صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ / ۱۷:۴۵
کد خبر: 14096
گزارشگر: 213
۴۴۸
۰
۰
۲
خبر مهم مدیر طرح واردات خودرو وزارت صمت

اعلام زمان تحویل خودرو به خریداران نوبت اول خودروهای وارداتی

اعلام زمان تحویل خودرو به خریداران نوبت اول خودروهای وارداتی
مدیر طرح واردات خودرو وزارت صمت گفت: اطلاع رسانی به 1108 منتخب خرید خودروهای وارداتی برای خرید چانگان طی یکی دو روز آینده انجام می‌شود.

به گزارش آسیانیوز، مدیر طرح واردات خودرو وزارت صمت اعلام کرد که به زودی به تمام خریداران خوردوهای وارداتی که متقاضی چانگان بوده‌اند، شرایط و زمان تحویل از طریق پیامک اطلاع رسانی خواهد شد.

مدیر طرح واردات خودرو وزارت صمت گفت: اطلاع رسانی به 1108 منتخب خرید خودروهای وارداتی برای خرید چانگان طی یکی دو روز آینده انجام می‌شود.

مهدی ضیغمی گفت: متقاضیان خرید خودروهای وارداتی تا پایان روز چهارشنبه 9 فروردین فرصت داشتند تا با مراجعه به سایت saleauto.ir نسبت به ثبت نام و انتخاب خودرو اقدام کنند.

مدیر طرح واردات خودروی وزارت صمت با بیان اینکه از 120 هزار متقاضی خرید خودروهای وارداتی 34 هزار نفر واجد شرایط خرید شدند، افزود: در مرحله اول عرضه خودروهای وارداتی 1108 خودرو چانگان در دو مدل، چانگان CS35 Plus تیپ 2 و تیپ 3 عرضه شد و بنابراین براساس نوبت دهی اسامی 1108 نفر اول برای خرید این خودروها مشخص شده است.

ضیغمی بیان داشت: اطلاع رسانی به متقاضیان خرید خودروهای وارداتی که اسامی آنها برای خرید 1108 خودرو وارداتی چانگان در صدر قرار گرفته است طی یکی دو روز آینده از طریق ارسال پیامک انجام می‌شود.


وی با بیان اینکه در این دوره خودروهای وارداتی توسط شرکت سایپا عرضه می‌شود، گفت: بنابراین لیست اسامی 1108 نفر؛ امروز به شرکت خودروسازی سایپا اعلام می‌شود تا این شرکت زمان و محل ثبت عقد قرارداد را به خریداران اعلام کند.

مدیر طرح واردات خودرو وزارت صمت گفت: براساس تعهدی که به مشتریان داده‌ایم تحویل خودروها حداکثر سه ماه پس از عقد قرارداد است و هیچ چالش و مشکلی برای تحویل این خودروها وجود ندارد.

وی در مورد قیمت عرضه خودروهای وارداتی بیان داشت: قیمت نهایی خودروها مطابق رویه های جاری پس از ارسال دعوتنامه و با احتساب همه هزینه‌های قطعی واردات، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه شماره گذاری، اسقاط خودرو، بیمه شخص ثالث ،کرایه حمل و سایر عوارض قانونی مشخص خواهد شد.

ضیغمی اظهار داشت: در این دوره 240 دستگاه چانگان تیپ 2 عرضه می‌شود که قیمت علی‌الحساب خروج از گمرک این نوع خودرو 850 میلیون تومان و همچنین 868 دستگاه چانگان تیپ 3 عرضه می‌شود که قیمت علی الحساب درب خروج گمرک این خودرو 900 میلیون تومان است که قیمت نهایی و قطعی آنها پس از محاسبه هزینه های فوق تعیین می‌شود./

منبع: فارس

https://www.asianews.ir/u/9vs
اخبار مرتبط
در حالی که وزارت صمت گفت با توجه به شرایط تحریم فعلاً نمی‌توانند اطلاعات دقیق خودروهای خارجی را اعلام کند، بلوکه‌کردن ۵۰ هزار میلیارد تومان برای خودروهای وارداتی که هنوز وجود خارجی ندارند، می تواند آخرین نقشه برای سرمایه مشتریانی باشد که سال‌هاست منتظر خرید خودروی خارجی بودند!ر
مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت از فروش یکپارچه انواع خودرو‌های داخلی از روز چهارشنبه ۱۰ اسفند ماه خبر داد.
در هفته پیش رو بزرگ‌ترین طرح عرضه خودرو به اجرا درمی آید که بخشی از این طرح به خودروهای وارداتی مربوط می‌شود و از ساعت 12 ظهر فردا متقاضیان با ورود به سامانه یکپارچه تخصیص خودرو به آدرس saleauto.ir برای خرید این خودروها ثبت‌نام کنند.
یک کارشناس اقتصادی گفت: در حال حاضر هیچ عاملی برای کاهش قیمت خودرو در بازار وجود ندارد و قیمت خودروهای خارجی نیز پس از ورود به بازار ایران با جهش زیادی همراه شود.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید