معوقات مربوطه از ابتدای سال ۱۴۰۱ ، به حساب کلیه مستمری بگیران واریز شد. برای اولین بار در روز گذشته بالغ بر ۴ هزار و سیصد و هفتاد میلیارد ریال به حساب ۱۵۱.۴۸۲ نفر از مستمری بگیران صندوق واریز شد. بر این اساس میزان حقوق حداقل بگیران صندوق بیش از ۱۹۰ درصد و در سایر گروه‌ها به صورت میانگین بالغ بر ۴۰ درصد افزایش داده شده است./

https://www.asianews.ir/u/9c9
اخبار مرتبط
میزان دریافتی مستمری بگیران در سال ۱۴۰۲ در لایحه بودجه افزایش یافت.
مستمری‌بگیران صندوق‌های کشوری و لشگری به افزایش ۲۰ درصدی حقوق‌ها در سال ۱۴۰۲ انتقاد دارند.
علی اکبر عیوضی، دبیر کانون بازنشستگان کارگری استان تهران گفت: معوقات دو ماه دیگر بازنشستگان سایر سطوح باقی مانده همراه مستمری‌ها به حساب‌شان واریز می‌شود.
نایب رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار آذربایجان شرقی گفت: با اوضاعی که کارگران دارند و با توجه به مشکلاتِ جدیِ معیشتیِ آن‌ها، شنیدنِ چنین خبر افزایش سن بازنشستگی بسیار نگران کننده است.
در آذرماه سال جاری، مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی در روز بیستم به حساب آنان واریز شد؛ این پرداختی با شرایط ترتیب حروف الفبا تا پایان ماه انجام گرفت.
یکی از اصلی‌ترین مطالبات بازنشستگان کارگری، اجرای باقیمانده متناسب‌سازی سال قبل است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن اعلام خبر به پرداخت کسورات و معوقه های بازنشستگی، گفت: سامانه مربوط به توزیع طرح کالابرگ الکترونیکی در دستور کار قرار گرفته است.
سخنگوی اقتصادی دولت با میانگین رشد ۲۰ درصد حقوق و دستمزد کارکنان برای سال ۱۴۰۲ موافقت کرد.
معاون امور فنی صندوق بازنشستگی گفت: میانگین حقوق بازنشستگان از ابتدای سال ۱۴۰۱ به هفت میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید و با مصوبه اخیر ترمیم حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری، به ۹ میلیون و ۲۴۱ هزار و ۲۰۰ تومان رسیده است.
نحوه محاسبه میزان عیدی کارگران فرمول ثابتی دارد که برای افرادی مورد استفاده قرار می‌گیرد که حداقل یک سال سابقه کار داشته باشند؛ همچنین برای افراد دارای کمتر از یک سال سابقه کار نیز فرمولی برای محاسبه عیدی مشخص شده است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
بازنشسته
۱۴۰۱/۱۱/۲۴
0
0
0

میثاق بین مردم و حاکمیت بر اساس قانون اساسی است که مجلس به عنوان نماینده مردم تصویب میکند هر چند حکومت مراجع بالاتری رو برای تصویب پیش بینی کرده و به صورت دیگر مجلس در راس امور نیست و مراجع بالا دستی تصمیم گیرنده اجرای یا عدم اجرای قانون هستند ولی بر هر جهت در کشوری قانونی به نام قانون اساسی باید حکمفرما باشد که عملا نیست با این توضیحات عمل نشستن نماینده ها در مجلس نه بعد قانون گذاری دارد نه بعد نظارتی و یک مجلس حکومتی محسوب میشود و هزینه از اموال دولت خیانت به ملت است حداقل حکومت و مجلس به چیزی که تصویب کردند پایند باشند افزایش حقوق طبق قانون بایستی به میزان تورم باشد که عملا در هیچ دوره ایی عملی نشد خوب در قانون باز نگری شود و عدم نظارت نمایندگان به جهت استفاده از رانتهای موجود است لذا از وظیفه ذاتی خود به دور است تعطیل کردن مجلس هم به نفع نظام و هم به نفع مردم است


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید