صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ / ۱۲:۱۷
کد خبر: 14630
گزارشگر: 213
۲۲۷
۰
۰
۰
خبر مهم مدیرکل سازمان بیمه سلامت ایران

اعلام حق بیمه و ضوابط بیمه سلامت در سال ۱۴۰۲

اعلام حق بیمه و ضوابط بیمه سلامت در سال ۱۴۰۲
مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران از ابلاغ تعرفه حق بیمه و برخی ضوابط پوشش بیمه در سال ۱۴۰۲ خبر داد.
به گزارش آسیانیوز، مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران، از ابلاغ تعرفه حق بیمه و ضوابط پوشش بیمه سلامت ایران در سال جاری خبر داد.

 دکتر حنان حاج محمودی در خصوص ابلاغ تعرفه حق بیمه و برخی ضوابط پوشش بیمه در سال ۱۴۰۲ گفت: حق سرانه پوشش بیمه درمانی در سال ۱۴۰۲ معادل مبلغ یک میلیون و یکصد و نود و شش هزار ریال به ازاء هر نفر در ماه و چهارده میلیون و سیصد و پنجاه و دو هزار ریال در سال تعیین می گردد. حق بیمه افراد تبعی ۲ معادل حق بیمه سرانه مصوب خواهد بود.

مدیر کل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران افزود: شمول افراد تبعی ۱ و ۲ براساس ضوابط و مقررات مندرج در شیوه نامه صندوق بیمه کارکنان دولت و سایر اقشار خواهد بود.

وی با بیان اینکه نحوه محاسبه حق بیمه دستگاه‌های اجرایی همانند سنوات قبل و بر پایه پرداخت سهم دولت از سوی خزانه برای این موسسات خواهد بود تصریح کرد: سهم بیمه شده بازنشستگان کشوری معادل۱.۷ درصد حقوق محاسبه می گردد و سهم دولت و بیمه گزار این گروه در اعتبار مندرج در قانون بودجه در ردیف های مربوطه خواهد بود.

حاج محمودی ادامه داد: دستگاه هایی که گروهی از بیمه شدگان آن تحت پوشش صندوق کشوری و گروهی تحت پوشش سایر صندوق های بازنشستگی می باشند، می بایست در دو موسسه مجزا نسبت به ارسال فایل و پرداخت حق بیمه اقدام نمایند، لذا مسئولیت شناسایی و طبقه بندی موسسات، به عهده ادارات کل استانی می باشد. ضمن اینکه واریز مستقیم حق بیمه بازنشستگان و موظفین تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری به حساب سازمان، در حال پیگیری می باشد.

بنابر اعلام پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران، وی تاکید کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۲ زوجین شاغل، بازنشسته و وظیفه بگیر، هر دو مشمول پرداخت حق بیمه درمان بر اساس ضوابط سازمان بوده و حق بیمه کسر شده از زوجین طی سنوات قبل از تاریخ ابلاغ مصوبه فوق قابل استرداد نمی باشد. ادارات کل استانی می بایست نسبت به شناسایی و پیگیری ارسال حق بیمه این گروه از بیمه شدگان اقدام لازم را بعمل آورند.

مدیر کل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران گفت: پوشش بیمه فرزندان کارکنان دولت که مبتلا به بیماری‌های خاص و نادر می‌باشند، تا زمان اشتغال بکار یا ازدواج بصورت تبعی۱ استمرار می‌یابد.

حاج محمودی گفت: ساکنین شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۰ هزار نفر که بر اساس آخرین تقسیمات مصوب وزارت کشور، طی سنوات مختلف به بالاتر از ۲۰ هزار نفر رسیده‌اند، همچنین روستاهایی که به شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰ هزار نفر ملحق شده‌اند، تحت پوشش بیمه ایرانیان قرار می‌گیرند.(ایسنا)
https://www.asianews.ir/u/aaa
اخبار مرتبط
سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت:تا پایان اردیبهشت ماه کل رتبه بندی معلمان به پایان خواهد رسید و اولویت بعدی رسیدگی به اعتراضات خواهد بود.
مدیر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا جهاد دانشگاهی گفت: هم اکنون ۹۰ درصد از هزینه های درمان ناباروری لقاح خارج از رحم (IVF) و تلقیح درون رحمی (IUI) تحت پوشش بیمه است.
برای اینکه علت اجباری بودن بیمه نامه و پوشش‌های آن را بدانید تا انتهای متن همراه ما باشید.
مدیرعامل بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ جزئیات بیمه اکمل بازنشستگان کشوری را اعلام و از الکترونیک شدن دریافت اسناد خسارات درمانی بیمه شدگان خبر داد.
بیمه دانشجویان طرحی است از سوی سازمان تأمین‌اجتماعی که مهم‌ترین مزیت آن، آغاز بیمه‌پردازی و ایجاد سوابق بیمه از سنین پایین‌تر و تأثیر آن بر سن بازنشستگی است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید