صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
پنج شنبه / ۴ اسفند ۱۴۰۱ / ۰۳:۰۸
کد خبر: 13587
گزارشگر: 213
۳۳۷
۰
۰
۲
در مرکز مبادله ارز

برای چه کارهایی مجاز به خرید دلار و ارز هستیم؟

برای چه کارهایی مجاز به خرید دلار و ارز هستیم؟
در پی راه‌اندازی مرکز مبادله ارز و طلای ایران، این مرکز ۶۳ سرفصل مصارف ارزی- خدماتی را منتشر کرد که متقاضی براساس آن مجاز به خرید ارز خواهد بود.

به گزارش آسیانیوز، سرفصل‌های ۶۳ گانه مصارف ارزی- خدماتی (غیربازرگانی) در مرکز مبادله ارز و طلای ایران منتشر شد.

در پی راه‌اندازی مرکز مبادله ارز و طلای ایران که در مرحله اول دو تالار مبادله ارز و حواله ارز در آن فعال شده است، این مرکز ۶۳ سرفصل مصارف ارزی- خدماتی (غیربازرگانی) را منتشر کرد که می‌توان به سرفصل‌هایی از جمله هزینه معالجه یا درمان، ارز ماموریت، ارز دانشجویان بورسیه و غیربورسیه، فرصت‌های مطالعاتی و تحقیقاتی حق عضویت و ثبت‌نام در سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی و محافل علمی، هزینه چاپ مقالات علمی، هزینه شرکت در نمایشگاه‌های خارج از کشور، حق الوکاله دعاوی خارجی و سایر هزینه‌های حقوقی، اصل سود و تمامی عواید حاصل از سرمایه‌گذاری خارجی در کشور، هزینه کمیته ملی، المپیک یا پارالمپیک و فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی، هزینه دفاتر و مدارس خارج از کشور، هزینه خرید امتیاز پخش فیلم، هزینه آزمایش‌های علمی و فنی، حق بیمه هواپیما و کشتی ایرانی، ارز مسافرتی هوایی، زمینی، ریلی و دریایی، هزینه اعزام زائران، هزینه حقوق و مزایای کارکنان خارجی شاغل در ایران، هزینه‌های دفاتر نمایندگی خارجی در ایران و غیره اشاره کرد.

--------

بیشتر بخوانید

شرایط جدید خرید دلار چیست؟/توقف فروش با کارت ملی

--------------------------
به عنوان مثال، هزینه معالجه و یا درمان بیماران در دو بخش حداکثر تا سقف ۱۰ هزار یورو به نرخ بازار مبادله و بالاتر از ۱۰ هزار یورو تقسیم شده است که از این بسته‌بندی بیماران عادی با تایید معاونت درمان وزارت بهداشت پس از اخذ اسناد مستته می‌تواند حداکثر تا ۱۰ هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها دریافت کند و بیماران عادی با تایید شورای عالی پزشکی معاونت درمان وزارت بهداشت و جانبازان با تایید شورای عالی پزشکی بنیاد شهید و امور ایثار ایران پس از اخذ اسناد مستته بیش از ۱۰ هزار یورو می‌توانند ارز دریافت کنند.

همچنین ارز دانشجویان بورسیه به ترتیب با تایید دستگاه‌های ذی‌ربط و وزارتخانه‌های بهداشت یا علوم می‌تواند برای هر ماه اقامت ۱۵۰۰ یورو و برای همسر و فرزند هر کدام ۵۰۰ یورو ماهیانه دریافت کنند اما دانشجویان غیربورسیه ضمن نیاز به گذراندن مراحل مذکور برای مقاطع لیسانس و بالاتر شهریه تا سقف ۱۳ هزار یورو در سال دریافت می‌کنند و برای اقامت هر ماه ۱۵۰۰ یورو و برای همسر و فرزند هر کدام ۵۰۰ یورو می‌توانند ارز دریافت کنند.

ارز مسافرتی برای مسافران هوایی ۵۰۰ یورو یا معادل آن با سایر ارزها و برای مسافران زمینی، ریلی و دریایی ۳۰۰ یورو تعیین شده است که البته این مسافران باید مدارک مورد نیاز خود را داشته باشند تا بتوانند در گیت‌های خروجی ارز مورد نیاز خود را دریافت کنند.

یکی دیگر از ارزهای تعیین شده در جدول مصارف خارجی مرکز مبادله ارز مورد نیاز رانندگان بخش حمل‌ونقل بین‌المللی و ترانزیت است. رانندگان کامیون ایرانی حداکثر ۴۵۰۰ یورو می‌توانند ارز دریافت کنند که البته به تایید سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ایران و ممهوم شدن گذرنامه یا دفترچه خروج راننده برای سفر بعدی پس از اخذ اسناد مستته نیاز دارد.

دیگر مصارف ارزی تعیین شده در سرفصل ارزهای خدماتی (غیربازرگانی) سقف ندارد یا اینکه مشروط به تعیین میزان آن در صورتحساب یا دیگر شرایط مانند پیش‌فاکتور و غیره است.(ایسنا)


https://www.asianews.ir/u/9hu
اخبار مرتبط
با راه اندازی مرکز مبادله طلا و ارز ایران از امروز، پرداخت ارز سهمیه‌ای با کارت ملی متوقف شد و با مراحلی انجام می شود.
در حالی که قیمت دلار و ارز در کشور افسار گسیخته است، رئیس کل بانک مرکزی، دولت در بخش منابع ارزی به هیچ وجه با کمبود مواجه نیست و درآمدها و منابع ارزی کشور به مراتب بیش از مصارف آن است.
آموزش ارز دیجیتال به شما کمک می کند تا در بازار رمزارزها، کم ریسک ترین معاملات را به انجام رسانید و از این طریق شروع به کسب درآمد کنید.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید