صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
جمعه / ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ / ۲۲:۳۰
کد خبر: 14551
گزارشگر: 306
۸۳
۰
۰
۲
رئیس کل دادگستری استان یزد

ایجاد امنیت و احساس عدالت بخشی از رسالت های دادستانی است

ایجاد امنیت و احساس عدالت بخشی از رسالت های دادستانی است
یزد - رئیس کل دادگستری استان با اشاره به نقش ویژه دادستان در دستگاه قضا گفت: بر اساس اختیارات و تکالیف قانونی، بخشی از ایجاد امنیت و احساس عدالت در جامعه بر عهده دادستان است
آسیانیوز / یزد ؛ غلامعلی دهشیری در آیین تکریم و معارفه دادستان شهرستان تفت با بیان اینکه دادستان در دستگاه قضا نقش بسیار رفیعی دارد اظهارداشت: دادستان دو وظیفه کلی شامل قضایی و اداری بر عهده دادستان قرار داده شده است.
وی با اشاره به تعیین بیش از 300 وظیفه برای جایگاه دادستانی افزود: دادستان از اعضای موثر شورای تامین در هر شهرستان است که بنا بر اختیارات و تکالیف قانونی یکی از شاخصه های موثر در ایجاد امنیت و احساس عدالت در شهر را بر عهده دارد.
دهشیری به خاص بودن شهرستان تفت از جهات مختلف اشاره کرد و گفت: ییلاقی بودن شهرستان در کنار برکات، آسیب هایی را برای شهرستان به وجود آورده که باید برای آن چاره‌اندیشی اندیشی شود.
وی تصریح کرد: وجود جاده های خطرساز ییلاقی در شهرستان که حجم بالای تصادفات را در این شهرستان رقم زده از چالش های پیشروی این شهرستان است و علیرغم برنامه ریزی های خوب صورت گرفته در سال های اخیر، باید مورد توجه قرار گیرد.
رئیس کل دادگستری استان یزد، افزایش حجم ورودی پرونده به محاکم قضایی را از مهمترین مشکلات پیشروی دستگاه قضا اعلام کرد و گفت: در حال حاضر به ازای هر ۱۱ نفر یک پرونده تشکیل می شود که این آمار با توجه به خصوصیات فرهنگی استان زیبنده نیست.
وی با تقدیر از عملکرد خوب دادگستری شهرستان تفت اظهار داشت: در دو سال اخیر کاهش پرونده های مانده در این حوزه قضایی رقم خورده است به گونه ای که به زودی تمامی شعبه های این حوزه قضایی متعارف خواهد شد.
دهشیری با اشاره به وجود 917 پارچه روستا در شهرستان تفت گفت: اجرای طرح کاداستر توانسته تا حدودی در کاهش تصرفات اراضی موثر باشد اما هنوز در این حوزه چالش هایی وجود دارد.
وی با حمایت از حضور قانونی اتباع در استان گفت: متاسفانه حضور قابل توجهی از اتباع به صورت غیر قانونی به ویژه ‌در مناطق ییلاقی، چالش های بسیاری را به همراه دارد که باید برای آن تدبیر و چاره اندیشی شود. 
رئیس کل دادگستری استان با بیان اینکه کشف حجاب و بی حجابی از چالش های امروز کشور است که زمینه تکدر خاطر دلسوزان به نظام و انقلاب را فراهم کرده افزود: حجاب، دستور شرع و  قانون است و به فرموده رهبری اگر زیبایی های حجاب به خوبی برای نسل جوان تببین شود پذیرفته می شود مگر آنکه عنادی در بین باشد.
وی اضافه کرد: باید تکنیک های دشمنان در حوزه فرهنگی را مهندسی معکوس کرد و این از وظایف مغفول مانده 22 دستگاهی است که در زمینه حجاب طبق قانون رسالت هایی برعهده دارند.
وی با بیان اینکه در قانون 5 وظیفه در حوزه عفاف و حجاب بر عهده قوه قضائیه قرار داده شده است افزود:  قطعا اگر متولیان فرهنگی کشور به رسالت خود به خوبی عمل کنند نوبت به دستگاه قضا که در پایان این سلسله قرار دارد نخواهد رسید.
شایان ذکر است در پایان این مراسم از زحمات سید محمد ابراهیم اقبالی در سمت دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تفت تقدیر و سید جماالدین طباطبایی به عنوان دادستان جدید شهرستان تفت منصوب شد.

سید محمد جواد عرفانفر

 

ایجاد امنیت و احساس عدالت بخشی از رسالت های دادستانی است ،  غلامعلی دهشیری  رئیس کل دادگستری استان

https://www.asianews.ir/u/a86
اخبار مرتبط
اطلاعاتی کامل در ارتباط با قوانین و نحوه دریافت دسته چک صیادی
یزد - رئیس کل دادگستری استان گفت: تلاش برای اخذ گذشت و ایجاد سازش در جامعه، روحیه رفاقت، مهربانی، همبستگی و نوع دوستی را ترویج می کند
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید