صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
شنبه / ۶ اسفند ۱۴۰۱ / ۱۳:۱۰
کد خبر: 13632
گزارشگر: 213
۲۸۳۲
۰
۰
۳
توضیح محیط زیست درباره مشکل سلامتی توله یوزپلنگ پردیسان

بررسی یک خبر غم انگیز؛ «پیروز» به بیمارستان منتقل شد+عکس در مرکز دامپزشکی/جزئیات درباره پایداری سلامتی توله یوز

بررسی یک خبر غم انگیز؛ «پیروز» به بیمارستان منتقل شد+عکس در مرکز دامپزشکی/جزئیات درباره پایداری سلامتی توله یوز
سازمان محیط زیست درباره یبوست مزمن و مشکلات گوارشی پیروز، توله یوز نر پارک پردیسان و وضعیت سلامتی این یوزپلنگ توضیحاتی داده است.

به گزارش آسیانیوز، سازمان محیط زیست گفته است وضعیت سلامتی پیروز پایدار نیست.

پیروز یوز ایرانی به بیمارستان منتقل شد اما محیط زیست می گوید وضعیت سلامتی پیروز پایدار نیست! سازمان محیط زیست چنین توضیح داد:به دنبال یبوست مزمن و مشکلات گوارشی توله یوز نر پارک پردیسان (پیروز) با مشورتی که با کارشناسان داخلی و خارجی صورت گرفته شد این توله یوز در شامگاه جمعه ماه به بیمارستان دامپزشکی مرکزی، انتقال داده شد.

 

------------------

بیشتر بخوانید

آخرین وضعیت «پیروز» ایران و بازیگوشی اش در پردیسان تهران/توله یوز زیبا در حصار بزرگراه های یک شهر آلوده+ویدئو

--------------------------------------

با توجه به رادیولوژی، سونوگرافی و آزمایشاتی که انجام شد بحث انسداد روده ها که قبلا مطرح شده بود منتفی شد اما مشکل دفع در سیستم گوارش وجود دارد.

پارامترهای خونی و دفع جانور نیز طی آزمایشات لازم بررسی شد و اشکالاتی در کلّیه و پارامترهای خونی مشاهده شد که موضوع توسط تیم دامپزشکی بررسی و اقدامات لازم در حال انجام است.

پیروز بیمارستان

 

----------

بیشتر بخوانید

تازه ترین ویدیو از «آذر» و «توران»؛ توله یوزپلنگ های رها شده در سرما

------------------------------------

در حال حاضر وضعیت گونه هنوز به شرایط پایداری مورد نظر نرسیده که امید است با تلاش‌های بی‌وقفه نتیجه لازم در راستای بهبود وضعیت پیروز حاصل شود.(رکنا)

به گزارش آسیانیوز، «پیروز» توله یوز ایرانی که دی ماه امسال در پارک پردیسان ۸ ماهگی خود را پشت سرگذاشت، در حالی در زمستان امسال در تهران نگهداری می شد که شاخص کیفیت هوا پایین و آلودگی های مستمر در روزهای بسیاری از سال وجود داشت..در آن روزها اما امیدوار بودیم که وضعیت ادامه حیات توله یوز ایرانی در یک پارک شهری محصور در غلظت آلاینده های پایتخت با اختلال مواجه نشود./

https://www.asianews.ir/u/9j2
اخبار مرتبط
در حالی که اداره محیط‌زیست سمنان با قرار دادن یک لانه ساخته‌شده با چوب و تکه‌هایی از چمن مصنوعی توله یوزهای توران را در پشت بام اداره نگهداری می کرده، امروز اظهار نظر تازه ای در این باره مطرح شده است.
حدود یک ماه و نیم گذشته، شیرهای سفیدی که سه سال پیش از آفریقای جنوبی وارد شده بودند، زایمان کرده و توله ماده‌ای در پارک محیط‌بان کرج به دنیا آورده اند.
ویدئوی دیدنی از بازیگوشی «آذر» و «توران» توله یوزهای ایرانی که در پاییز امسال متولد شدند، منتشر شده است.
سرپرست دفتر حفاظت حیات‌ وحش سازمان محیط زیست درباره وضعیت جسمانی «پیروز» در تهران به علت برودت هوای سرد و جفت‌گیری دوباره «ایران» و «فیروز» توضیحاتی داد.
ویدئویی از تحرک و بازیگوشی های «پیروز» توله یوز ایرانی که اکنون در پارک پردیسان نگهداری می‌شود، منتشر شده است.
معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست درباره به آخرین وضعیت دو توله یوز کشف شده در توران و احتمال انتقال آن‌ها به تهران گفت: این اتفاق در حیات وحش و طبیعت کشوری که درحال توسعه است، اعتبارات و امکانات آن برای حفاظت کشور ضعیف است و فرهنگ‌سازی کافی درباره حفاظت از تنوع زیستی آن انجام نشده، رخ می‌دهد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید