صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ / ۱۵:۵۵
کد خبر: 13445
گزارشگر: 213
۹۱۰
۰
۰
۱
کاهش قیمت اقلام ضروری

دستور ارزان شدن کدام کالاهای اساسی صادر شد؟

دستور ارزان شدن کدام کالاهای اساسی صادر شد؟
سید جواد ساداتی‌نژاد، وزیر جهاد کشاورزی، از کاهش قیمت چندین قلم کالای اساسی به دستور رئیس جمهور خبر داد.
به گزارش آسیانیوز، رئیس جمهوری دستور داده که قیمت 34 قلم کالای اساسی به مدت سه ماه ارزان می‌شود. اما قیمت کدام کالاهای اساسی ارزان می‌شود و میزان کاهش قیمت این کالاها چقدر است؟

اخیرا سید جواد ساداتی‌نژاد، وزیر جهاد کشاورزی، از کاهش قیمت 34 قلم کالای اساسی به دستور رئیس جمهور خبر داد و گفت: در این طرح ۳۴ قلم کالای اساسی که جزو کالاهای مصرفی مردم است، با تخفیف ۱۰ تا ۲۵ درصدی عرضه می‌شود.

ظاهرا این اقدام در راستای تقارن ایام نوروز با ماه رمضان صورت گرفته تا مانع افزایش قیمت کالاهای اساسی در این ایام شود. اما با وجود تورم 46 درصدی پیش‌بینی می‌شود که بخش زیادی از مردم با توجه به کاهش قدرت خرید، امکان بهره‌مندی از این طرح را نداشته باشند.

بر این اساس به مدت سه ماه 34 قلم کالای اساسی با تخفیف و بدون سود در فروشگاه‌های زنجیره‌ای به فروش می‌رسد.

34 قلم کالای اساسی شامل چه اقلامی است؟
این کالاهای اساسی شامل گوشت منجمد، مرغ منجمد، قندوشکر پنیر یو-اف، ماست کم چرب یک کیلویی، شیر نایلونی کم چرب، شیر بطری کم‌چرب، کره 100 گرمی، روغن سرخ‌کردنی810 گرمی، روغن پخت‌وپز 810 گرمی، حبوبات، ماکارونی، رب، تن‌ماهی، برنج، چای و برخی از کالاهای دیگر بوده که در فروشگاه‌های مختلف با توجه به برندهای متنوع، عرضه می‌شود.

این 34 قلم کالای اساسی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای اتکا، رفاه، شهروند، هایپر،‌ هاپیر می، جانبو، سپه و همه فروشگاه‌های زنجیره‌ای که در کل کشور شعبه دارند، عرضه خواهد شد.

گفتنی است؛ نرخ تورم نقطه‌ای دی‌ماه ۱۴۰۱، در مقایسه با ماه قبل ۲.۸ واحد درصد افزایش یافت. همچنین نرخ تورم نقطه‌ای گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» با افزایش ۳.۹ واحد درصدی به ۶۹.۲ درصد و گروه «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» با افزایش ۲.۳ واحد درصدی به ۴۱.۲ درصد رسید.

برای مطالعه بیشتر گزارش عبور تورم مواد غذایی از 70 درصد/ تیغ جراحی اقتصادی روی سفره مردم را در تجارت‌نیوز بخوانید./
https://www.asianews.ir/u/9dv
اخبار مرتبط
سخنگوی ستاد هدفمندی یارانه‌ ها گفت: پرداخت یارانه نقدی تا پایان سال تغییری ندارد و در سال آینده تغییرات خواهیم داشت.
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: بازار سرمایه تا پایان سال نوسانی است اما در بهار سال آینده صعود خواهد کرد.
یزد - متقاضیان میتوانند آثار خود را تا، تاریخ ۲۵ بهمن ماه به سایت جشنواره کالا بوم ارسال کنند‌
براساس گفته مدیر توسعه طرح کالا برگ الکترونیک‌ در جدول مبنایی که منتشر شده است، سهم پرداختی مردم، دقیقا بر اساس قیمت کالاها در شهریور ۱۴۰۰ است.
مدیر توسعه طرح کالا برگ الکترونیک‌ با بیان اینکه اعتبار اجرای طرح کالا برگ الکترونیک در کدملی سرپرست خانوار شارژ می‌شود، گفت:‌ با استفاده از همه کارت‌های بانکی که به اسم سرپرست خانوار است می‌توان این کالاها را از فروشگاه‌های طرف قرارداد خریداری کرد.
تصاویری در روزهای اخیر از برخی زنان با ظاهر غیر متعارف در ساختمان های یک شرکت اینترنتی منتشر شده که در این باره دادستان وارد عمل شده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اختیاری بودن طرح کالابرگ گفت: کالابرگ الکترونیکی مشمول 10 گروه کالایی می‌شود.
دوشنبه گذشته (۲۶ دی ماه) ۱۰ هزار دستگاه دناپلاس دستی در بستر بورس کالا با قیمت ۳۸۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معاملات شد.
در حالی که طرح توزیع کالابرگ به تازگی آغاز شده است، گفته می شود مردم می توانند بین یارانه نقدی و کالابرگ انتخاب کنند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید