صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
دوشنبه / ۲۸ فروردین ۱۴۰۲ / ۱۵:۴۰
کد خبر: 14298
گزارشگر: 213
۳۶۱
۰
۰
۱
خبر مهم مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران

افتتاح نخستین مرکز تخصصی معاینه فنی تاکسی/جزئیات درباره اضافه شدن واحدهای سیار

افتتاح نخستین مرکز تخصصی معاینه فنی تاکسی/جزئیات درباره اضافه شدن واحدهای سیار
مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران گفت: اولین مرکز تخصصی معاینه فنی تاکسی در مرکز شهید چمران به منظور حمایت از ناوگان حمل‌ونقل عمومی افتتاح می شود.
به گزارش آسیانیوز، مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران گفت: به‌زودی اولین مرکز تخصصی معاینه فنی تاکسی در مرکز شهید چمران به منظور حمایت از ناوگان حمل‌ونقل عمومی افتتاح می‌شود.

 شادی مالکی درباره مهم‌ترین رویکردهای سال جدید این ستاد گفت: یکی از اصول کاری سال جدید افزایش خطوط و توسعه زیرساخت‌ها در ۳ ماه اول سال جاری است.

وی با بیان اینکه در این راستا ۸ واحد سیار به دیگر واحدهای سیار اضافه می‌شود، اظهار کرد: به این ترتیب تعداد مراکز معاینه فنی سیار به ۱۵ واحد می‌رسد. با این اقدام، ظرفیت پذیرش خودرو به ۲۰۰ هزار دستگاه افزایش پیدا می‌کند.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران ادامه داد: هدف ما از این اقدام ارائه خدمات محله محور و دسترسی راحت شهروندان به مراکز است. همچنین با توجه به اینکه توسعه مراکز با ظرفیت بخش خصوصی انجام می‌شود، کاهش سرمایه گذاری شهرداری و نیاز به تأمین زمین را از بین می‌برد.

وی با اشاره به دیگر برنامه‌های این ستاد در سال جاری افزود: اورهال تجهیزات موجود در سال ۱۴۰۲ جزو برنامه‌های کاری ما بوده که در این راستا ۵۰ درصد خطوط معاینه فنی بازسازی می‌شوند. این اتفاق ۱۰ سال است که در تهران رخ نداده است.

مالکی ادامه داد: در سال جاری ارائه خدمات تجمیعی در زمینه خودرویی دنبال خواهد شد و با همراهی شرکت ساماندهی بحث فروش خودرو در مراکز معاینه فنی نیز دنبال می‌شود.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران با اشاره به دیگر اقدامات این ستاد در سال جاری گفت: راه‌اندازی کارواش با ارائه خدمات تعمیراتی که با فناوری‌های نوین و رعایت الزامات محیط زیستی همراه است و نیز حل معضل محیط زیستی و جلوگیری از آلودگی‌های خودرویی به دنبال پیاده‌سازی استانداردها در سرلوحه کاری ستاد قرار دارد.

وی درخصوص اینترنتی شدن مراکز معاینه فنی تهران عنوان کرد: در حال حاضر ۱۰ مرکز به صورت اینترنتی و ۲ مرکز به شکل شبانه‌روزی فعال هستند. این اتفاق بنا به درخواست شهروندان و تسهیل در ارائه خدمات صورت گرفته که بازخورد خوبی در بین شهروندان نیز داشته است.

مالکی گفت: مراکز معاینه فنی از ۷ صبح تا ساعت ۲۰ باز هستند و باتوجه به اینکه در ایام پیک مراجعین هستیم به جهت پشتیبانی بهتر، این افزایش ساعت کاری رخ داده است.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون ۱۴۰ هزار خودرو به مراکز مراجعه کرده‌اند، گفت: از بین این تعداد خودرو ۱۰۶ هزار گواهی معاینه فنی صادر شده است. همچنین ۱۱۲ هزار مراجعه مربوط به مراجعات اول بودند.

وی گفت: در مراجعه اول ۲۶ درصد خودروها موفق به اخذ گواهی نشدند. همچنین ۲۱ هزار مورد یا ۱۹ درصد از این تعداد مربوط به معاینه‌ فنی برتر بوده است. این در حالی است که در کل سال ۱۴۰۱ تنها ۱۵ درصد گواهی برتر صادر شده بود، اما در همین بازه زمانی کمتر از یک ماه افزایش ۴ درصدی صدور گواهی معاینه فنی برتر با وجود آزمون‌های سخت‌گیرانه‌تر نسبت به گذشته داشتیم.

بر اساس گزارش سایت شهر، مالکی عنوان کرد: به زودی اولین مرکز تخصصی معاینه فنی تاکسی در شهید چمران به منظور حمایت از ناوگان حمل‌ونقل عمومی افتتاح می‌شود. در این مرکز علاوه بر خدمات رایگان، خدمات تعمیراتی با تخفیفات ویژه به صورت مشترک و با حمایت بخش خصوصی انجام خواهد شد./
https://www.asianews.ir/u/a19
اخبار مرتبط
طرح جدید پلیس ترافیک شهری برای ارائه گواهینامه آسان به موتورسیکلت سواران اعلام شد.
معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در یک اطلاعیه خطاب به شهروندان تهرانی در خصوص ساعت اجرای طرح محدوده ترافیک توضیحاتی داد.
یزد - بیست و سومین جلسه شورای ترافیک شهرستان یزدبا هدف بررسی طرح های ترافیکی برگزار شد
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید