صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۳۰ فروردین ۱۴۰۲ / ۱۱:۴۸
کد خبر: 14332
گزارشگر: 213
۶۴۳۹
۰
۳
۴
بر اساس اظهارات‌ سخنگوی وزارت صمت

زمان تحویل و نوبت‌دهی خودروهای ایران خودرو+لینک و جزئیات

زمان تحویل و نوبت‌دهی خودروهای ایران خودرو+لینک و جزئیات
سخنگوی وزارت صمت، درباره زمان تحویل خودروهای خودروسازانی چون سایپا، مدیران خودرو و کرمان خودرو و ایران خودرو توضیحاتی داد.
به گزارش آسیانیوز، بعد از ثبت‌نام در طرح یکپارچه خودرو، هفته جاری نوبت تحویل خودروهای داخلی‌ مشخص شد. اما هنوز‌ زمان نوبت‌دهی ایران خودرو مشخص نشده است.
 
بر اساس اظهارات‌ سخنگوی وزارت صمت، زمان تحویل خودروهای خودروسازانی چون سایپا، مدیران خودرو،‌ کرمان خودرو و … مشخص شده و خریداران این خودروها از دو روز گذشته می‌توانند نوبت تحویل خودروهای خود را از طریق سامانه بببینند.

سخنگوی وزارت صمت در این مورد گفته که نوبت‌دهی ایران خودرو، بهمن خودرو و آرین خودرو انجام شده اما هنوز اعلام نشده است. چون «باید برنامه تولید با لیست متقاضیان تطبیق داده شود که این کار در حال انجام است.»

 امید قالیباف وعده داده که حداکثر تا آخر این هفته مشتریان این شرکت‌ها می‌توانند با مراجعه به حساب کاربری خود و انتخاب گزینه “جزئیات سفارش” از زمان تحویل خودروی خود مطلع شوند.

بر این اساس انتظار می‌رود که نهایتا تا فردا یا روز پنج‌شنبه ۳۱ فروردین ماه زمان نوبت‌دهی ایران خودرو و دو شرکت‌ خودروسازی دیگر هم مشخص شود.

در این صورت متقاضیان می‌توانند به سامانه یکپارچه خودرو به آدرس www.esalecar.ir مراجعه و زمان تحویل خودروی خود را مشاهده کنند.

زمان تحویل خودروهای سایپا، مدیران خودرو ، فردا و ایلیا تاکنون مشخص شده و متقاضیان ظرف سه ماه آینده می‌توانند خودروی‌ خود را دریافت کنند.

 زمان تحویل خودروهای کرمان موتور و مکث موتور هم مشخص شده و خریداران نهایتا تا شش ماه آینده می‌توانند خودروی خریداری شده را تحویل بگیرند. اما هنوز مشخص نیست که خریداران خودروهای ایران خودرو چند ماه باید برای تحویل خودروهای خود منتظر بمانند.

زمان ثبت‌نام مرحله دوم طرح یکپارچه خودرو
سوال دیگری که مطرح می‌شود این است که مرحله دوم ثبت نام خودرو در قالب طرح یکپارچه خودرو چه زمان انجام می شود.

بر اساس گفته‌های سخنگوی وزارت صمت، قرار بود نوبت دوم ثبت نام خودرو در قالب طرح یکپارچه تخصیص خودرو آخر بهار یعنی خرداد ماه انجام شود اما این ثبت‌نام به اواسط اردیبهشت ماه سال جاری موکول‌ شده و قرار است نیمه‌ اردیبهشت انجام شود.

کسانی که در نوبت اول این طرح ثبت نام کرده‌اند تنها در صورتی می‌توانند در مرحله دوم خودرو ثبت نام کنند که ابتدا از طرح اول انصراف دهند./
https://www.asianews.ir/u/a27
اخبار مرتبط
سخنگوی وزارت صمت گفت: متقاضیان می توانند با انتخاب خودروی دیگری زمان تحویل خودروی خود را کاهش دهند.
قیمت‌ها در بازار خودرو روند نزولی به خود گرفته است و به عنوان نمونه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ به عنوان محصول پرفروش ایرانخودرو کاهش قیمت ۳۰ میلیونی داشت.
وزیر صمت گفت:واردات خودروی دست دوم به کشور آزاد خواهد شد.
دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی و نیمه‌دولتی گفت: محدودیتی برای آزادسازی وجوه حساب وکالتی وجود ندارد و پول همه متقاضیان خودرو‌های داخلی با حفظ نوبت رفع مسدودی خواهد شد.
در پی سوال از سوی مشتریان در خصوص پرداخت مبالغ اضافه بر وجه کارخانه‌ای خودرو، ایران خودرو اطلاعیه‌ای صادر کرد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید