صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ / ۱۶:۴۳
کد خبر: 13696
گزارشگر: 213
۲۱۸
۰
۰
۳
فقدان فیلسوف صاحبنام و نویسنده ایرانی

درگذشت سیدجواد طباطبایی در کالیفرنیا

درگذشت سیدجواد طباطبایی در کالیفرنیا
سیدجواد طباطبایی، فیلسوف و نویسنده ایرانی، در بیمارستانی در کالیفرنیا درگذشت.
به گزارش آسیانیوز، سیدجواد طباطبایی، فیلسوف و نویسنده ایرانی، در سن ۷۷ سالگی در بیمارستانی در کالیفرنیا درگذشت.

 تورج دریایی، ایران‌شناس و استاد دانشگاه با اشتراک گذاشتن عکسی از سیدجواد طباطبایی در بیمارستان در صفحه شخصی خود، این خبر را اعلام کرده و نوشته است: دکتر سیدجواد طباطبایی امروز در بیمارستان هوگ ارواین در کالیفرنیا دار فانی را وداع کردند. من از تمام کسانی که در این دوسال برای آقای دکتر طباطبایی بودند و از او پشتیبانی کردند، سپاسگزارم.

همچنین شهر کتاب با اعلام این خبر نوشته است: «سیدجواد طباطبایی، فیلسوف و نویسنده ایرانی، در سن ۷۷ سالگی در بیمارستانی در کالیفرنیا درگذشت.

به نقل از ایسنا، مرکز فرهنگی شهر کتاب درگذشت دکتر سیدجواد طباطبایی را به اهالی فرهنگ و خانواده‌ی محترم ایشان تسلیت می‌گوید.»


سید جواد طباطبایی زاده ۲۳ آذر ۱۳۲۴ تبریز، استاد دانشگاه و پژوهشگر ایرانی در زمینه‌ فلسفه، تاریخ و سیاست بود.

او عضو پیشین هیئت علمی و معاون پژوهشی دانشکده‌ی حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران و مدیر گروه فلسفه‌ مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی نیز بوده‌ است.

از آثار او به ابن خلدون و علوم اجتماعی، تاریخ اندیشه سیاسی در ایران، زوال اندیشه سیاسی در ایران، خواجه نظام‌الملک طوسی، تاریخ فلسفه اسلامی، فلسفه ایرانی و فلسفه تطبیقی، تاملی درباره‌ی ایران، ملاحظات درباره دانشگاه می‌توان اشاره کرد./
https://www.asianews.ir/u/9kt
اخبار مرتبط
بنا بر اعلام مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی، نتایج دوره های کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته از امروز می توانند نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
یزد - دکتر فاطمی به اهتمام جدی استان به حل مسائل و مشکلات دانشگاه فرهنگیان یزد اشاره کرد و گفت: خود را مکلف به حمایت از این مجموعه ها و توسعه سخت افزاری و نرم افزاری آن ها می دانیم
نام کیومرث نیازآذری و فرزندش مصطفی، نخستین بار در پرونده پرحاشیه موسوم به پرونده طبری، بر سر زبان‌ها افتاد و در افکار عمومی مطرح شد؛ پرونده‌ای که در سال ۱۳۹۹ درست در آغازین ماه‌های پاندمی کووید‌۱۹، با نام طبری گره خورد و خبرساز شد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید