صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
دوشنبه / ۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ / ۱۵:۴۶
کد خبر: 14391
گزارشگر: 213
۲۵۳
۰
۰
۱
خبر مدیرکل دفتر نظارت بر کالاهای اساسی

قیمت مصوب مرغ اعلام شد

قیمت مصوب مرغ اعلام شد
مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی قیمت مصوب مرغ را اعلام کرد و گفت با فروش بالاتر از نرخ مصوب برخورد می‌کنند.
به گزارش آسیانیوز، بر اساس مشاهدات میدانی از مغازه‌های سطح شهر تهران قیمت هر کیلو مرغ گرم کامل در مقطع کنونی افزایش یافته و به کیلویی ۸۰ تا ۹۰ هزار تومان رسیده است.

گفتنی است قیمت‌های ذکر شده حدودی بوده و ممکن است در برخی مناطق کمتر یا حتی بیشتر نیز باشد.

افزایش قیمت مرغ از یک طرف و تاکید مسئولان بر فروش مرغ با قیمت مصوب هر کیلو ۶۳ هزار تومان باعث شده که بسیاری از فروشندگان از بیم جریمه شدن توسط دستگاه‌های نظارتی یا عرضه مرغ کامل را محدود کنند یا مرغ را به صورت قطعه بندی شده به فروش برسانند.

بنابر گفته این فروشندگان وقتی خودشان مجبور هستند مرغ کامل را بیش از نرخ مصوب خریداری کنند طبیعتا نمی‌توانند آن را کمتر از نرخ مصوب بفروشند.

این افزایش قیمت در حالیست که برخی از مسئولان مربوطه همواره می‌گویند که فروش مرغ بالاتر از نرخ مصوب یعنی ۶۳ هزار تومان گرانفروشی و تخلف است و با خاطیان برخورد می‌شود.

به نقل از ایسنا، مسعود امراللهی - مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی - در واکنش به افزایش مقطعی قیمت مرغ در مغازه‌ها به ایسنا گفت: مرغ باید با قیمت مصوب هر کیلو ۶۳ هزار تومان فروخته شود و بازرسان با فروش مرغ بالاتر از نرخ مصوب برخورد می‌کنند.

وی ادامه داد:طبق گزارشی که داریم در میدان بهمن تهران قیمت عمده فروشی هر کیلو مرغ ۵۸ هزار تومان است که باید ۶۳ هزار تومان دست مصرف کننده برسد. چنانچه مغازه‌داری مرغ بیشتر از این قیمت خریداری کرد بایستی فاکتور را به بازرسان ارائه دهد تا با کل زنجیره(از تولید تا عرضه) در صورت گرانفروشی برخورد شود.

مدیرکل دفتر نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهادکشاورزی در پاسخ به اینکه چند هفته‌ای می شود که قیمت مرغ به بیش از ۸۰ هزار تومان رسیده و مرغ با قیمت ۶۳ هزار تومان در مغازه‌ها به سختی پیدا می‌شود و آیا قرار است با همه فروشندگان برخورد شود؟ گفت:تا زمانی که قیمت مصوب مرغ تغییری نکرده با هرگونه افزایش قیمتی برخورد می‌شود.

چندی پیش نیز معاون وزیر جهادکشاورزی اعلام کرد که به زودی اصلاح قیمت‌ مرغ بر اساس ثبات قیمت در بازار و کاهش هزینه تولید اعلام خواهد شد و در بدو ورود به سال جدید، تغییرات نرخ حقوق و دستمزد و هزینه‌های جاری تولید در جلسات متعدد با دامداران و مرغداران بررسی شده و هزینه‌ها و قیمت‌های جدید استخراج شده است./
https://www.asianews.ir/u/a3u
اخبار مرتبط
توزیع میوه شب عید از ۲۰ اسفند با تخفیف و نحوه عرضه گوشت و مرغ و کالاهای اساسی از موضوعاتی است که در برنامه میز اقتصاد شبکه خبر اطلاع رسانی شد.
ادعای رسانه اینترنشنال مبنی بر «بحرانی» بودن ذخایر نهاده‌های دامی در ایران تکذیب شد!
سید جواد ساداتی‌نژاد، وزیر جهاد کشاورزی، از کاهش قیمت چندین قلم کالای اساسی به دستور رئیس جمهور خبر داد.
ابرچالش‌های رهاشده تورم در اقتصاد ایران، ضربه سنگینی به معیشت مردم زده‌اند که یکی از نتایج آن خالی شدن سبد کالاهای ضروری است؛ چنین افرادی دیگر وقتی برای تفریح، سرگرمی یا تعالی روحی ندارند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید