صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
پنج شنبه / ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ / ۱۴:۳۳
کد خبر: 14028
گزارشگر: 306
۹۶
۰
۰
۲

برپایی کافه‌هایی در بافت تاریخی یزد با عطر شهدا

برپایی کافه‌هایی در بافت تاریخی یزد با عطر شهدا
​یزد - کافه‌ شهدا مستقر در نوروزگاه‌های بافت تاریخی برنامه‌های متنوعی را برای طیف‌های مختلف شهروندان و مسافران نوروزی شهر میراث جهانی تدارک دیده‌اند
آسیانیوز / یزد ؛ اهالی حسینیه ایران که از دیرباز تا به امروز و از کودکی تا پیری با عشق سالار شهیدان مأنوس بوده‌اند و در مکتب ایثار و شهادت رشد یافته‌اند، همواره در میدان‌های خوف و خطر و ایمان و آرمان، آماده جان‌نثاری بوده‌اند.
 
یزدی‎ها کارنامه‌ای درخشان چه در شب‌های ظلمانی مبارزه با طاغوت پهلوی و چه در روزهای روشن دفاع از میهن در برابر متجاوز بعثی و چه در عرصه مبارزه با نفاق داخلی دارند و گواه این ادعا نام‌هایی چون صدوقی بزرگ، پارک‌نژادها، منتظر قائم، متوسلیان و بسیاری دیگر از شهدا و رزمندگان نام آشنا در دفتر ایثار و شهادت این سرزمین هستند.
 
از سوی دیگر بسیاری از اماکن تاریخی و گردشگری این شهر در زمره اماکن دینی و مذهبی قرار دارند که از جمله آنها می‌توان به حسینیه امیرچقماق، مسجد جامع و دیگر بناهای شاخص گردشگری یزد اشاره کرد لذا به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد و بسیجیان داوطلب و با همکاری دیگر بخشها و دستگاه‌ها در برخی از این اماکن و نوروزگاه‌ها شاهد برپایی کافه‌های شهدا هستیم.
 
مسافران نوروزی در حین بازدید از آثار و معماری‌های کهن بافت گسترده بافت تاریخی یزد لختی در این کافه‌ها می‌آسایند و از برنامه‌های متنوع آنها بهره می‌گیرند.
 
در این کافه‌ها که مزین به تصاویر شهدای این دیار است، ضمن ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، از میهمانان پس از افطار پذیرایی می‌شود، مشاوره‌های دینی داده می‌شود و برای کودکان و نوجوانان نیز بازی‌ها و سرگرمی‌هایی در نظر گرفته شده است.
 
در همین راستا نیز سردار «حسین زارع کمالی» فرمانده سپاه الغدیر یزد از کافه‌های شهدا در مسجد چهل محراب در نزدیکی زندان اسکندر، نوروزگاه باغ دولت آباد و نوروزگاه مجموعه امیرچقماق بازدید و از نزدیک به بسیجیان فعال در این کافه‌ها خداقوت گفت.

سید محمد جواد عرفانفر

 

برپایی کافه‌هایی در بافت تاریخی یزد با عطر شهدا

https://www.asianews.ir/u/9tx
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید